tve movistar+
Babesle
Ofizialak
65. Donostia Zinemaldia
22/30 Iraila 2017 - #65ssiff

itxi
Bete formularioa zure datuekin, erregistratutako erabiltzaileentzako edukiak ikusteko
Sakatu hemen
Ez duzu pasahitza gogoratzen? Sakatu hemen

itxi


Oraindik ez duzu posta elektronikoa balioztatu. Posta elktroniko bat bidali dizugu, ondoko esteka sakatu behar duzu kontua balioztatzeko

Hemen zaude: Lehen orrialdea > 59. Edizioa 2011  > Industria > Agenda The Industry Club > Zinemaldiko Agenda Profesionala
Zinemaldiko Agenda Profesionala
 
Agenda profesionala – Osteguna, irailaren 15a

Kursaalean, The Industry Club, 8. eta 9. aretoetan

Ikus-entzunezkoen III. Foro Digitala

10:30 – Transmedia sorkuntzaren ikuspuntutik.
Hizlariak: Alberto Tognazzi (MovilFilmFest-en zuzendaria. EMBED sareko kide da), Asier Quesada (Delirium Studios-en zuzendari eta bazkide sortzailea), Javier Naharro (Play Television-en proiektu zuzendaria)

12:30 – Ekoizpen prozesu berriak eta finantzaketa moduak.
Hizlariak: Marta Gomes (idazlea eta ekoizlea. Beactive Entertainment) eta Alexander Knetig (ARTE France kanalaren webgunearen arduraduna)

16:00 – Internet hedapen eta banaketarako baliabide; jabetza intelektuala eta Creative Commons.
Hizlariak: David Bravo (abokatua, jabego intelektualean eta informatika zuzenbidean aditua), Nacho Vigalondo (zinemagilea), Gonzalo Martín (Territorio Creativo-ren zuzendaria eta Arenas Entertainment-en zuzendaria Espainian, ikus-entzunezkoen aholkularia).

Moderatzailea: Fernando Carrión: (Transmedia Producer & Consultant Transmedia Entertainment Network).

Agenda profesionala – Ostirala, irailaren 16a

Kursaalean, The Industry Club, 8. eta 9. aretoetan
Ikus-entzunezkoen III. Foro Digitala

10:30 – Norantz doaz zinema jaialdiak?
Hizlariak: Sandy Lieberson (zinema ekoizlea), Roberto Cueto (Donostia Zinemaldia), David Capaldi (Cinando, Canneseko zinema-jaialdia).

Moderatzailea: Fernando Carrión (Transmedia Producer & Consultant Transmedia Entertainment Network).

Agenda profesionala – Igandea, irailaren 18a

16:30-19:30 – Kursaalean, The Industry Club, 8. aretoan
Europa Distribution, VOD Workshop: Benchmark Business Models (itxia)

19:30-21:00 – Kursaalean, Prentsa Kluba
Catalan Films-ek eskainitako Happy hour (kazetari eta industria akreditazioarekin)

Agenda profesionala – Astelehena, irailaren 19a

EUROPEAN FILM PROMOTION

Kursaalean, The Industry Club 9. aretoan

09:15
European Film Promotion-eko kideei ongi etorria emango diete Zinemaldiko ordezkariek (itxia)
09:30-11:30
Latinoamerikako erosle eta banatzaileekin topaketa (akreditazioarekin)
15:00-16:00
Europako salmenta-agenteekin topaketa (akreditazioarekin)
16:30-18:00
Latinoamerikako zinema-jaialdi eta erakundeekin topaketa (akreditazioarekin)

09:30-12:30 – Kursaalean, The Industry Club 8. aretoan
Europa Distribution: VOD workshop (itxia)

ZINEMA MUGIMENDUAN 7

Kutxaren Andia ekitaldi aretoan (industriako akreditatuak)

09:30 Gosaria
10:00
The Last Friday, Yahya Alabdallah (Jordania – 88 min)
12:00
Une fusée dans le ciel, Khalil Joreige eta Joana Hadjithomas (Frantzia-Libano – 50 min.)
15:30
When I Saw You, Annemarie Jacir (Palestina-Jordania – 45 min.)
17:00
Confession and Struggle, Eliane Raheb (Libano – 38 min)

Nineu jatetxea
21:00 – 7. Zinema Mugimenduan saileko sarien iragarpena eta koktela (gonbidapenarekin)

13:30-16:30 – Nineu jatetxea
Commission du Film d’Ile-de-France eta Madrilgo Film Commissioneko kideen arteko bazkaria (itxia)

20:00-21:30 – Kursaalean, Prentsa Kluba
Zinema Eraikitzen 20. edizioaren ongietorri kopa (gonbidapenarekin)

Agenda profesionala – Asteartea, irailaren 20a

ZINEMA ERAIKITZEN 20

Kutxaren Andia ekitaldi aretoan (industriako akreditatuak)

09:30 Gosaria
10:00
Un mundo secreto, Gabriel Mariño (Mexiko - 86 min.)
12:00
Infancia clandestina, Benjamín Ávila (Argentina-Brasil-Espainia - 110 min.)
16:00
7 cajas, Juan Carlos Maneglia eta Tana Schémbori (Paraguai - 105 min.)

11:00-12:00 – Kursaalean, The Industry Club, 8. aretoan
Ikus-entzunezkoak ekoizteko Kanarietako pizgarri fiskalak. Egeda Kanariak, ZEC Gunea eta Proexca-ren arteko ekitaldia (akreditazioarekin)

12:00-13:00 – Kursaalean, The Industry Club, 9. aretoan
European Film Promotion-eko kideen barruko bilera (Itxia)

18:00 – Principe zinea, 2. aretoan
Film Commission Donostia Hiria sariaren banaketa (gonbidapenarekin)

19:30-21:00 – Kursaalean, Prentsa Kluba
Ekoizle andaluziarren (AEPAA-APRIA) Happy Hour-a (industria eta kazetari akreditazioarekin)

Agenda profesionala – Asteazkena, irailaren 21a

ZINEMA ERAIKITZEN 20

Kutxaren Andia ekitaldi aretoan (industriako akreditatuak)

09:30 Gosaria
10:00
La playa, Juan Andrés Arango (Kolonbia-Brasil-Frantzia- 95 min.)
12:00
Era uma vez Verônica, Marcelo Gomes (Brasil - 109 min.)
16:00
Joven y alocada, Marialy Rivas (Txile - 100 min.)

09:30-14:00 – Kursaalean, The Industry Club, 8. eta 9. aretoetan
Mexiko-Euskadi koprodukzio topaketa (industriako akreditatuak)

10:30-14:00 eta 15:30-19:00 – Kutxaren Andia aretoko beheko solairuan
VII. Lau Haizetara Koprodukzio Foroa prestatzeko bilera (itxia)

14:00-16:00Mexiko-Euskadi koprodukzio topaketaren bazkaria (Itxia)
Etxepare Institutuaren eta IMCINEren babesarekin eta IBAIA eta EPE-APVren lankidetzarekin antolatua

21:00- 23:00 – Nineu jatetxean
Zinema Eraikitzen saileko 20. edizioko sarien iragarpena eta koktela (gonbidapenarekin)

20:00-21:30 – Kursaalean, Prentsa Kluba
Zinema Ikasleen Nazioarteko X. Topaketaren aurkezpen koktela (gonbidapenarekin)

Agenda profesionala – Osteguna, irailaren 22a

09:30-14:00 – Kursaalean, The Industry Club, 8. eta 9. aretoetan
Tareula koprodukzio foroa (IBAIA - EGEDA) (akreditazioarekin)

10:30-14:00 eta 15:30-19:00 – Kutxaren Andia aretoko beheko solairuan
VII. Lau Haizetara Koprodukzio Foroa prestatzeko bilera (itxia)

12:15 – Kursaalean, 2. eta 3. aretoetan
Televisión Españolaren eta FAPAEren prentsaurrekoa

19:30-21:00 – Kursaalean, Prentsa Kluba
Tareula-k eskainitako Happy hour-a (industria eta kazetari akreditazioarekin)

20:45 – Victoria Eugenia antzokian
TVEren ekitaldia.

  • Beste Begirada sariaren banaketa
  • Isabelen aurkezpena
Agenda profesionala – Ostirala, irailaren 23a

09:45-14:00 – Kursaalean, The Industry Club, 8. eta 9. aretoetan
VII. Lau Haizetara Koprodukzio Foroa (IBAIA) (Akreditazioarekin)

18:15 – Victoria Eugenia antzokian
TVEren ekitaldia.

  • Urtainen aurkezpena
 
Aurreko Edizioak "The Industry Club"
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Newsflash

Babesle Ofizialak:
Laguntzaile Ofizialak:
Instituzio Kideak:
© Donostia Zinemaldia | Desarrollado por: Yo Miento Producciones

Webgune hau berezko eta kanpoko cookies-az baliatzen da, erabiltzaile gisa esperientzia hobea eskaintzeko. Informazio gehiago Onartzea