62. Donostia Zinemaldia. 19/27 Iraila 2014
Euskara | Castellano | English
Web Gune Ofiziala
Donostia Kultura Donostia Zinemaldia

itxi
Bete formularioa zure datuekin, erregistratutako erabiltzaileentzako edukiak ikusteko
Sakatu hemen
Ez duzu pasahitza gogoratzen? Sakatu hemen

itxi


Oraindik ez duzu posta elektronikoa balioztatu. Posta elktroniko bat bidali dizugu, ondoko esteka sakatu behar duzu kontua balioztatzeko

Sailak eta filmak


Hemen zaude: Lehen orrialdea › › Sailak eta filmak

Artxiboa
16-24 Iraila
Argazki laburpena    • Donostia Sariak    • Sariak    • Epaimahaia    • Sailak eta filmeak    • Kartelak    • Zinamldiaren Egunkaria   
Sailak eta filmak

245 filmak

  ordenar Izenburua ordenar Saila ordenar Zuzendaria
Iraupena:
Espainia
Iraupena: 118 m.
Antzezleak: José Coronado, Rodolfo Sancho, Helena Miquel, Juanjo Artero
Enrique Urbizu
Espainia
Iraupena: 90 m.
Asier Altuna
Argentina
Iraupena: 89 m.
Antzezleak: Guillermo Francella, Arturo Puig, Rita Cortese, Mercedes Morán, Abián Vainstein
Ana Katz
Bihotzaren arrazoiak
Mexiko-Espainia
Iraupena: 119 m.
Antzezleak: Aracelia Ramírez, Vladimir Cruz, Plutarco Haza, Patricia Reyes Spíndola
Arturo Ripstein
Ukiezinak
Frantzia
Iraupena: 109 m.
Antzezleak: François Cluzet, Omar Sy
Eric Toledano, Olivier Nakache
Frantzia
Iraupena: 105 m.
Antzezleak: Mathieu Demy, Salma Hayek, Géraldine Chaplin, Chiara Mastroianni, Carlos Bardem
Mathieu Demy
Bidegabeko mundua
Grezia-Alemania
Iraupena: 118 m.
Antzezleak: Antonis Kafetzopoulos, Theodora Tzimou, Christos Stergioglou
Filippos Tsitos
Nire odolaren odola
Portugal
Iraupena: 139 m.
Antzezleak: Rita Blanco, Anabela Moreira, Cleia Almeida, Rafael Morais
João Canijo
Kiseki
Japonia
Iraupena: 126 m.
Antzezleak: Koki Maeda, Oshiro Maeda, Joe Odagiri, Ryoga Hayashi, Seinosuke Nagayoshi
Hirokazu Kore-eda
Oinkada bikoitzak
Espainia-Suitza
Iraupena: 86 m.
Antzezleak: Bokar Dembele, Miquel Barceló, Amo Pegnere Dolo, Amassagou Dolo
Isaki Lacuesta
Ahots lokartua
Espainia
Iraupena: 128 m.
Antzezleak: Inma Cuesta, María León, Marc Clotet, Daniel Holguín, Ana Wagener
Benito Zambrano
Txina
Iraupena: 120 m.
Antzezleak: Liu Wenqing, Wang Jinchun, Yen Ni
Wang Xiaoshuai
Erresuma Batua
Iraupena: 98 m.
Antzezleak: Rachel Weisz, Tom Hiddleston, Simon Russell Beale
Terence Davies
Frantzia
Iraupena: 114 m.
Antzezleak: Julie Delpy, Eric Elmosnino, Aure Atika, Noémie Lvovsky, Bernadette Lafont
Julie Delpy
Erresuma Batua-Irlanda
Iraupena: 108 m.
Antzezleak: Glenn Close, Mia Wasikowska, Aaron Johnson, Janet McTeer, Pauline Collins, Brenda Fricker, Jonathan Rhys Meyers, Brendan Gleeson
Rodrigo García
Suedia
Iraupena: 97 m.
Antzezleak: Ann Petrén, Malin Buska, Gustaf Skarsgård, Johan Widerberg, Peter Andersson
Björn Runge
AEB
Iraupena: 102 m.
Antzezleak: Woody Harrelson, Robin Wright, Sigourney Weaver, Ned Beatty, Ice Cube
Oren Moverman
Korea
Iraupena: 72 m.
Antzezleak: Kim Ye-na
Kim Ki-duk
Kanada
Iraupena: 116 m.
Antzezleak: Michelle Williams, Seth Rogen, Luke Kirby, Sarah Silverman, Jennifer Podemski
Sarah Polley
Espainia
Iraupena: 100 m.
Antzezleak: Clive Owen, Carice Van Houten, Daniel Brühl, Pilar López de Ayala, Ella Purnell, Izán Corchero
Juan Carlos Fresnadillo
Erresuma Batua
Iraupena: 99 m.
Antzezleak: Michael Fassbender, Carey Mulligan, James Badge-Dale, Nicole Beharie
Steve McQueen
Bizitzaren zuhaitza
AEB
Iraupena: 140 m.
Antzezleak: Brad Pitt, Sean Penn, Jessica Chastain
Terrence Malick
Tiranosauroa
Erresuma Batua
Iraupena: 91 m.
Antzezleak: Peter Mullan, Olivia Colman, Eddie Marsan
Paddy Considine
AEB
Iraupena: 101 m.
Antzezleak: Elizabeth Olsen, John Hawkes, Hugh Dancy, Christopher Abbott, Brady Corbet
Sean Durkin
Frantzia-Libano-Italia-Egipto
Iraupena: 110 m.
Antzezleak: Claude Baz Moussawbaa, Layla Hakim, Nadine Labaki
Nadine Labaki
Belgika
Iraupena: 95 m.
Antzezleak: Issaka Sawadogo, Stefania Rocca, Serge Riaboukine, Dieudonné Kabongo, Tibo Vandenborre
Nicolas Provost
Frantzia
Iraupena: 100 m.
Antzezleak: Jean Dujardin, Bérénice Bejo, John Goodman
Michel Hazanavicius
AEB
Iraupena: 100 m.
Antzezleak: Ryan Gosling, Carey Mulligan, Oscar Isaac, Christina Hendriks, Ron Perlman
Nicolas Winding Refn
Finlandia-Frantzia-Alemania
Iraupena: 93 m.
Antzezleak: André Wilms, Kati Outinen, Jean-Pierre Darroussin, Blondin Miguel, Elina Salo
Aki Kaurismäki
Iran
Iraupena: 123 m.
Antzezleak: Leila Hatami, Peyman Moadi, Shahab Hosseini, Sareh Bayat, Sarina Farhadi
Asghar Farhadi
Txina (Hong Kong)
Iraupena: 107 m.
Antzezleak: Denise Ho, Lau Ching Wan, Richie Jen
Johnnie To
Pina
Alemania-Frantzia-Erresuma Batua
Iraupena: 103 m.
Wim Wenders
Espainia-Argentina-Portugal
Iraupena: 112 m.
Sandra Sánchez
Txile-Alemania
Iraupena: 95 m.
Antzezleak: Daniel Muñoz, Alejandra Yañez
Alejandro Fernández Almendras
Islandia-Erresuma Batua
Iraupena: 82 m.
Antzezleak: Sveinn Ólafur Gunnarsson, Hilmar Gu?jónsson
Hafsteinn Gunnar Sigur?sson
AEB-Erresuma Batua
Iraupena: 88 m.
Antzezleak: Lee Tergesen, Enid Graham, Tate Ellington, Emily Meade, Harvey Evans
Simon Arthur
Israel-Frantzia
Iraupena: 84 m.
Antzezleak: Batia Bar, Gili Ben Ouzilio, Ruth Geller
Hadar Friedlich
Hego Korea
Iraupena: 63 m.
Antzezleak: Pak So-yeon, Jung Hee-tae
Lim Woo-seong
Japonia
Iraupena: 90 m.
Mami Sunada
Alemania
Iraupena: 80 m.
Antzezleak: Alexander Fehling
Jan Zabeil
Espainia
Iraupena: 90 m.
Ignacio Ferreras
Stillleben
Austria
Iraupena: 78 m.
Antzezleak: Fritz Hörtenhuber, Daniela Golpashin, Christoph Luser, Roswitha Soukup, Anja F. Plaschg
Sebastian Meise
Espainia
Iraupena: 107 m.
Antzezleak: Josean Bengoetxea, Nagore Aranburu, Montserrat Carulla, Kontxu Odriozola, Pedro Otaegi
Telmo Esnal
Erresuma Batua
Iraupena: 97 m.
Antzezleak: Charlie Creed-Miles, Will Poulter, Sammy Williams, Liz White, Leo Gregory
Dexter Fletcher
Espainia
Iraupena: 84 m.
Antzezleak: Pere Ponce, Fermí Reixach, Miquel García Borda, Joel Joan, Julio Manrique
Manuel Huerga
Al final del túnel - Bakerantza
Espainia
Iraupena: 95 m.
Antzezleak: Sabino Ayestarán, Cristina Sagarzazu, Maite Goizueta, Juan Karlos Ioldi, Edurne Brouard, Kepa Picabea
Eterio Ortega Santillana
Mexiko
Iraupena: 90 m.
Juan Carlos Rulfo
Iraupena: 91 m.
Joann Sfar, Antoine Delesvaux
Frantzia-AEB
Iraupena: 120 m.
Frederick Wiseman
Espainia-Suitza
Iraupena: 59 m.
Isaki Lacuesta
Estralurtar
Espainia
Iraupena: 90 m.
Antzezleak: Julián Villagrán, Michelle Jenner, Raúl Cimas, Carlos Areces
Nacho Vigalondo
Japonia
Iraupena: 51 m.
Antzezleak: Ryo Kase, Yuri Nakamura, Takeru Shibuya
Hirokazu Kore-eda
AEB
Iraupena: 208 m. (94 m. primera mitad / 114 m. segunda mitad)
Martin Scorsese
Espainia
Iraupena: 104 m.
Antzezleak: José Sacristán, María Valverde, Ramón Fontserè
David Trueba
Espainia
Iraupena: 82 m.
Antzezleak: Saras Gil, Marcel Borras
ESCAC
Maroko-Frantzia-Alemania
Iraupena: 110 m.
Antzezleak: Soufia Issami, Mouna Bahmad, Nouzha Akel, Sara Betioui
Leïla Kilani
AEB
Iraupena: 87 m.
Jonathan Demme
Mexiko
Iraupena: 113 m.
Antzezleak: Stephanie Sigman, Noé Hernández, James Russo, Irene Azuela
Gerardo Naranjo
Argentina-Suitza
Iraupena: 98 m.
Antzezleak: María Canale, Martina Juncadella, Ailín Salas, Julián Tello
Milagros Mumenthaler
Argentina-Espainia
Iraupena: 85 m.
Antzezleak: Germán de Silva, Hebe Duarte, Nayra Calle Mamani
Pablo Giorgelli
Txile
Iraupena: 90 m.
Antzezleak: Mario Ossandón, María de los Ángeles García, Marcial Tagle, Antonia Zegers
Renato Pérez Arancibia
Mexiko
Iraupena: 150 m.
Antzezleak: Gabino Rodríguez, Juan Pablo de Santiago, Angel Sosa, Paulina Avalos
Iria Gómez Concheiro
Txile-Frantzia-Argentina-Portugal
Iraupena: 95 m.
Antzezleak: Diego Noguera, Natalia Galgani, Gabriela Arancibia, Trinidad González
Cristián Jiménez
Iraupena: 79 m.
Antzezleak: Francisco Cruz, Gabino Rodríguez, Carmen Beato, Arcelia Ramírez, Joaquín Cosío
Bernardo Arellano
Zurrunbiloa
Brasil-Espainia-Alemania
Iraupena: 90 m.
Antzezleak: Maria Sebastiana Martins, Maria da Conceiçao Gomes, Luciane Soares da Silva
Helvécio Marins Jr., Clarissa Campolina
Brasil
Iraupena: 98 m.
Antzezleak: Sonia Guedes, Lisa E. Fàvero, Luiz Serra
Julia Murat
Ekuador-Kolonbia
Iraupena: 95 m.
Antzezleak: Andrés Crespo, María Cecilia Sánchez, Carlos Valencia, Marcelo Aguirre
Sebastián Cordero
Kolonbia-Ekuador
Iraupena: 101 m.
Antzezleak: Porfirio Ramírez Aldana, Jarlinsson Ramírez Reinoso, Yor Jasbleidy Santos Torres
Alejandro Landes
Kolonbia
Iraupena: 88 m.
Antzezleak: Alvaro Rodríguez, Jorge Herrera, Martha Márquez, Harold De Vasten, John Alex Castillo
Carlos Moreno
Txile-Argentina
Iraupena: 84 m.
Antzezleak: Jorge Román, Francisca Gavilán
Oscar Godoy
Espainia
Iraupena: 96 m.
Chema Rodríguez
Espainia
Iraupena: 143 m.
Antzezleak: David Janer, Javier Gutiérrez, Francis Lorenzo, Inma Cuesta
José Ramón Ayerra
Espainia-Frantzia
Iraupena: 102 m.
Antzezleak: Carlos Areces, Antonio de la Torre, Carolina Bang, Sancho Gracia, Juan Luis Galiardo
Álex de la Iglesia
Blackthorn. Nora gabe
Espainia
Iraupena: 98 m.
Antzezleak: Sam Shepard, Eduardo Noriega, Stephen Rea, Magaly Solier, Nicolak Coster-Waldau
Mateo Gil
Espainia
Iraupena: 101 m.
Antzezleak: Joel Joan, Jordi Dauder, Gonzalo Cunill, Babou Cham, Vicky Peña
Ramon Térmens
Espainia
Iraupena: 80 m.
Antzezleak: Pau Nubiola, Pavel Lukiyanov, Santi Serra, Yuri Mykhalchenko
Sergio Caballero
Mexiko-Espainia
Iraupena: 89 m.
Trisha Ziff
Espainia-Kuba
Iraupena: 89 m.
Antzezleak: Rodrigo Sáenz de Heredia, Verónica Echegui, Denis Eyriey, Antonio de la Torre
Manuel Martín Cuenca
Espainia
Iraupena: 97 m.
Antzezleak: Pedro Casablanc, Antonio Durán “Morris”, Luis Miguel Cintra, Alberto Jiménez, Nuria García
Pablo Llorca
Espainia
Iraupena: 95 m.
Antzezleak: Unax Ugalde, Alejandra Jiménez, Julián López, Miguel Ángel Muñoz, Secun de la Rosa
Borja Cobeaga
Espainia
Iraupena: 90 m.
Antzezleak: Lluís Homar, Michelle Jenner, Belén Rueda, Nuria Gago, Rubén Ochandiano
Montxo Armendáriz
Espainia
Iraupena: 98 m.
Antzezleak: Quim Gutiérrez, Raúl Arévalo, Adrián Lastra, Inma Cuesta, Antonio de la Torre
Daniel Sánchez Arévalo
Iraupena: 61 m.
Diego Galán
Espainia
Iraupena: 105 m.
Antzezleak: Oriol Vila, Bárbara Lennie, Ramón Fontserè, Bruno Bergonzini, Valeria Alonso
Jonás Trueba
Espainia
Iraupena: 93 m.
Antzezleak: Santiago Segura, Kiko Rivera, Tony Leblanc, Yon González
Santiago Segura
Alemania
Iraupena: 108 m.
Gereon Wetzel
Argentina
Iraupena: 90 m.
Antzezleak: Charlie Arturaola
Nicolás Carreras
Lotsati anonimoak
Frantzia
Iraupena: 80 m.
Antzezleak: Isabelle Carré, Benoît Poelvoorde, Lorella Cravotta, Lise Lamétrie, Swann Arlaud
Jean-Pierre Améris
AEB-Japonia
Iraupena: 83 m.
David Gelb
Espainia
Iraupena: 70 m.
Felipe Ugarte, Juantxo Sardon
Danimarka
Iraupena: 58 m.
Christian Vorting
Erresuma Batua
Iraupena: 92 m.
Antzezleak: Ewan McGregor, Eva Green, Ewen Bremner, Stephen Dilane, Denis Lawson, Connie Nielsen
David Mackenzie
Itzulera
Italia
Iraupena: 12 m.
Antzezleak: Lidia Cristoni, Consalvo Zuccoli, Stefano Biguzzi, Novello Bevini, Angela Zucchi
Roberto Rabitti
Espainia
Iraupena: 87 m.
Antzezleak: Alba García, Miguel Ángel Silvestre, Verónica Echegui, Najwa Nimri, Víctor Clavijo
Eduardo Chapero-Jackson
Ilargirako bidaia
Frantzia
Iraupena: 16 m.
Antzezleak: Georges Méliès, Henri Delannoy, Bleuette Bernon, François Lallement
Georges Méliès
Hiru mosketariak
Alemania
Iraupena: 102 m.
Antzezleak: Logan Lerman, Matthew Macfayden, Milla Jovovich, Orlando Bloom, Christoph Waltz, Mads Mikkelsen
Paul W.S. Anderson
Luke eta Lucy
Belgika-Holanda-Luxenburgo
Iraupena: 85 m.
Mark Mertens, Wim Bien
Katu bat Parisen
Frantzia-Belgika
Iraupena: 65 m.
Jean-Loup Felicioli, Alain Gagnol
Paraguai
Iraupena: 105 m.
Antzezleak: Celso Franco, Lali González, Víctor Sosa, Nico García
Juan Carlos Maneglia, Tana Schémbori
Brasil
Iraupena: 109 m.
Antzezleak: Hermila Guedes, João Miguel, WJ Solha, Renata Roberta, Inaê Veríssimo
Marcelo Gomes
Argentina-Espainia-Brasil
Iraupena: 110 m.
Antzezleak: Ernesto Alterio, Natalia Oreiro, César Troncoso, Teo Gutiérrez Moreno, Violeta Palukas
Benjamín Ávila
Txile
Iraupena: 109 m.
Antzezleak: Alicia Rodríguez, Aline Kuppenheim, María Gracia Omegna, Felipe Pinto, Ingrid Isensee
Marialy Rivas
Mexiko
Iraupena: 93 m.
Antzezleak: Lucía Uribe, Roberto Mares, Olivia Lagunas
Gabriel Mariño
Kolonbia-Brasil-Frantzia
Iraupena: 90 m.
Antzezleak: Luis Carlos Guevara, Jamés Solís, Andrés Murillo
Juan Andrés Arango
Espainia
Iraupena: 16 m.
Antzezleak: Rosa Pifarré, Montserrat Morera, Fernando P. Mateu
Fernando Pomares
Erresuma Batua
Iraupena: 27 m.
Ania Winiarska
Israel
Iraupena: 14 m.
Antzezleak: Evelin Kachulin, Dror Dahan
Dor Fadlon
Argentina
Iraupena: 19 m.
Antzezleak: Juan Barberini, Julieta Zylberberg, Pablo Sigal
Gastón Margolin, Martín Morgenfeld
Holanda
Iraupena: 25 m. 6 s.
Antzezleak: Arent Jan Linde, Saman Amini
Shariff Korver
Italia
Iraupena: 23 m.
János Richter
Alemania
Iraupena: 20 m.
Antzezleak: Arno Frisch, Lenio Amory Einbeck, Eva Bay
Grzegorz Muskala
Israel
Iraupena: 15 m.
Antzezleak: Dana Meinrath, Idan Rabinovitch, Raffi Tavor, Neta Moran
Yoav Arbel
Maroko
Iraupena: 20 m. 14 s.
Antzezleak: Ahmed Duadrabgo, Baga Tanga
Adama Sallé
Kolonbia
Iraupena: 13 m. 13 s.
Carolina Sourdis
Israel
Iraupena: 20 m.
Antzezleak: Ruth Geller, Yosef Carmon
Zevik Zelikovitch
Kolonbia
Iraupena: 18 m. 40 s.
Antzezleak: Rubén Blades, Catalina Sandino Moreno
Nicolás Sandino Moreno
Polonia
Iraupena: 30 m.
Antzezleak: James Fordham, Emilia Stachurska
Kuba Czekaj
Frantzia-Turkia
Iraupena: 8 m.
Vappu Tuomisto
Frantzia-Alemania
Iraupena: 8 m. 30 s.
Antzezleak: Karin Hanczewski, Christian Beermann
Thomas Brekle
Frantzia-Alemania
Iraupena: 9 m.
Antzezleak: Sanita Jonane
Fabien Drugeon
Alemania-Frantzia
Iraupena: 8 m.
Antzezleak: Anja Thiemann, Claudia Lorentz, Lukas Rüppel, Toni Jessen, Claudius von Stolzmann
Franziska Hoenisch
Libano
Iraupena: 80 m.
Eliane Raheb
Frantzia-Libano
Iraupena: 100 m.
Khalil Joreige, Joana Hadjithomas
Jordania
Iraupena: 88 m.
Antzezleak: Ali Suliman, Yasmine Almasri, Fadi Areida
Yahya Alabdallah
Jordania-Palestina
Iraupena: 45 m.
Antzezleak: Mahmoud Asfa, Ruba Blal, Saleh Bakri
Annemarie Jacir
Frantzia
Iraupena: 18 m.
Antzezleak: Bernard Toublanc-Michel (kreditatu gabe / uncredited / no acreditado)
Jacques Demy
Frantzia
Iraupena: 26 m.
Jacques Demy
Frantzia
Iraupena: 29 m.
Antzezleak: Jeanne Allard, Angelo Bellini
Jacques Demy
Frantzia-Italia
Iraupena: 90 m.
Antzezleak: Anouk Aimée, Marc Michel, Jacques Harden, Alan Scott, Elina Labourdette
Jacques Demy
Frantzia-Italia
Iraupena: 115 m. (La Luxure: 14 m.)
Antzezleak: La Luxure: Jean Desailly, Micheline Presle, Laurent Terzieff, Jean-Louis Trintignant, Bernard Evein
La Colère: Eugène Ionesco, Sylvain Dhomme, Max Douy L’Envie: Edouard Molinaro La Paresse: Jean-Luc Godard La Luxure: Jacques Demy L’Orgueil: Roger Vadim La Gourmandise: Philippe de Broca L’Avarice: Claude Chabrol
Aingeruen badia
Frantzia
Iraupena: 82 m.
Antzezleak: Jeanne Moreau, Claude Mann, Paul Guers, Henri Nassiet, André Certes
Jacques Demy
Cherbourgeko aterkiak
Frantzia-Alemania
Iraupena: 83 m.
Antzezleak: Catherine Deneuve, Nino Castelnuovo, Anne Vernon, Marc Michel, Ellen Farmer
Jacques Demy
Rocheforteko andereñoak
Frantzia
Iraupena: 120 m.
Antzezleak: Catherine Deneuve, George Chakiris, Françoise Dorléac, Jacques Perrin, Michel Piccoli
Jacques Demy
Modelo-estudioa
Frantzia-AEB
Iraupena: 90 m.
Antzezleak: Anouk Aimée, Gary Lockwood, Alexandra Hay, Carol Cole, Tom Fielding (Tom Holland)
Jacques Demy
Asto-larrua
Frantzia
Iraupena: 89 m.
Antzezleak: Catherine Deneuve, Jean Marais, Jacques Perrin, Micheline Presle, Delphine Seyrig
Jacques Demy
Erresuma Batua-AEB
Iraupena: 90 m.
Antzezleak: Jack Wild, Donald Pleasence, John Hurt, Donovan, Michael Hordern
Jacques Demy
Gizakia ilargira iritsi zenetik jazotako gertakaririk garrantzitsuena
Frantzia-Italia
Iraupena: 94 m.
Antzezleak: Catherine Deneuve, Marcello Mastroianni, Micheline Presle, Marisa Pavan, Claude Melki
Jacques Demy
Japonia-Frantzia
Iraupena: 124 m.
Antzezleak: Catriona MacColl, Barry Stokes, Christine Böhm, Jonas Bergström, Mark Kingston
Jacques Demy
Gela bat hirian
Frantzia
Iraupena: 90 m.
Antzezleak: Dominique Sanda, Danielle Darrieux, Richard Berry, Michel Piccoli, Fabienne Guyon
Jacques Demy
Frantzia
Iraupena: 95 m.
Antzezleak: Francis Huster, Laurent Malet, Keïko Ito, Gérard Klein, Marie-France Pisier
Jacques Demy
Frantzia
Iraupena: 106 m.
Antzezleak: Yves Montand, Françoise Fabian, Mathilda May, Jean-Claude Bouillaud, Antoine Bourseiller
Jacques Demy
La Naissance du jour
Frantzia
Iraupena: 90 m.
Antzezleak: Danièle Delorme, Dominique Sanda, Jean Sorel, Orane Demazis, Guy Dhers
Jacques Demy
Frantzia
Iraupena: 118 m.
Antzezleak: Philippe Maron, Edouard Joubeaud, Laurent Monnier, Brigitte De Villepoix, Daniel Dublet
Agnès Varda
Frantzia
Iraupena: 64 m.
Agnès Varda
Frantzia-Belgika-Espainia
Iraupena: 90 m.
Agnès Varda
Frantzia
Iraupena: 78 m.
Antzezleak: Paul Grimault, Anouk Aimée
Paul Grimault, Jacques Demy
Bihotz basatia
AEB
Iraupena: 125 m.
Antzezleak: Nicolas Cage, Laura Dern, Willem Dafoe, J.E. Freeman, Crispin Glover
David Lynch
Heriotzaren bidegurutzea
AEB
Iraupena: 115 m.
Antzezleak: Gabriel Byrne, Marcia Gay Harden, John Turturro, Jon Polito, J.E. Freeman
Joel Coen
Gutako bat
AEB
Iraupena: 146 m.
Antzezleak: Robert De Niro, Ray Liotta, Joe Pesci, Lorraine Bracco, Paul Sorvino
Martin Scorsese
New Yorkeko erregea
AEB-Italia-Erresuma Batua
Iraupena: 103 m.
Antzezleak: Christopher Walken, David Caruso, Larry Fishburne, Victor Argo, Wesley Snipes
Abel Ferrara
Gizahilketa
AEB
Iraupena: 102 m.
Antzezleak: Joe Mantegna, William H. Macy, Vincent Guastaferro, J.J. Johnston, Jack Wallace
David Mamet
AEB
Iraupena: 97 m.
Antzezleak: Wesley Snipes, Ice T, Allen Payne, Chris Rock, Mario Van Peebles
Mario Van Peebles
Odol-lotura bitxia
AEB
Iraupena: 127 m.
Antzezleak: David Morse, Viggo Mortensen, Valeria Golino, Patricia Arquette, Charles Bronson
Sean Penn
Bildotsen isiltasuna
AEB
Iraupena: 118 m.
Antzezleak: Jodie Foster, Anthony Hopkins, Scott Glenn, Ted Levine, Brooke Smith
Jonathan Demme
AEB
Iraupena: 99 m.
Antzezleak: Harvey Keitel, Tim Roth, Michael Madsen, Chris Penn, Steve Buscemi
Quentin Tarantino
Instinto basikoa
AEB-Frantzia
Iraupena: 127 m.
Antzezleak: Michael Douglas, Sharon Stone, George Dzundza, Jeanne Tripplehorn, Denis Arndt
Paul Verhoeven
Itsu-itsuan
AEB
Iraupena: 105 m.
Antzezleak: Bill Paxton, Cynda Williams, Billy Bob Thornton, Michael Beach, Jim Metzler
Carl Franklin
AEB
Iraupena: 96 m.
Antzezleak: Dennis Haysbert, Mel Harris, Sab Shimono, Dina Merrill, Michael Harris
Scott McGehee, David Siegel
AEB
Iraupena: 98 m.
Antzezleak: Nicolas Cage, Dennis Hopper, Lara Flynn Boyle, J. T. Walsh, Craig Reay
John Dahl
AEB
Iraupena: 97 m.
Antzezleak: Tyrin Turner, Larenz Tate, Jada Pinkett, June Kyoko Lu, Toshi Toda, Samuel L. Jackson, MC Eiht
Albert Hughes, Allen Hughes
Odol-auzia
AEB
Iraupena: 98 m.
Antzezleak: Tim Roth, Edward Furlong, Moira Kelly, Vanessa Redgrave, Paul Guilfoyle
James Gray
Seven
AEB
Iraupena: 127 m.
Antzezleak: Brad Pitt, Morgan Freeman, Gwyneth Paltrow, R. Lee Ermey, Kevin Spacey
David Fincher
Egun bitxiak
AEB
Iraupena: 145 m.
Antzezleak: Ralph Fiennes, Angela Bassett, Juliette Lewis, Tom Sizemore, Michael Wincott
Kathryn Bigelow
Susmopean
AEB-Alemania
Iraupena: 106 m.
Antzezleak: Stephen Baldwin, Gabriel Byrne, Benicio Del Toro, Kevin Pollak, Kevin Spacey, Chazz Palminteri, Pete Postlethwaite
Bryan Singer
AEB
Iraupena: 170 m.
Antzezleak: Al Pacino, Robert De Niro, Val Kilmer, Jon Voight, Tom Sizemore
Michael Mann
AEB
Iraupena: 98 m.
Antzezleak: Sharron Corley, Gabriel Casseus, Saul Stein, Gwen McGee, Andre Moore
Nick Gomez
AEB
Iraupena: 99 m.
Antzezleak: Peter Gallagher, Alison Elliott, William Fichtner, Adam Trese, Joe Don Baker
Steven Soderbergh
AEB-Erresuma Batua
Iraupena: 98 m.
Antzezleak: William H. Macy, Steve Buscemi, Frances McDormand, Peter Stormare, Kristin Rudrüd
Joel Coen
Sidney
AEB
Iraupena: 101 m.
Antzezleak: Philip Baker Hall, John C. Reilly, Gwyneth Paltrow, Samuel L. Jackson, F. William Parker
Paul Thomas Anderson
Azken gizona
AEB
Iraupena: 101 m.
Antzezleak: Bruce Willis, Christopher Walken, Bruce Dern, William Sanderson, David Patrick Kelly
Walter Hill
AEB
Iraupena: 138 m.
Antzezleak: Kevin Spacey, Russell Crowe, Guy Pearce, James Cromwell, Kim Basinger
Curtis Hanson
Ghost Dog: samuraiaren bidea
AEB-Frantzia-Alemania-Japonia
Iraupena: 116 m.
Antzezleak: Forest Whitaker, John Tormey, Cliff Gorman, Dennis Liu, Frank Minucci
Jim Jarmusch
Samen beldur
AEB
Iraupena: 142 m.
Antzezleak: John Leguizamo, Adrien Brody, Mira Sorvino, Jennifer Esposito, Michael Rispoli
Spike Lee
AEB
Iraupena: 113 m.
Antzezleak: Guy Pearce, Carrie-Anne Moss, Joe Pantoliano, Mark Boone Junior, Russ Fega
Christopher Nolan
AEB
Iraupena: 88 m.
Antzezleak: William H. Macy, John Ritter, Neve Campbell, Donald Sutherland, Tracey Ullman
Henry Bromell
AEB-Australia
Iraupena: 122 m.
Antzezleak: Denzel Washington, Ethan Hawke, Scott Glenn, Tom Berenger, Harris Yulin
Antoine Fuqua
AEB-Australia
Iraupena: 138 m.
Antzezleak: Sean Penn, Tim Robbins, Kevin Bacon, Laurence Fishburne, Marcia Gay Harden
Clint Eastwood
AEB
Iraupena: 120 m.
Antzezleak: Tom Cruise, Jamie Foxx, Jada Pinkett Smith, Mark Ruffalo, Peter Berg
Michael Mann
AEB
Iraupena: 102 m.
Antzezleak: Robert Downey Jr., Val Kilmer, Michelle Monaghan, Corbin Bernsen, Dash Mihok
Shane Black
AEB
Iraupena: 124 m.
Antzezleak: Bruce Willis, Mickey Rourke, Jessica Alba, Clive Owen, Benicio del Toro
Frank Miller, Robert Rodriguez
Deabruak hilda zaudela jakin aurretik
AEB-Erresuma Batua
Iraupena: 117 m.
Antzezleak: Philip Seymour Hoffman, Ethan Hawke, Albert Finney, Marisa Tomei, Aleksa Palladino
Sidney Lumet
AEB
Iraupena: 157 m.
Antzezleak: Jake Gyllenhaal, Mark Ruffalo, Anthony Edwards, Robert Downey Jr., Brian Cox
David Fincher
Harrotasuna eta ospea
AEB-Alemania
Iraupena: 130 m.
Antzezleak: Colin Farrell, Edward Norton, Jon Voight, Noah Emmerich, Jennifer Ehle
Gavin O'Connor
Amerikarra
AEB
Iraupena: 105 m.
Antzezleak: George Clooney, Violante Placido, Thekla Reuten, Paolo Bonacelli, Johan Leysen
Anton Corbijn
Gaua geurea da
AEB
Iraupena: 117
Antzezleak: Joaquin Phoenix, Eva Mendes, Danny Hoch, Alex Veadov, Oleg Taktarov
James Gray
AEB
Iraupena: 104 m.
Antzezleak: Sam Worthington, Jeffrey Dean Morgan, Jessica Chastain, Chloë Grace Moretz
Ami Canaan Mann
Txina
Iraupena: 82 m.
Antzezleak: Chen Bing, Na Ren, Qin Hailu, Qi Mu Ge, Yu Bo, Yu Xiao Yu
Cui Zi'en
Txina
Iraupena: 117 m.
Du Haibin
Txina
Iraupena: 58 m.
Huang Weikai
Txina
Iraupena: 30 m.
Jia Zhangke
Txina
Iraupena: 20 m.
Antzezleak: Chen Xigui, Peng Deming, Peng Shan
Ying Liang
Txina
Iraupena: 113 m.
Antzezleak: Zhao Tao, Zhao Weiwei, Wu Qiong, Li Zhubin, Wang Hongwei
Jia Zhangke
Txina
Iraupena: 91 m.
Antzezleak: Bai Junjie, Zhang Naqi, Bai Jingfeng, Xie Ying, Wang Hui, Bao Lei
Li Hongqi
Txina
Iraupena: 133 m.
Antzezleak: Liu Zaiping, Jia Huifen, Liu Jiayin
Liu Jiayin
Txina
Iraupena: 105 m.
Antzezleak: Guo Tao, Huang Bo, Liu Hau, Teddy Lin, Chen Zhonghua, Hou Shu, Luo Lan, Liu Gang
Ning Hao
Txina
Iraupena: 85 m.
Ou Ning & ekoizlekidea / co-produced by / co-producido por Cao Fei
Txina
Iraupena: 117 m.
Antzezleak: Manla Kyab, Tsondrey, Lumo Tso, Kathub Tashi
Pema Tseden (aka Wanma Caidan)
Txina
Iraupena: 99 m.
Antzezleak: Hong Qifa, Han Dequn, Zhao Huihui, Zhang Lei, Gao Yuanbing
Peng Tao
Txina
Iraupena: 97 m.
Antzezleak: Yao Qianyu, Cheng Taisheng, Jenny Tse
Emily Tang
Hong Kong (Txina)-Frantzia-Belgika
Iraupena: 112 m.
Antzezleak: Lu Ye, Lian Renjun, Xu Cenzi, Yang Haoyu, Cheng Zhengwu, Jing Niansong, Li Xiangnian
Wang Bing
Txina
Iraupena: 170 m.
Wu Wenguang
Txina
Iraupena: 87 m.
Yang Lina
Txina
Iraupena: 111 m.
Antzezleak: Zeng Xiaofei, Deng Gang, Zhao Ke, Chen Xigui
Ying Liang
Txina
Iraupena: 96 m.
Antzezleak: Qiu Hong, Shen Shaoqiu, Liu Yanfei, Su Qingyi, Diao Lei
Zhao Dayong
Txina
Iraupena: 92 m.
Antzezleak: Liu Yuansheng, Li Zhizhong
Zhao Ye
Thomas Mao / Xiao dongxi
Txina
Iraupena: 80 m.
Antzezleak: Thomas Rohdewald, Mao Yan, Jin Zi, Ye Feng, Gou Zi
Zhu Wen
Mexiko
Iraupena: 83 m.
Antzezleak: Christopher Ruiz-Esparza, Gerardo Ruiz-Esparza, José María Yazpik, Karina Gidi, Geraldine Alejandra
Diego Luna
Mexiko
Iraupena: 70 m.
Antzezleak: Jorge Machado, Roberta Palombini, Natan Machado Palombini, Néstor Marín “Matraca”
Pedro González-Rubio
Mexiko
Iraupena: 80 m.
Yulene Olaizola
Mexiko
Iraupena: 81 m.
Antzezleak: Diego Cataño, Héctor Herrera, Daniela Valentine, Juan Carlos Lara, Yemil Sefami
Fernando Eimbcke
Mexiko
Iraupena: 104 m.
Tatiana Huezo
Mexiko-Frantzia-Holanda
Iraupena: 132 m.
Antzezleak: Cornelio Wall Fehr, Miriam Toews, María Pankratz, Peter Wall, Elizabeth Fehr
Carlos Reygadas
Mexiko-Espainia
Iraupena: 94 m.
Antzezleak: Harold Torres, Sonia Couoh, Alicia Laguna, Luis Cárdenas
Rigoberto Pérezcano
Mexiko
Iraupena: 110 m.
Antzezleak: Adrián Barraza, Mónica Bejarano, Ari Brickman, Carmen Corral, Jeannine Derbez
Mariana Chenillo, Fernando Eimbcke, Amat Escalante, Gael García Bernal, Rodrigo García, Rodrigo Plá, Diego Luna, Gerardo Naranjo, Carlos Reygadas, Patricia Riggen
Iraupena: 76 m.
Antzezleak: Teresa Sánchez, Gabino Rodríguez, Juana Rodríguez, Harold Torres, Óscar Saavedra Miranda, Nico Saavedra Miranda, Amalio Saavedra Miranda
Nicolás Pereda
AEB
Iraupena: 140 m.
Antzezleak: Brad Pitt, Sean Penn, Jessica Chastain
Terrence Malick
Espainia
Iraupena: 104 m.
Antzezleak: Bingen Elortza, Aitor Coterón, Kandido Uranga, Loreto Mauleón, Oihan Lopetegi
Imanol Rayo
Espainia
Iraupena: 60 m.
David Aguilar
Azken bidaia
Espainia-Belgika-Frantzia
Iraupena: 85 m.
Enara Goikoetxea, Iurre Telleria
Arriya
Iraupena: 105 m.
Antzezleak: Iban Garate, Begoña Maestre, Sara Casanovas, Ramón Agirre
Alberto Gorritiberea
Iraupena: 90 m.
Antzezleak: Javier Merino, Antonio Dechent, Velilla Balbuena, Jon Inciarte, Alex Angulo
Esteban Ibarretxe, José Miguel Ibarretxe
Espainia-Alemania
Iraupena: 94 m.
Antzezleak: Solo Turé, Kandido Uranga, Iñake Irastorza, Ramón Barea, Julio Perillán
Pedro Aguilera
Qatar-Espainia
Iraupena: 104 m.
Fermin Muguruza
Kiribila
Espainia
Iraupena: 2,30 min.
Antzezleak: Kepa Errasti, Jon Calvo
Aritz Moreno
Barealdia
Espainia
Iraupena: 12 m.
Antzezleak: Mikel Martín, Irene Bau, Pako Revueltas, Miriam Martín, Begoña Aguirre
David González
Lakuko etxea
Espainia
Iraupena: 11 m.
Antzezleak: Martxelo Rubio, Joseba Apaolaza, Ana Caleya, Mikel Martín
Galder Gaztelu-Urrutia
Koptoak
Espainia
Iraupena: 16 m.
Álvaro Sau
Espainia
Iraupena: 12 m.
Antzezleak: Eriz Alberdi, Diego Santos, Alaitz Eguren
Jose Mari Goenaga
Pena erdia
Espainia
Iraupena: 14 m.
Antzezleak: Luis Callejo, Tanya Roberto
Sergio Barrejón
Oso gertu
Espainia
Iraupena: 16 m.
Antzezleak: Isabel Blanco, Juana Caso Hedo, Manolo Solo, Mateo Caso Riera, Mercedes Almarcha
Iván Caso
Kontrola galdu zuen
Espainia
Iraupena: 10,30 m.
Antzezleak: Paola Bontempi
Haritz Zubillaga
Espainia
Iraupena: 12 m.
Gregorio Muro
Elisabet
Espainia
Iraupena: 70 m.
Antzezleak: Michelle Jenner, Rodolfo Sancho
Jordi Frades
Espainia
Iraupena: 101 m.
Antzezleak: Roberto Álamo, Alberto San Juan, Raúl Arévalo
Andrés Luque
Espainia
Iraupena: 150 m.
Antzezleak: Quim Gutiérrez, Andrés Herrera, Mikel Losada, Iñaki Iriarte, Leyre Berrocal, Álex Angulo, Chete Lera, Javier Krahe
Ana Murugarren
Botadun katua
AEB
Iraupena: 20 m.
Chris Miller
Fraidea
Frantzia-Espainia
Iraupena: 101 m.
Antzezleak: Vincent Cassel, Déborah François, Joséphine Japy, Sergi López, Geraldine Chaplin, Catherine Mouchet
Dominik Moll
Australia
Iraupena: 120 m.
Antzezleak: Lucas Pittaway, Daniel Henshaw, Louise Harris
Justin Kurzel
Japonia
Iraupena: 73 m.
Antzezleak: Naomi Tani, Nagatoshi Sakamoto
Masaru Konuma
Japonia
Iraupena: 76 m.
Antzezleak: Junko Miyashita, Renji Ishibashi
Noboru Tanaka
Espainia
Iraupena: 23,15 m.
Gotzon Elortza
Espainia
Iraupena: 15 m.
Gotzon Elortza
Espainia
Iraupena: 26 m.
Gotzon Elortza
Iraupena:

http://www.turismoa.euskadi.net

Babesle ofiziala:
tve Gas Natural Fenosa movistar
Laguntzaile Ofizialak:
AUDI KUTXA
Instituzio Kideak:
Instituzio Kideak | Instituciones socias Ayuntamiento de San Sebastián Diputación de Gipuzkoa Gobierno Vasco Ministerio de cultura, educación y deporte
© Festival Internacional de cine de Donostia-San Sebastián
Desarrollado por: Yo Miento Producciones