Sartu nire zinemaldira Deskonektatu
tve Gas Natural Fenosa movistar+
Babesle
Ofizialak
65. Donostia Zinemaldia
22/30 Iraila 2017 - #65ssiff

itxi
Bete formularioa zure datuekin, erregistratutako erabiltzaileentzako edukiak ikusteko
Sakatu hemen
Ez duzu pasahitza gogoratzen? Sakatu hemen

itxi


Oraindik ez duzu posta elektronikoa balioztatu. Posta elktroniko bat bidali dizugu, ondoko esteka sakatu behar duzu kontua balioztatzeko

Hemen zaude: Lehen orrialdea > 65. Edizioa 2017  > Programazioa > Programazioa
Programazioa
 
Programa guía en pdf

Programa 2017 en pdf
Eguna
Aretora
Saila
Titulua

| 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
Se muestran 649 pases
Eguna Ordua Aretora Saila Filma Iraupena 
2210:00VelódromoHaurrentzako zinema
Le Petit Prince - Printze Txikia / The Little Prince
Euskarazko bertsioa
Eskolen bitartez antolatua
Lehenengo emanaldia
108
2210:00Kursaal, 1Sail Ofiziala
Submergence
J.B. (ingelesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Publikoarentzako eta prentsarentzako emanaldia
Lehenengo emanaldia
110
2212:00Trueba, 1Sail Ofiziala
Alanis
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Prentsa eta akreditatuak. Preferentzia: sarbide lehenetsia eta prentsa
Lehenengo emanaldia
82
2214:00PrincipalZuzendari Berriak
Charmøren / The Charmer
J.B. (daniera, farsiera) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Prentsa eta akreditatuak. Preferentzia: sarbide lehenetsia eta prentsa
Lehenengo emanaldia
100
2216:00PrincipalPerlak
Call Me by Your Name
J.B. (ingelesa, frantsesa, italiera) azpitituluak espainieraz eta ingelesez
Prentsa eta akreditatuak. Preferentzia: sarbide lehenetsia eta prentsa
Lehenengo emanaldia
130
2216:00Principe, 6Joseph Losey
The Boy with Green Hair
Lehenengo emanaldia
77
2216:30Kursaal, 2Horizontes Latinos
Una mujer fantástica
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Inaugurazioa (lehiaketa barruan)
Aurkezpena eta Hitzaldia Sebastián Lelio (Zuzendaria-Gidoilaria) Daniela Vega (Aktorea) Fernanda del Nido (Ekoizlea) Juan de Dios Larraín (Ekoizlea)
104
2217:00Tabakalera-Sala 1Zabaltegi - Tabakalera
L'amant d'un jour / Lover For a Day
J.B. (frantsesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Aurkezpena eta Hitzaldia Esther Garrel (Aktorea)
76
2217:00Principe, 2Joseph Losey
The Gypsy and the Gentleman
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Lehenengo emanaldia
107
2217:00Teatro Victoria EugeniaFIPRESCI Sari Nagusia
Toivon tuolla puolen / The Other Side of Hope
J.B. (finlandiera, arabiera, ingelesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Aurkezpena Aki Kaurismäki (Zuzendaria-Gidoilaria-Ekoizlea)
98
2217:00Principe, 7Culinary Zinema: Zinema eta gastronomia
Constructing Albert
J.B. (katalana, espainiera, ingelesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Lehenengo emanaldia
85
2217:00Principe, 9Zinemira
Bi txirula
J.B. (euskara) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Lehenengo emanaldia
Aurkezpena eta Hitzaldia Iñigo García Agirrezabalaga (Zuzendaria-Gidoilaria) Jose Luis Barredo Goikoetxea (Ekozilea-Argazki zuzendaria) Jon Elizalde (Aktorea)
85
2217:00Principe, 3Joseph Losey
La truite
J.B. (frantsesa, ingelesa, japoniera) azpititulu elektronikoak espainieraz eta ingelesez
Lehenengo emanaldia
103
2217:00Tabakalera-Sala 2Joseph Losey
The Go- Between
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Lehenengo emanaldia
116
2218:15Principe, 6Joseph Losey
The Lawless
J.B. (ingelesa, espainiera) azpititulu elektronikoak espainieraz
Lehenengo emanaldia
82
2219:00Kursaal, 2Zuzendari Berriak
Charmøren / The Charmer
J.B. (daniera, farsiera) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Inaugurazioa
Aurkezpena eta Hitzaldia Milad Alami (Zuzendaria-Gidoilaria) Ardalan Esmaili (Aktorea) Soho Rezanejad (Aktorea) Ingeborg Topsoe (Gidoilaria) Stinna Lassen (Ekoizlea)
100
2219:00Tabakalera-Sala 1Zabaltegi - Tabakalera
The Square
J.B. (suediera, ingelesa, daniera) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Inaugurazioa
Aurkezpena Ruben Östlund (Zuzendaria-Gidoilaria) Fredrik Wenzel (Argazki zuzendaria) Josefin Äsberg (Eszenografoa)
144
2219:00PrincipalSail Ofiziala
El autor
J.B. (espiniera) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Prentsa eta akreditatuak. Preferentzia: sarbide lehenetsia eta prentsa
Lehenengo emanaldia
112
2219:30Teatro Victoria EugeniaPerlak
Call Me by Your Name
J.B. (ingelesa, frantsesa, italiera) azpitituluak espainieraz eta ingelesez
Inaugurazioa. Publikoaren Sariaren botazio saioa
Publikoaren Kuttuna saria botua emateko Emanaldia.
130
2219:30Principe, 2Joseph Losey
King and Country
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Lehenengo emanaldia
88
2219:30Tabakalera-Sala 2Joseph Losey
The Servant
Lehenengo emanaldia
116
2219:30Principe, 3Zabaltegi - Tabakalera
L'amant d'un jour / Lover For a Day
J.B. (frantsesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
76
2219:30Principe, 7Culinary Zinema: Zinema eta gastronomia
Michelin Stars - Tales from the Kitchen
J.B. (espainiera, ingelesa, japoniera, daniera, alemana, frantsesa) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
82
2219:30Principe, 9Made in Spain
Análisis de sangre azul
(Blue odol analisiak)
J.B. (mutua eta intertituluak espainieraz) azpitituluak ingelesez.
Lehenengo emanaldia
Aurkezpena eta Hitzaldia Blanca Torres (Zuzendaria-Gidoilaria) Gabriel Velázquez (Zuzendaria-Ekoizlea)
64
2220:30Principe, 6Joseph Losey
The Prowler
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Lehenengo emanaldia
92
2221:00Kursaal, 1Sail Ofiziala
Submergence
J.B. (ingelesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Inaugurazioa (lehiaketa barruan)
110
2221:30Kursaal, 2Zuzendari Berriak
Alberto García-Alix. La línea de sombra
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Aurkezpena eta Hitzaldia Nicolás Combarro (Zuzendaria-Gidoilaria) Alberto García Alix (Protagonista) Miguel Angel Delgado (Ekoizlea-Argazki zuzendaria)
80
2222:00Principe, 2Joseph Losey
A Doll's House
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Lehenengo emanaldia
106
2222:00PrincipalSail Ofiziala
Uchiage hanabi, shita kara miruka? Yoko kara miruka? / Fireworks, Should We See It from the Side or the Bottom?
J.B. (japoniera) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Prentsa eta akreditatuak. Preferentzia: sarbide lehenetsia eta prentsa
Lehenengo emanaldia
90
2222:00Principe, 3Zabaltegi - Tabakalera
The Square
J.B. (suediera, ingelesa, daniera) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Prentsa eta akreditatuak bakarrik
144
2222:30Tabakalera-Sala 1Zabaltegi - Tabakalera
No intenso agora / In the Intense Now
J.B. (portugesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Aurkezpena eta Hitzaldia Joao Moreira Salles (Zuzendaria-Gidoilaria) Carlota Maria Bruno (Ekoizlea)
127
2222:30Tabakalera-Sala 1Zabaltegi - Tabakalera
Sram / Shame
J.B. (bulgariera) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Aurkezpena Rossitsa Valkanova (Ekoizlea)
24
2222:30Principe, 7Sail Ofiziala
Submergence
J.B. (ingelesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
110
2222:30Principe, 9Culinary Zinema: Zinema eta gastronomia
The Cakemaker
J.B. (hebreera, alemana, ingelesa) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Lehenengo emanaldia
109
2222:30Principe, 6Joseph Losey
M
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Lehenengo emanaldia
88
2224:00Kursaal, 2Perlak
Call Me by Your Name
J.B. (ingelesa, frantsesa, italiera) azpitituluak espainieraz eta ingelesez
130
2309:00Kursaal, 1Sail Ofiziala
El autor
J.B. (espiniera) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Publikoarentzako eta prentsarentzako emanaldia
112
2309:30PrincipalZuzendari Berriak
Alberto García-Alix. La línea de sombra
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Prentsa eta akreditatuak. Preferentzia: sarbide lehenetsia eta prentsa
80
2309:30Teatro Victoria EugeniaSail Ofiziala
La douleur / Memoir of Pain
J.B. (frantsesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Publikoarentzako eta prentsarentzako emanaldia
Lehenengo emanaldia
126
2309:30Kursaal, 2Zuzendari Berriak
Alberto García-Alix. La línea de sombra
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
80
2310:00Principe, 6Joseph Losey
The Lawless
J.B. (ingelesa, espainiera) azpititulu elektronikoak euskaraz.
82
2312:00Trueba, 1Sail Ofiziala
Ni juge, ni soumise / So Help Me God
J.B. (frantsesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Prentsa eta akreditatuak. Preferentzia: sarbide lehenetsia eta prentsa
Lehenengo emanaldia
99
2312:00Teatro Victoria EugeniaPerlak
Sandome no satsujin / The Third Murder
J.B. (japoniera) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Prentsa eta akreditatuak bakarrik
Lehenengo emanaldia
125
2312:00Kursaal, 1Sail Ofiziala
La douleur / Memoir of Pain
J.B. (frantsesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Publikoarentzako eta prentsarentzako emanaldia
126
2312:00Kursaal, 2Zuzendari Berriak
Village Rockstars
J.B. (assamera) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Lehenengo emanaldia
Aurkezpena eta Hitzaldia Rimas Das (Zuzendaria-Gidoilaria)
87
2312:30Principe, 6Joseph Losey
The Prowler
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak euskaraz.
92
2314:00PrincipalZuzendari Berriak
Village Rockstars
J.B. (assamera) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Prentsa eta akreditatuak. Preferentzia: sarbide lehenetsia eta prentsa
87
2316:00Trueba, 1Zabaltegi - Tabakalera
No intenso agora / In the Intense Now
J.B. (portugesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
127
2316:00Trueba, 1Zabaltegi - Tabakalera
Sram / Shame
J.B. (bulgariera) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
24
2316:00Teatro Victoria EugeniaPerlak
Sandome no satsujin / The Third Murder
J.B. (japoniera) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Publikoaren Sarirako botazio saioa
Publikoaren Kuttuna saria botua emateko Emanaldia.
Aurkezpena Hirokazu Kore-eda (Zuzendaria)
125
2316:00PrincipalPerlak
Teströl és lélekröl / On Body and Soul
J.B. (hungariera) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Prentsa eta akreditatuak. Preferentzia: sarbide lehenetsia eta prentsa
115
2316:00Kursaal, 1Sail Ofiziala
Alanis
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Publikoarentzako eta prentsarentzako emanaldia
82
2316:00Antiguo Berri, 2Sail Ofiziala
Submergence
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
110
2316:00Kursaal, 2Horizontes Latinos
Temporada de caza
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Lehenengo emanaldia
Aurkezpena eta Hitzaldia Natalia Gargiola (Zuzendaria-Gidoilaria) Germán Palacios (Aktorea)
105
2316:00Antiguo Berri, 6Perlak
Call Me by Your Name
J.B. (ingelesa, frantsesa, italiera) azpitituluak espainieraz eta ingelesez
130
2316:15Principe, 6Joseph Losey
The Big Night
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Lehenengo emanaldia
75
2316:30Trueba, 2Made in Spain
Análisis de sangre azul
(Blue odol analisiak)
J.B. (mutua eta intertituluak espainieraz) azpitituluak ingelesez.
64
2316:30Principe, 7Sail Ofiziala
Au revoir là-haut / See You Up There
J.B. (frantsesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Prentsa eta akreditatuak bakarrik
Lehenengo emanaldia
114
2317:00Antiguo Berri, 8Zabaltegi - Tabakalera
L'amant d'un jour / Lover For a Day
J.B. (frantsesa) azpititulu elektronikoak euskaraz.
Aurkezpena eta Hitzaldia Esther Garrel (Aktorea)
76
2317:00Principe, 10Haurrentzako zinema
The LEGO Batman Movie
(Batman LEGO Filma)
Euskarazko bertsioa
Lehenengo emanaldia
Azken emanaldia.
106
2317:00Principe, 2Joseph Losey
Mr. Klein
J.B. (frantsesa) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Lehenengo emanaldia
123
2317:00Tabakalera-Sala 2Zabaltegi - Tabakalera
L'amant d'un jour / Lover For a Day
J.B. (frantsesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
76
2318:00Museo San TelmoBeste ekintza batzuk
De donde no se vuelve
J.B. (espiniera)
Sarrera librea. Gonbidapenak Zinemaldi Plazako lehiatilatan jaso beharko dira
Lehenengo emanaldia
Azken emanaldia.
37
2318:15Principe, 6Joseph Losey
Imbarco a mezzanotte / Stranger on the Prowl
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Lehenengo emanaldia
82
2318:30Kursaal, 2Culinary Zinema: Zinema eta gastronomia
Michelin Stars - Tales from the Kitchen
J.B. (espainiera, ingelesa, japoniera, daniera, alemana, frantsesa) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Inaugurazioa
Aurkezpena Rasmus Dinesen (Zuzendaria-Gidoilaria)
82
2318:30Antiguo Berri, 6Zuzendari Berriak
Charmøren / The Charmer
J.B. (daniera, farsiera) azpitituluak espainieraz
Aurkezpena eta Hitzaldia Milad Alami (Zuzendaria-Gidoilaria) Ardalan Esmaili (Aktorea) Ingeborg Topsoe (Gidoilaria) Stinna Lassen (Ekoizlea)
100
2318:30Principe, 3Zabaltegi - Tabakalera
The Square
J.B. (suediera, ingelesa, daniera) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Aurkezpena eta Hitzaldia Ruben Östlund (Zuzendaria-Gidoilaria) Fredrik Wenzel (Argazki zuzendaria) Josefin Äsberg (Eszenografoa)
144
2318:30Principe, 9Savage Cinema
Take Every Wave: The Life of Laird Hamilton
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Lehenengo emanaldia
118
2319:00PrincipalSail Ofiziala
Handia
J.B. (euskara) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Prentsa eta akreditatuak. Preferentzia: sarbide lehenetsia eta prentsa
Lehenengo emanaldia
114
2319:00Antiguo Berri, 8Made in Spain
Demonios tus ojos
J.B. (espainiera, ingelesa) azpitituluak espainieraz eta ingelesez
Lehenengo emanaldia
94
2319:00Tabakalera-Sala 1Beste ekintza batzuk
Lumière!
85
2319:00Kursaal, 1Sail Ofiziala
La douleur / Memoir of Pain
J.B. (frantsesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
126
2319:00Principe, 7Zabaltegi - Tabakalera
Saura(s)
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
95
2319:30Principe, 10Zinemira
Bi txirula
J.B. (euskara) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Aurkezpena eta Hitzaldia Iñigo García Agirrezabalaga (Zuzendaria-Gidoilaria) Jose Luis Barredo Goikoetxea (Ekozilea-Argazki zuzendaria) Jon Elizalde ( (Aktorea)
85
2319:30Tabakalera-Sala 2Joseph Losey
The Boy with Green Hair
Azken emanaldia.
77
2320:00Principe, 2Joseph Losey
Don Giovanni
J.B. (italiera) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Lehenengo emanaldia
176
2320:30Principe, 6Joseph Losey
The Sleeping Tiger
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Lehenengo emanaldia
89
2320:30Teatro Victoria EugeniaLatinoamerikako Zinemaren Jaeger-LeCoultre Saria. Emanaldi Berezia
10 Items or Less
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Paz Vegari Latinoamerikako Zinemaren Jaeger-LeCoultre saria emateko gala
Azken emanaldia.
Aurkezpena Paz Vega (Aktorea)
82
2320:30Antiguo Berri, 2Sail Ofiziala
Alanis
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
82
2320:45Antiguo Berri, 6Zuzendari Berriak
Alberto García-Alix. La línea de sombra
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Azken emanaldia.
80
2320:45Principe, 9Made in Spain
No sé decir adiós
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Lehenengo emanaldia
Aurkezpena Lino Escalera (Zuzendaria) Nathalie Poza (Aktorea) Damian Paris (Ekoizlea)
96
2321:30Kursaal, 2Horizontes Latinos
La novia del desierto
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Lehenengo emanaldia
Aurkezpena eta Hitzaldia Valeria Pivato (Zuzendaria-Gidoilaria) Cecilia Atán (Zuzendaria-Gidoilaria) Paulina García (Aktorea) Claudio Rissi (Aktorea)
78
2322:00Kursaal, 1Sail Ofiziala
El autor
J.B. (espiniera) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
112
2322:00PrincipalDonostia Saria Emanaldi Bereziak
Visages, villages / Faces, places
J.B. (frantsesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Prentsa eta akreditatuak. Preferentzia: sarbide lehenetsia eta prentsa
Lehenengo emanaldia
89
2322:00Tabakalera-Sala 1Zabaltegi - Tabakalera
Saura(s)
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Aurkezpena eta Hitzaldia Felix Viscarret (Zuzendaria) Carlos Saura (Protagonista) Anna Saura (Aktorea)
95
2322:00Tabakalera-Sala ZJoseph Losey
Youth Gets a Break
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Lehenengo emanaldia
20
2322:00Tabakalera-Sala ZJoseph Losey
The Intimate Stranger
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Lehenengo emanaldia
95
2322:00Principe, 3Zabaltegi - Tabakalera
Sram / Shame
J.B. (bulgariera) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
24
2322:00Principe, 3Zabaltegi - Tabakalera
No intenso agora / In the Intense Now
J.B. (portugesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
127
2322:30Principe, 10Savage Cinema
Take Every Wave: The Life of Laird Hamilton
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak euskaraz.
118
2322:30Principe, 6Joseph Losey
M
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Azken emanaldia.
88
2322:30Principe, 7Sail Ofiziala
El autor
J.B. (espiniera) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
112
2322:45Antiguo Berri, 6Horizontes Latinos
Una mujer fantástica
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
104
2323:15Antiguo Berri, 2Sail Ofiziala
Submergence
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Azken emanaldia.
110
2323:30Teatro Victoria EugeniaPerlak
Teströl és lélekröl / On Body and Soul
J.B. (hungariera) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Publikoaren Sarirako botazio saioa
Publikoaren Kuttuna saria botua emateko Emanaldia.
Aurkezpena Ildiko Enyedi (Zuzendaria-Gidoilaria)
115
2324:00Kursaal, 2Perlak
Sandome no satsujin / The Third Murder
J.B. (japoniera) azpitituluak espainieraz
125
2409:00Kursaal, 1Sail Ofiziala
Handia
J.B. (euskara) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Publikoarentzako eta prentsarentzako emanaldia
114
2409:30PrincipalZuzendari Berriak
Tigre
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Prentsa eta akreditatuak. Preferentzia: sarbide lehenetsia eta prentsa
Lehenengo emanaldia
92
2409:30Teatro Victoria EugeniaSail Ofiziala
Le sens de la fête / C'est la vie!
J.B. (frantsesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Publikoarentzako eta prentsarentzako emanaldia
Lehenengo emanaldia
115
2409:30Kursaal, 2Horizontes Latinos
La novia del desierto
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Solasaldia Valeria Pivato (Zuzendaria-Gidoilaria) Cecilia Atán ( (Zuzendaria-Gidoilaria)
78
2412:00Kursaal, 1Sail Ofiziala
Le sens de la fête / C'est la vie!
J.B. (frantsesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Publikoarentzako eta prentsarentzako emanaldia
115
2412:00Trueba, 1Sail Ofiziala
Love Me Not
J.B. (grekoa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Prentsa eta akreditatuak. Preferentzia: sarbide lehenetsia eta prentsa
Lehenengo emanaldia
99
2412:00Kursaal, 2Zuzendari Berriak
Tigre
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Aurkezpena eta Hitzaldia Ulises Porra (Zuzendaria) Barbara Sarasola-Day (Ekoizlea) Federico Eibuszyc (Ekoizlea)
92
2412:00Teatro Victoria EugeniaPerlak
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Prentsa eta akreditatuak bakarrik
Lehenengo emanaldia
115
2412:00Principe, 5Haurrentzako zinema
Pixi Post eta opari-emaileak / Pixi Post and the Gift Bringers
(Pixi Post eta opari-emaileak)
Euskarazko bertsioa
Lehenengo emanaldia
Azken emanaldia.
91
2412:30Principe, 6Joseph Losey
Imbarco a mezzanotte / Stranger on the Prowl
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
82
2414:00PrincipalZuzendari Berriak
Princesita
J.B. (espainiera, frantsesa) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Prentsa eta akreditatuak. Preferentzia: sarbide lehenetsia eta prentsa
78
2416:00Antiguo Berri, 2Sail Ofiziala
La douleur / Memoir of Pain
J.B. (frantsesa) azpitituluak espainieraz
126
2416:00Teatro Victoria EugeniaDonostia Saria Emanaldi Bereziak
Visages, villages / Faces, places
J.B. (frantsesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Agnès Vardari Donostia Saria emateko gala
Aurkezpena Agnes Varda (Zuzendaria)
89
2416:00Kursaal, 1Sail Ofiziala
Ni juge, ni soumise / So Help Me God
J.B. (frantsesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Publikoarentzako eta prentsarentzako emanaldia
99
2416:00Principe, 3Zuzendari Berriak
Charmøren / The Charmer
J.B. (daniera, farsiera) azpitituluak espainieraz
Azken emanaldia.
100
2416:00Principe, 9Zabaltegi - Tabakalera
Calipatria
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Lehenengo emanaldia
8
2416:00Principe, 9Zabaltegi - Tabakalera
Geu-hu / The Day After
J.B. (koreera) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Lehenengo emanaldia
92
2416:15Principe, 7Sail Ofiziala
La douleur / Memoir of Pain
J.B. (frantsesa) azpitituluak espainieraz
Azken emanaldia.
126
2416:15Antiguo Berri, 6Zuzendari Berriak
Tigre
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
92
2416:30Kursaal, 2Zuzendari Berriak
Princesita
J.B. (espainiera, frantsesa) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Aurkezpena eta Hitzaldia Marialy Rivas (Zuzendaria-Gidoilaria) Juan de Dios Larraín Matte (Ekoizlea) Fernanda del Nido ((Ekoizlea)
78
2416:30PrincipalPerlak
Jusqu'à la garde / Custody
J.B. (frantsesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Prentsa eta akreditatuak. Preferentzia: sarbide lehenetsia eta prentsa
Lehenengo emanaldia
90
2416:30Principe, 10Haurrentzako zinema
Snezhnaya koroleva 2. Snezhnyy korol / The Snow Queen 2
(Orm elurretako erresuman)
Euskarazko bertsioa
Lehenengo emanaldia
Azken emanaldia.
80
2416:30Principe, 6Joseph Losey
X the Unknown
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Lehenengo emanaldia
81
2417:00Tabakalera-Sala 1Zabaltegi - Tabakalera
Geu-hu / The Day After
J.B. (koreera) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
92
2417:00Tabakalera-Sala 1Zabaltegi - Tabakalera
Calipatria
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Aurkezpena Gerhard Treml (Zuzendaria-Gidoilaria) Leo Calice (Argazki zuzendaria)
8
2417:00Antiguo Berri, 8Zabaltegi - Tabakalera
No intenso agora / In the Intense Now
J.B. (portugesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
127
2417:00Antiguo Berri, 8Zabaltegi - Tabakalera
Sram / Shame
J.B. (bulgariera) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
24
2417:00Trueba, 2Made in Spain
No sé decir adiós
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
96
2417:00Tabakalera-Sala 2Zabaltegi - Tabakalera
Saura(s)
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
95
2418:00Principe, 3Savage Cinema
Tout là-haut / To the Top
J.B. (frantsesa) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Lehenengo emanaldia
Solasaldia Serge Hazanavicius (Zuzendaria-Gidoilaria) Kev Adams (Aktorea) Vincent Elbaz (Aktorea) Stephane Dan (Zuzendarikidea-Zuzendari teknikoa) Nadia Turincev (Ekoizlea) Elisa Soussan (Ekoizlea) Nathalie Cohen (Ekoizlea)
98
2418:15Principe, 2Horizontes Latinos
Una mujer fantástica
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Azken emanaldia.
Aurkezpena eta Hitzaldia Daniela Vega (Aktorea)
104
2418:15Trueba, 1Zabaltegi - Tabakalera
L'amant d'un jour / Lover For a Day
J.B. (frantsesa) azpititulu elektronikoak euskaraz.
Azken emanaldia.
76
2418:15Antiguo Berri, 6Perlak
Teströl és lélekröl / On Body and Soul
J.B. (hungariera) azpitituluak espainieraz
115
2418:15Principe, 9Culinary Zinema: Zinema eta gastronomia
The Cakemaker
J.B. (hebreera, alemana, ingelesa) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Aurkezpena Ofir Raul Graizer (Zuzendaria-Gidoilaria) Tim Kalkhof (Aktorea) Sarah Adler (Aktorea)
109
2418:30Teatro Victoria EugeniaPerlak
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Publikoaren Sarirako botazio saioa
Publikoaren Kuttuna saria botua emateko Emanaldia.
Aurkezpena Martin McDonagh (Zuzendaria-Gidoilaria)
115
2418:30Principe, 10Savage Cinema
Take Every Wave: The Life of Laird Hamilton
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Azken emanaldia.
118
2418:30Principe, 6Joseph Losey
Time without Pity
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Lehenengo emanaldia
85
2418:30Antiguo Berri, 2Sail Ofiziala
Alanis
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
82
2419:00Kursaal, 1Sail Ofiziala
Le sens de la fête / C'est la vie!
J.B. (frantsesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
115
2419:00PrincipalSail Ofiziala
Una especie de familia
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Prentsa eta akreditatuak. Preferentzia: sarbide lehenetsia eta prentsa
Lehenengo emanaldia
96
2419:00Antiguo Berri, 7Sail Ofiziala
El autor
J.B. (espainiera, ingelesa) azpitituluak ingelesez.
Gor eta itsuentzat irisgarria
112
2419:00Kursaal, 2Zuzendari Berriak
Blue My Mind
J.B. (alemana) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Lehenengo emanaldia
Aurkezpena eta Hitzaldia Lisa Brühlmann (Zuzendaria-Gidoilaria) Luna Wedler (Aktorea) Zoë Pastelle Holthuizen (Aktorea) Regula Grauwiler (Aktorea) Dominik Locher (Aktorea)
97
2419:00Principe, 7Beste ekintza batzuk
An Inconvenient Sequel: Truth to Power
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Lehenengo emanaldia
Azken emanaldia.
Aurkezpena eta Hitzaldia Alvaro Rodríguez (Climate Reality Project Spaineko Zuzendaria) Victor Viñuales (ECODESeko zuzendaria)
100
2419:30Tabakalera-Sala 1Zabaltegi - Tabakalera
12 jours / 12 Days
J.B. (frantsesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Aurkezpena eta Hitzaldia Raymond Depardon (Zuzendaria) Claudine Nougaret (Ekoizlea)
88
2419:30Trueba, 2Zinemira
Non / No
(Ez)
J.B azpitituluak euskaraz
100
2419:30Tabakalera-Sala 2Joseph Losey
The Big Night
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Azken emanaldia.
Aurkezpena Michel Cimentek aurkeztua (Kritikaria)
75
2420:15Principe, 3Perlak
Call Me by Your Name
J.B. (ingelesa, frantsesa, italiera) azpitituluak espainieraz eta ingelesez
Azken emanaldia.
130
2420:30Antiguo Berri, 8Made in Spain
Análisis de sangre azul
(Blue odol analisiak)
J.B. (mutua eta intertituluak espainieraz) azpitituluak ingelesez.
Azken emanaldia.
64
2420:30Principe, 2Joseph Losey
The Gypsy and the Gentleman
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
107
2420:30Principe, 6Joseph Losey
Pete Roleum and His Cousins
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Lehenengo emanaldia
Azken emanaldia.
16
2420:30Principe, 6Joseph Losey
A Child Went Forth
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Lehenengo emanaldia
18
2420:30Principe, 6Joseph Losey
A Gun in His Hand
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Lehenengo emanaldia
19
2420:30Principe, 6Joseph Losey
A Man on the Beach
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Lehenengo emanaldia
29
2420:30Principe, 6Joseph Losey
First on the Road
Lehenengo emanaldia
12
2420:30Antiguo Berri, 2Sail Ofiziala
El autor
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Azken emanaldia.
112
2420:30Antiguo Berri, 6Horizontes Latinos
Temporada de caza
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
105
2421:00Teatro Victoria EugeniaPerlak
Jusqu'à la garde / Custody
J.B. (frantsesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Publikoaren Sarirako botazio saioa
Publikoaren Kuttuna saria botua emateko Emanaldia.
Aurkezpena Xavier Legrand Zuzendaria-Gidoilaria) Léa Drucker (Aktorea) Thomas Gloria (Aktorea) Mathide Auveneux ((Aktorea)
90
2421:30Kursaal, 2Horizontes Latinos
Las hijas de Abril
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Aurkezpena eta Hitzaldia Michel Franco (Zuzendaria-Gidoilaria) Emma Suarez (Aktorea)
103
2422:00Kursaal, 1Sail Ofiziala
Handia
J.B. (euskara) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
114
2422:00Tabakalera-Sala 1Zabaltegi - Tabakalera
Spell Reel
J.B. (portugesa, fula, Ginea-Bissauko kreolera, ingelesa, frantsesa) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Aurkezpena eta Hitzaldia Filipa César (Zuzendaria-Gidoilaria) Olivier Marboeuf (Ekoizlea)
96
2422:00Tabakalera-Sala 1Zabaltegi - Tabakalera
Plágan / Plague
(Izurria)
J.B. (elkarrizketarik gabe) elkarrizketarik gabe
Aurkezpena Koldo Almandoz ((Zuzendaria-Gidoilaria)
10
2422:00Principe, 10Perlak
Sandome no satsujin / The Third Murder
J.B. (japoniera) azpititulu elektronikoak euskaraz.
125
2422:00Principe, 9Made in Spain
Selfie
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Lehenengo emanaldia
Aurkezpena Santiago Alverú (Aktorea) Macarena Sanz (Aktorea) Jaime Gona (Ekoizlea)
89
2422:00PrincipalBelodromoa
Operación Concha
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Prentsa eta akreditatuak. Preferentzia: sarbide lehenetsia eta prentsa
Lehenengo emanaldia
102
2422:00Tabakalera-Sala ZJoseph Losey
Youth Gets a Break
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Azken emanaldia.
20
2422:00Tabakalera-Sala ZJoseph Losey
The Intimate Stranger
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Azken emanaldia.
95
2422:00Principe, 7Sail Ofiziala
Wonders of the Sea 3D
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Prentsa eta akreditatuak bakarrik
Lehenengo emanaldia
82
2422:00Tabakalera-Sala 2Joseph Losey
The Sleeping Tiger
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Azken emanaldia.
89
2422:30Antiguo Berri, 8Zabaltegi - Tabakalera
Saura(s)
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Aurkezpena eta Hitzaldia Felix Viscarret (Zuzendaria) Carlos Saura (Protagonista) Anna Saura (Protagonista)
95
2422:30Principe, 2Culinary Zinema: Zinema eta gastronomia
Michelin Stars - Tales from the Kitchen
J.B. (espainiera, ingelesa, japoniera, daniera, alemana, frantsesa) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
82
2422:30Trueba, 2Zinemira
Bi txirula
J.B. (euskara) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
85
2422:45Principe, 6Joseph Losey
Blind Date
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Lehenengo emanaldia
95
2422:45Antiguo Berri, 6Zuzendari Berriak
Village Rockstars
J.B. (assamera) azpitituluak espainieraz
87
2423:00Teatro Victoria EugeniaSail Ofiziala
Uchiage hanabi, shita kara miruka? Yoko kara miruka? / Fireworks, Should We See It from the Side or the Bottom?
J.B. (japoniera) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Aurkezpena Nobuyuki Takeuchi (Zuzendaria) Genki Kawamura (Ekoizlea)
90
2423:00Antiguo Berri, 2Sail Ofiziala
Alanis
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Azken emanaldia.
82
2424:00Kursaal, 2Perlak
Jusqu'à la garde / Custody
J.B. (frantsesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
90
2509:00Kursaal, 1Sail Ofiziala
Una especie de familia
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Publikoarentzako eta prentsarentzako emanaldia
96
2509:30Kursaal, 2Zuzendari Berriak
Blue My Mind
J.B. (alemana) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
97
2509:30PrincipalZuzendari Berriak
Blue My Mind
J.B. (alemana) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Prentsa eta akreditatuak. Preferentzia: sarbide lehenetsia eta prentsa
97
2509:30Teatro Victoria EugeniaSail Ofiziala
Licht
J.B. (alemana) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Publikoarentzako eta prentsarentzako emanaldia
Lehenengo emanaldia
97
2510:00VelódromoHaurrentzako zinema
Le Petit Prince - Printze Txikia / The Little Prince
Euskarazko bertsioa
Eskolen bitartez antolatua
108
2510:00VelódromoHaurrentzako zinema
Le Petit Prince - Printze Txikia / The Little Prince
108
2510:00Principe, 6Joseph Losey
X the Unknown
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Azken emanaldia.
81
2512:00Kursaal, 1Sail Ofiziala
Licht
J.B. (alemana) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Publikoarentzako eta prentsarentzako emanaldia
97
2512:00Kursaal, 2Horizontes Latinos
Las olas
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Aurkezpena eta Hitzaldia Adrián Biniez (Zuzendaria-Gidoilaria) Nicolás Avruj (Ekoizlea)
87
2512:00Teatro Victoria EugeniaPerlak
120 battements par minute (120 BPM) / 120 Beats per Minute
J.B. (frantsesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Prentsa eta akreditatuak bakarrik
Lehenengo emanaldia
143
2512:30Principe, 6Joseph Losey
Time without Pity
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Azken emanaldia.
Aurkezpena Michel Cimentek aurkeztua (Kritikaria)
85
2514:00PrincipalZuzendari Berriak
Pailalim / Underground
J.B. (filipinera) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Prentsa eta akreditatuak. Preferentzia: sarbide lehenetsia eta prentsa
84
2515:30Principe, 7Zabaltegi - Tabakalera
The Square
J.B. (suediera, ingelesa, daniera) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
144
2516:00Antiguo Berri, 2Sail Ofiziala
Handia
J.B. (euskara) azpitituluak espainieraz
114
2516:00Teatro Victoria EugeniaPerlak
You Were Never Really Here
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Publikoaren Sarirako botazio saioa
Publikoaren Kuttuna saria botua emateko Emanaldia.
Aurkezpena Lynne Ramsay (Zuzendaria-Gidoilaria)
89
2516:00Kursaal, 1Sail Ofiziala
Love Me Not
J.B. (grekoa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Publikoarentzako eta prentsarentzako emanaldia
99
2516:00Principe, 3Sail Ofiziala
Uchiage hanabi, shita kara miruka? Yoko kara miruka? / Fireworks, Should We See It from the Side or the Bottom?
J.B. (japoniera) azpitituluak espainieraz
90
2516:15Principe, 6Joseph Losey
The Criminal
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Lehenengo emanaldia
Aurkezpena Gonbidatua: Marek Losey
97
2516:15Principe, 2Zuzendari Berriak
Village Rockstars
J.B. (assamera) azpitituluak espainieraz
Azken emanaldia.
Aurkezpena eta Hitzaldia Rimas Das (Zuzendaria-Gidoilaria)
87
2516:15Antiguo Berri, 6Horizontes Latinos
La novia del desierto
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Azken emanaldia.
Aurkezpena eta Hitzaldia Valeria Pivato (Zuzendaria-Gidoilaria) Cecilia Atán (Zuzendaria-Gidoilaria) Claudio Rissi (Aktorea)
78
2516:30PrincipalPerlak
You Were Never Really Here
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Prentsa eta akreditatuak. Preferentzia: sarbide lehenetsia eta prentsa
89
2516:30Kursaal, 2Zuzendari Berriak
Pailalim / Underground
J.B. (filipinera) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Aurkezpena eta Hitzaldia Daniel Palacio (Zuzendaria-Gidoilaria) Mara Lopez (Aktorea)
84
2517:00Antiguo Berri, 7Zuzendari Berriak
Princesita
J.B. (espainiera, frantsesa) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Aurkezpena eta Hitzaldia Marialy Rivas (Zuzendaria-Gidoilaria) Juan de Dios Larraín Matte (Ekoizlea) Fernanda del Nido (Ekoizlea)
78
2517:00Antiguo Berri, 8Zabaltegi - Tabakalera
Plágan / Plague
(Izurria)
J.B. (elkarrizketarik gabe) elkarrizketarik gabe
10
2517:00Antiguo Berri, 8Zabaltegi - Tabakalera
Spell Reel
J.B. (portugesa, fula, Ginea-Bissauko kreolera, ingelesa, frantsesa) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
96
2517:00Principe, 10Culinary Zinema: Zinema eta gastronomia
The Cakemaker
J.B. (hebreera, alemana, ingelesa) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
109
2517:00Trueba, 2Made in Spain
Selfie
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
89
2517:00Tabakalera-Sala 2Zabaltegi - Tabakalera
12 jours / 12 Days
J.B. (frantsesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
88
2518:00Museo San TelmoBeste ekintza batzuk
Alfred Hitchcock. La ficción sin límites
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Sarrera librea. Gonbidapenak Zinemaldi Plazako lehiatilatan jaso beharko dira
Lehenengo emanaldia
56
2518:15Teatro Victoria EugeniaSail Ofiziala
Wonders of the Sea 3D
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Aurkezpena Arnold Schwarzenegger (Ekoizlea-Narratzailea) Jean Jacques Mantello (Zuzendaria) Jean Michel Cousteau (Zuzendaria) Gavin McKinney (Argazki zuzendaria) Christophe Jacquelin (Konpositorea) Maisy Kay (Abeslaria) François Mantello (Ekoizlea)
82
2518:15Antiguo Berri, 6Zuzendari Berriak
Blue My Mind
J.B. (alemana) azpitituluak espainieraz
Azken emanaldia.
Aurkezpena eta Hitzaldia Lisa Brühlmann (Zuzendaria-Gidoilaria) Luna Wedler (Aktorea) Zoë Pastelle Holthuizen (Aktorea) Regula Grauwiler (Aktorea) Dominik Locher (Aktorea)
97
2518:15Trueba, 1Zabaltegi - Tabakalera
The Square
J.B. (suediera, ingelesa, daniera) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Azken emanaldia.
144
2518:15Principe, 7Sail Ofiziala
Le sens de la fête / C'est la vie!
J.B. (frantsesa) azpitituluak espainieraz
115
2518:15Principe, 2Zuzendari Berriak
Tigre
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Azken emanaldia.
Aurkezpena Ulises Porra (Zuzendaria) Barbara Sarasola-Day (Ekoizlea) Federico Eibuszyc (Ekoizlea)
92
2518:30Principe, 6Joseph Losey
The Damned
Lehenengo emanaldia
87
2518:30Antiguo Berri, 2Sail Ofiziala
Ni juge, ni soumise / So Help Me God
J.B. (frantsesa) azpitituluak espainieraz
99
2518:30Principe, 3Perlak
Jusqu'à la garde / Custody
J.B. (frantsesa) azpititulu elektronikoak euskaraz.
90
2518:30Principe, 9Culinary Zinema: Zinema eta gastronomia
Ramen Heads
J.B. (japoniera) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Aurkezpena Koki Shigeno (Zuzendaria)
93
2519:00PrincipalDonostia Saria Emanaldi Bereziak
La cordillera
J.B. (gaztelania, ingelesa, portugesa) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Prentsa eta akreditatuak. Preferentzia: sarbide lehenetsia eta prentsa
Lehenengo emanaldia
114
2519:00Kursaal, 2Horizontes Latinos
Los perros
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Aurkezpena eta Hitzaldia Marcela Said (Zuzendaria-Gidoilaria)
100
2519:00VelódromoBelodromoa
Operación Concha
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Azken emanaldia.
102
2519:00Kursaal, 1Sail Ofiziala
Licht
J.B. (alemana) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
97
2519:30Tabakalera-Sala 1Zabaltegi - Tabakalera
Muchos Hijos, un Mono y un Castillo
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Aurkezpena eta Hitzaldia Gustavo Salmerón (Zuzendaria), Beatriz Montañez (Gidoilaria), Julia Salmeron Sanz (Antzezlea), Antonio Salmerón (Antzezlea), Paloma García-Cabanes Salmerón (Antzezlea), Marian Garcés García Cabanes (Antzezlea), Carolina Marín (Antzezlea), Ramón García Salmerón (Antzezlea), David García Salmerón (Antzezlea), Raul de Torres (Editoria-Gidoilarikidea), Dani Urdiales (Editorea), Elena Viles (Ekoizlea)
88
2519:30Antiguo Berri, 8Perlak
Sandome no satsujin / The Third Murder
J.B. (japoniera) azpititulu elektronikoak euskaraz.
Azken emanaldia.
125
2519:30Trueba, 2Culinary Zinema: Zinema eta gastronomia
Michelin Stars - Tales from the Kitchen
J.B. (espainiera, ingelesa, japoniera, daniera, alemana, frantsesa) azpitituluak ingelesez eta elektronikoak euskaraz.
Aurkezpena Rasmus Dinesen (Zuzendaria-Gidoilaria)
82
2519:30Antiguo Berri, 7Zinemira
Bi txirula
J.B. (euskara) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Azken emanaldia.
85
2519:30Principe, 10Savage Cinema
Tout là-haut / To the Top
J.B. (frantsesa) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Azken emanaldia.
98
2519:30Tabakalera-Sala 2Joseph Losey
The Gypsy and the Gentleman
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Azken emanaldia.
107
2520:15Teatro Victoria EugeniaSail Ofiziala
Au revoir là-haut / See You Up There
J.B. (frantsesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Aurkezpena Albert Dupontel (Zuzendaria) Catherine Bozorgan (Ekoizlea)
114
2520:15Principe, 2Horizontes Latinos
Temporada de caza
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Azken emanaldia.
Aurkezpena eta Hitzaldia Natalia Gargiola (Zuzendaria-Gidoilaria) Germán Palacios (Aktorea)
105
2520:30Principe, 3Perlak
Teströl és lélekröl / On Body and Soul
J.B. (hungariera) azpititulu elektronikoak euskaraz.
115
2520:30Principe, 6Joseph Losey
Eve
J.B. (ingelesa, italiera) azpititulu elektronikoak espainieraz
Lehenengo emanaldia
Aurkezpena Michel Cimentek aurkeztua (Kritikaria)
125
2520:30Antiguo Berri, 6Horizontes Latinos
Las hijas de Abril
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Aurkezpena eta Hitzaldia Michel Franco (Zuzendaria-Gidoilaria) Emma Suarez (Aktorea)
103
2520:30Principe, 9Made in Spain
La mano invisible
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Lehenengo emanaldia
Aurkezpena David Macián (Zuzendaria-Gidoilaria) Christen Joulin (Aktorea) Daniel Pérez Prada (Aktorea) Dani Cortazar (Gidoilaria-Editorea)
83
2520:45Antiguo Berri, 2Sail Ofiziala
Le sens de la fête / C'est la vie!
J.B. (frantsesa) azpitituluak espainieraz
Azken emanaldia.
115
2521:00Trueba, 1Zabaltegi - Tabakalera
Saura(s)
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Azken emanaldia.
95
2521:30Kursaal, 2Zuzendari Berriak
Cargo
J.B. (nederlandera, frantsesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Lehenengo emanaldia
Aurkezpena eta Hitzaldia Gilles Coulier (Zuzendaria-Gidoilaria) Sam Louwyck(Aktorea) Sebastian Dewaele (Aktorea) Gilles De Schryver (Ekoizle eragilea) Jeremy Forni (Frantziar koproduktorea) David Williamson (Argazki zuzendaria) Tom Denoyette (Editorea) Philippe Bertin (Arte zuzendaria) Matthias Hillegeer (Soinu teknikaria) Bart Van Dijck (Ekoizpen burua) Pieter Gaelens (Makinista burua) Benjamin Vandewater (Argiztapen teknikaria)
91
2522:00Kursaal, 1Sail Ofiziala
Una especie de familia
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
96
2522:00PrincipalZuzendari Berriak
Cargo
J.B. (nederlandera, frantsesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Prentsa eta akreditatuak. Preferentzia: sarbide lehenetsia eta prentsa
91
2522:00Tabakalera-Sala 1Zabaltegi - Tabakalera
Tesnota / Closeness
J.B. (errusiera) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Aurkezpena eta Hitzaldia Kantemir Balagov (Zuzendaria-Gidoilaria) Darya Zhovner (Aktorea)
118
2522:00Tabakalera-Sala 1Zabaltegi - Tabakalera
El sueño de Ana
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Aurkezpena José Luis Torres Leiva (Zuzendaria-Gidoilaria) Catalina Vergara (Ekoizlea)
9
2522:00Antiguo Berri, 7Zabaltegi - Tabakalera
No intenso agora / In the Intense Now
J.B. (portugesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Azken emanaldia.
127
2522:00Antiguo Berri, 7Zabaltegi - Tabakalera
Sram / Shame
J.B. (bulgariera) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Azken emanaldia.
24
2522:00Tabakalera-Sala 2Joseph Losey
Blind Date
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Azken emanaldia.
95
2522:30Antiguo Berri, 8Made in Spain
No sé decir adiós
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Azken emanaldia.
96
2522:45Trueba, 1Zabaltegi - Tabakalera
Geu-hu / The Day After
J.B. (koreera) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
92
2522:45Trueba, 1Zabaltegi - Tabakalera
Calipatria
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
8
2522:45Teatro Victoria EugeniaPerlak
120 battements par minute (120 BPM) / 120 Beats per Minute
J.B. (frantsesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Publikoaren Sarirako botazio saioa
Publikoaren Kuttuna saria botua emateko Emanaldia.
Aurkezpena Robin Campillo (Zuzendaria-Gidoilaria) Nahuel Perez Biscayart (Aktorea)
143
2522:45Principe, 2Joseph Losey
The Servant
116
2522:45Principe, 3Donostia Saria Emanaldi Bereziak
Visages, villages / Faces, places
J.B. (frantsesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
89
2522:45Antiguo Berri, 6Perlak
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
115
2522:45Principe, 9Made in Spain
Júlia ist
J.B. (alemana, katalana, ingelesa, espainiera) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Lehenengo emanaldia
Aurkezpena Elena Martin Gimeno (Zuzendaria-Gidoilaria-Aktorea)
96
2523:15Antiguo Berri, 2Sail Ofiziala
Ni juge, ni soumise / So Help Me God
J.B. (frantsesa) azpitituluak espainieraz
99
2524:00Kursaal, 2Perlak
120 battements par minute (120 BPM) / 120 Beats per Minute
J.B. (frantsesa) azpitituluak espainieraz
143
2609:00Kursaal, 1Donostia Saria Emanaldi Bereziak
La cordillera
J.B. (gaztelania, ingelesa, portugesa) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Publikoarentzako eta prentsarentzako emanaldia
114
2609:00Teatro Victoria EugeniaSail Ofiziala
Pororoca
J.B. (errumaniera) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Publikoarentzako eta prentsarentzako emanaldia
Lehenengo emanaldia
152
2609:30Kursaal, 2Zuzendari Berriak
Cargo
J.B. (nederlandera, frantsesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
91
2609:30PrincipalZuzendari Berriak
Pok-ryuk-eui Ssi-at / The Seeds of Violence
J.B. (koreera) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Prentsa eta akreditatuak. Preferentzia: sarbide lehenetsia eta prentsa
Lehenengo emanaldia
82
2610:00Tabakalera-Sala 1Zinema Ikasleen Nazioarteko Topaketa
13+
J.B. (kroaziera) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Lehenengo emanaldia
Azken emanaldia.
21
2610:00VelódromoHaurrentzako zinema
Le Petit Prince - Printze Txikia / The Little Prince
Euskarazko bertsioa
Eskolen bitartez antolatua
108
2610:00Principe, 6Joseph Losey
The Criminal
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Azken emanaldia.
97
2610:00Tabakalera-Sala 1Zinema Ikasleen Nazioarteko Topaketa
Find Fix Finish
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Lehenengo emanaldia
Azken emanaldia.
20
2611:45Tabakalera-Sala 1Zinema Ikasleen Nazioarteko Topaketa
De madrugada
J.B. (portugesa) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Lehenengo emanaldia
Azken emanaldia.
30
2611:45Tabakalera-Sala 1Zinema Ikasleen Nazioarteko Topaketa
The Jungle Knows You Better Than You Do
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Lehenengo emanaldia
Azken emanaldia.
20
2612:00Kursaal, 1Sail Ofiziala
Pororoca
J.B. (errumaniera) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Publikoarentzako eta prentsarentzako emanaldia
152
2612:00Trueba, 1Sail Ofiziala
Sollers Point
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Prentsa eta akreditatuak. Preferentzia: sarbide lehenetsia eta prentsa
Lehenengo emanaldia
101
2612:00Kursaal, 2Zuzendari Berriak
Pok-ryuk-eui Ssi-at / The Seeds of Violence
J.B. (koreera) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Aurkezpena eta Hitzaldia Lim Tae-gue (Zuzendaria) Lee Gaseop (Aktorea) Kim Soy (Aktorea)
82
2612:00PrincipalPerlak
Borg/McEnroe
J.B. (ingelesa, suediera, francés) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Prentsa eta akreditatuak. Preferentzia: sarbide lehenetsia eta prentsa
Lehenengo emanaldia
105
2612:30Principe, 6Joseph Losey
The Damned
Azken emanaldia.
Aurkezpena Gonbidatua: Marek Losey
87
2614:00PrincipalZuzendari Berriak
He ri jun zai lai / From Where We've Fallen
J.B. (mandarin txinera) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Prentsa eta akreditatuak. Preferentzia: sarbide lehenetsia eta prentsa
Lehenengo emanaldia
100
2615:30Antiguo Berri, 6Perlak
120 battements par minute (120 BPM) / 120 Beats per Minute
J.B. (frantsesa) azpitituluak espainieraz
143
2616:00Antiguo Berri, 8Sail Ofiziala
Uchiage hanabi, shita kara miruka? Yoko kara miruka? / Fireworks, Should We See It from the Side or the Bottom?
J.B. (japoniera) azpitituluak espainieraz
Azken emanaldia.
90
2616:00Trueba, 1Zabaltegi - Tabakalera
12 jours / 12 Days
J.B. (frantsesa) azpitituluak ingelesez eta elektronikoak euskaraz.
88
2616:00PrincipalPerlak
Wonderstruck
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Prentsa eta akreditatuak. Preferentzia: sarbide lehenetsia eta prentsa
115
2616:00Museo San TelmoJoseph Losey
Imbarco a mezzanotte / Stranger on the Prowl
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Sarrera librea. Gonbidapenak Zinemaldi Plazako lehiatilatan jaso beharko dira
82
2616:00Antiguo Berri, 2Sail Ofiziala
Licht
J.B. (alemana) azpitituluak espainieraz
97
2616:00Principe, 3Perlak
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
115
2616:00Principe, 7Zinemira
Non / No
(Ez)
J.B. (frantsesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Aurkezpena eta Hitzaldia Ximun Fuchs (Zuzendaria-Gidoilaria-Aktorea) Eñaut Castagnet (Zuzendaria) Manex Fuchs (Aktorea)
100
2616:15Principe, 2Joseph Losey
King and Country
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
88
2616:30Kursaal, 2Horizontes Latinos
La educación del Rey
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Aurkezpena eta Hitzaldia Santiago Esteves (Zuzendaria-Gidoilaria) Matías Encinas (Aktorea) Elena Schnell (Aktorea) Juan Manuel Bordón (Gidoilaria)
96
2616:30Teatro Victoria EugeniaPerlak
Borg/McEnroe
J.B. (ingelesa, suediera, francés) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Publikoaren Sarirako botazio saioa
Publikoaren Kuttuna saria botua emateko Emanaldia.
Aurkezpena Janus Metz Pedersen (Zuzendaria) Sverrir Gudnason (Aktorea)
105
2617:00Antiguo Berri, 7Sail Ofiziala
Una especie de familia
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Gor eta itsuentzat irisgarria
96
2617:00Trueba, 2Made in Spain
La mano invisible
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
83
2617:00Principe, 10Zinemira
Converso
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Lehenengo emanaldia
Aurkezpena eta Hitzaldia David Arratibel (Zuzendaria-Gidoilaria) David Aguilar Iñigo (Argazki zuzendaria) Pello Gutierrez Peñalba (Ekoizlea) Iñaki Sagastume (Ekoizlea)
61
2617:00Tabakalera-Sala 2Zabaltegi - Tabakalera
Tesnota / Closeness
J.B. (errusiera) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
118
2617:00Tabakalera-Sala 2Zabaltegi - Tabakalera
El sueño de Ana
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
9
2618:00Kursaal, 1Sail Ofiziala
Pororoca
J.B. (errumaniera) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
152
2618:00Antiguo Berri, 8Perlak
Teströl és lélekröl / On Body and Soul
J.B. (hungariera) azpititulu elektronikoak euskaraz.
Azken emanaldia.
115
2618:00Museo San TelmoJoseph Losey
Figures in a Landscape
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Sarrera librea. Gonbidapenak Zinemaldi Plazako lehiatilatan jaso beharko dira
Lehenengo emanaldia
110
2618:15Trueba, 1Zabaltegi - Tabakalera
Spell Reel
J.B. (portugesa, fula, Ginea-Bissauko kreolera, ingelesa, frantsesa) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
96
2618:15Principe, 7Sail Ofiziala
Wonders of the Sea 3D
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Azken emanaldia.
82
2618:15Antiguo Berri, 6Zuzendari Berriak
Pailalim / Underground
J.B. (filipinera) azpitituluak espainieraz
84
2618:15Trueba, 1Zabaltegi - Tabakalera
Plágan / Plague
(Izurria)
J.B. (elkarrizketarik gabe) elkarrizketarik gabe
10
2618:15Principe, 3Perlak
120 battements par minute (120 BPM) / 120 Beats per Minute
J.B. (frantsesa) azpitituluak espainieraz
Azken emanaldia.
143
2618:15Principe, 2Joseph Losey
Modesty Blaise
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Lehenengo emanaldia
119
2618:30Tabakalera-Sala 1Zabaltegi - Tabakalera
Vergüenza
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Aurkezpena Juan Cavestany (Zuzendaria-Gidoilaria) Alvaro Fernández Armero (Zuzendaria-Gidoilaria) Javier Gutiérrez (Aktorea) Vito Sanz (Aktorea) Ana Adams (Aktorea)
250
2618:30Antiguo Berri, 2Sail Ofiziala
Love Me Not
J.B. (grekoa) azpitituluak espainieraz
99
2618:30Principe, 9Culinary Zinema: Zinema eta gastronomia
E il cibo va / Food on the Go
J.B. (espainiera, italiera, ingelesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Aurkezpena Mercedes Córdova (Zuzendaria-Gidoilaria)
65
2619:00PrincipalSail Ofiziala
Marrowbone
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Lehiaketaz kanpo
Prentsa eta akreditatuak. Preferentzia: sarbide lehenetsia eta prentsa
Lehenengo emanaldia
110
2619:00Kursaal, 2Zuzendari Berriak
He ri jun zai lai / From Where We've Fallen
J.B. (mandarin txinera) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Aurkezpena eta Hitzaldia Wang Feifei (Zuzendaria-Gidoilaria) Guo Yue (Aktorea) Liu Zhengkai (Aktorea)
100
2619:30Principe, 10Culinary Zinema: Zinema eta gastronomia
Ramen Heads
J.B. (japoniera) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
93
2619:30Antiguo Berri, 7Culinary Zinema: Zinema eta gastronomia
Michelin Stars - Tales from the Kitchen
J.B. (espainiera, ingelesa, japoniera, daniera, alemana, frantsesa) azpitituluak ingelesez eta elektronikoak euskaraz.
Azken emanaldia.
82
2619:30Trueba, 2Made in Spain
Demonios tus ojos
J.B. (espainiera, ingelesa) azpitituluak espainieraz eta ingelesez
Aurkezpena eta Hitzaldia Pedro Aguilera (Zuzendaria-Gidoilaria) Julio Perillán (Aktorea) Cristina Gallego (Ekoizlea)
94
2619:30Tabakalera-Sala 2Joseph Losey
Eve
J.B. (ingelesa, italiera) azpititulu elektronikoak espainieraz
Azken emanaldia.
125
2620:00Teatro Victoria EugeniaEuskal Zinema eta ETB Gala
Elkarrekin - Together
J.B. (euskara, ingelesa, frantsesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Euskal Zinema eta ETB Gala
Azken emanaldia.
103
2620:15Principe, 7Sail Ofiziala
Ni juge, ni soumise / So Help Me God
J.B. (frantsesa) azpitituluak espainieraz
Azken emanaldia.
99
2620:30Antiguo Berri, 8Zabaltegi - Tabakalera
Geu-hu / The Day After
J.B. (koreera) azpititulu elektronikoak euskaraz.
92
2620:30Antiguo Berri, 8Zabaltegi - Tabakalera
Calipatria
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Aurkezpena Gerhard Treml (Zuzendaria-Gidoilaria) Leo Calice (Zuzendaria-Argazki zuzendaria)
8
2620:30Principe, 6Joseph Losey
Accident
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Lehenengo emanaldia
Aurkezpena Gonbidatua: Marek Losey
105
2620:30Trueba, 1Beste ekintza batzuk
Volar
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Lehenengo emanaldia
Aurkezpena eta Hitzaldia Bertha Gaztelumendi (Zuzendaria) Izaskun Landaida (Emakundeko zuzendaria)
74
2620:30Antiguo Berri, 2Sail Ofiziala
Una especie de familia
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
96
2620:30Antiguo Berri, 6Zuzendari Berriak
Cargo
J.B. (nederlandera, frantsesa) azpitituluak espainieraz
Azken emanaldia.
Aurkezpena eta Hitzaldia Gilles Coulier (Zuzendaria-Gidoilaria) Sam Louwyck (Aktorea) David Williamson (Argazki zuzendaria) Matthias Hillegeer (Soinu teknikaria) Tom Denoyette (Editorea) Pieter Gaelens (Makinista burua) Benjamin Vandewater (Argiztapen teknikaria) Philippe Bertin (Arte zuzendaria) Jeremy Forni (Frantziar koproduktorea)
91
2620:30Principe, 9Made in Spain
Estiu 1993 / Summer 1993
(Uda 1993)
J.B. (katalana) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Lehenengo emanaldia
Aurkezpena Carla Simón Pipó (Zuzendaria-Gidoilaria) Laia Artigas (Aktorea) Bruna Cusí (Aktorea)
99
2620:45Principe, 2Zuzendari Berriak
Princesita
J.B. (espainiera, frantsesa) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Azken emanaldia.
78
2621:00Principe, 3Sail Ofiziala
Au revoir là-haut / See You Up There
J.B. (frantsesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
114
2621:30Kursaal, 2Horizontes Latinos
Medea
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Aurkezpena eta Hitzaldia Alexandra Latishev Salazar (Zuzendaria-Gidoilaria) Liliana Biamonte (Aktorea) Javier Montenegro (Aktorea)
73
2622:00PrincipalSail Ofiziala
Morir
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Prentsa eta akreditatuak. Preferentzia: sarbide lehenetsia eta prentsa
Lehenengo emanaldia
104
2622:00Principe, 10Perlak
Jusqu'à la garde / Custody
J.B. (frantsesa) azpititulu elektronikoak euskaraz.
Azken emanaldia.
90
2622:00Kursaal, 1Donostia Saria Emanaldi Bereziak
La cordillera
J.B. (gaztelania, ingelesa, portugesa) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Ricardo Darini Donostia Saria emateko gala
114
2622:30Trueba, 1Donostia Saria Emanaldi Bereziak
Visages, villages / Faces, places
J.B. (frantsesa) azpititulu elektronikoak euskaraz.
89
2622:30Antiguo Berri, 7Made in Spain
Estiu 1993 / Summer 1993
(Uda 1993)
J.B. (katalana) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
99
2622:30Principe, 7Donostia Saria Emanaldi Bereziak
Visages, villages / Faces, places
J.B. (frantsesa) azpititulu elektronikoak euskaraz.
Azken emanaldia.
89
2622:45Principe, 2Horizontes Latinos
Las hijas de Abril
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Azken emanaldia.
103
2622:45Antiguo Berri, 8Horizontes Latinos
Las olas
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Aurkezpena eta Hitzaldia Adrián Biniez (Zuzendaria-Gidoilaria) Nicolás Avruj (Ekoizlea)
87
2622:45Principe, 9Made in Spain
Demonios tus ojos
J.B. (espainiera, ingelesa) azpitituluak espainieraz eta ingelesez
Azken emanaldia.
94
2622:45Principe, 6Joseph Losey
Boom!
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Lehenengo emanaldia
110
2622:45Antiguo Berri, 6Horizontes Latinos
Los perros
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
100
2623:00Teatro Victoria EugeniaPerlak
Happy End
J.B. (frantsesa, ingelesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Publikoaren Sarirako botazio saioa
Publikoaren Kuttuna saria botua emateko Emanaldia.
Lehenengo emanaldia
107
2623:00Tabakalera-Sala 2Joseph Losey
The Servant
116
2623:15Principe, 3Zabaltegi - Tabakalera
Muchos Hijos, un Mono y un Castillo
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
88
2623:15Antiguo Berri, 2Sail Ofiziala
Love Me Not
J.B. (grekoa) azpitituluak espainieraz
99
2624:00Kursaal, 2Perlak
Borg/McEnroe
J.B. (ingelesa, suediera, francés) azpitituluak espainieraz
105
2709:00Kursaal, 1Sail Ofiziala
Marrowbone
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Lehiaketaz kanpo
Publikoarentzako eta prentsarentzako emanaldia
110
2709:30PrincipalZuzendari Berriak
Matar a Jesús
J.B. (espiniera) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Prentsa eta akreditatuak. Preferentzia: sarbide lehenetsia eta prentsa
95
2709:30Teatro Victoria EugeniaSail Ofiziala
Soldaţii. Poveste din Ferentari / Soldiers. Story from Ferentari
J.B. (errumaniera) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Publikoarentzako eta prentsarentzako emanaldia
Lehenengo emanaldia
119
2709:30Kursaal, 2Horizontes Latinos
Medea
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
73
2710:00Tabakalera-Sala 1Zinema Ikasleen Nazioarteko Topaketa
L'home llop / The Wolfman
J.B. (katalana) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Lehenengo emanaldia
Azken emanaldia.
22
2710:00Tabakalera-Sala 1Zinema Ikasleen Nazioarteko Topaketa
Ya ostayus / I'm Staying
J.B. (errusiera) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Lehenengo emanaldia
Azken emanaldia.
20
2710:00Tabakalera-Sala 1Zinema Ikasleen Nazioarteko Topaketa
Heimat / Homeland
J.B. (nederlandera) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Lehenengo emanaldia
Azken emanaldia.
14
2710:00VelódromoHaurrentzako zinema
Le Petit Prince - Printze Txikia / The Little Prince
Euskarazko bertsioa
Eskolen bitartez antolatua
108
2710:00Principe, 6Joseph Losey
Accident
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak euskaraz.
105
2712:00Trueba, 1Sail Ofiziala
Beyond Words
J.B. (alemana, poloniera) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Prentsa eta akreditatuak. Preferentzia: sarbide lehenetsia eta prentsa
Lehenengo emanaldia
85
2712:00Kursaal, 2Horizontes Latinos
Arábia / Araby
J.B. (portugesa) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Aurkezpena eta Hitzaldia Alfonso Uchoa (Zuzendaria-Gidoilaria) Joao Dumas (Zuzendaria-Gidoilaria)
96
2712:00Teatro Victoria EugeniaPerlak
Happy End
J.B. (frantsesa, ingelesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Prentsa eta akreditatuak bakarrik
107
2712:00Kursaal, 1Sail Ofiziala
Soldaţii. Poveste din Ferentari / Soldiers. Story from Ferentari
J.B. (errumaniera) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Publikoarentzako eta prentsarentzako emanaldia
119
2712:15Tabakalera-Sala 1Zinema Ikasleen Nazioarteko Topaketa
Fiora
J.B. (espiniera) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Lehenengo emanaldia
Azken emanaldia.
17
2712:15Tabakalera-Sala 1Zinema Ikasleen Nazioarteko Topaketa
Deux égarés sont morts / Two Youths Died
J.B. (italiera) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Lehenengo emanaldia
Azken emanaldia.
27
2712:30Principe, 6Joseph Losey
Boom!
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Azken emanaldia.
110
2714:00PrincipalZuzendari Berriak
Le Semeur / The Sower
J.B. (frantsesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Prentsa eta akreditatuak. Preferentzia: sarbide lehenetsia eta prentsa
98
2715:30Antiguo Berri, 2Sail Ofiziala
Pororoca
J.B. (errumaniera) azpitituluak espainieraz
152
2716:00Kursaal, 1Sail Ofiziala
Sollers Point
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Publikoarentzako eta prentsarentzako emanaldia
101
2716:00Antiguo Berri, 8Sail Ofiziala
Au revoir là-haut / See You Up There
J.B. (frantsesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Azken emanaldia.
114
2716:00PrincipalPerlak
Mother!
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Prentsa eta akreditatuak. Preferentzia: sarbide lehenetsia eta prentsa
Lehenengo emanaldia
122
2716:00Museo San TelmoJoseph Losey
King and Country
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Sarrera librea. Gonbidapenak Zinemaldi Plazako lehiatilatan jaso beharko dira
88
2716:00Principe, 7Donostia Saria Emanaldi Bereziak
La cordillera
J.B. (gaztelania, ingelesa, portugesa) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
114
2716:00Principe, 3Perlak
Borg/McEnroe
J.B. (ingelesa, suediera, francés) azpitituluak espainieraz
105
2716:15Principe, 10Horizontes Latinos
Los perros
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Azken emanaldia.
100
2716:15Trueba, 1Culinary Zinema: Zinema eta gastronomia
The Cakemaker
J.B. (hebreera, alemana, ingelesa) azpitituluak ingelesez eta elektronikoak euskaraz.
109
2716:15Antiguo Berri, 7Made in Spain
Pieles
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Lehenengo emanaldia
Aurkezpena Eduardo Casanova (Zuzendaria-Gidoilaria)
77
2716:15Trueba, 2Zinemira
Non / No
(Ez)
J.B. (frantsesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Aurkezpena eta Hitzaldia Ximun Fuchs (Zuzendaria-Gidoilaria-Aktorea) Eñaut Castagnet (Zuzendaria) Manex Fuchs (Aktorea)
100
2716:15Principe, 6Joseph Losey
Secret Ceremony
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Lehenengo emanaldia
109
2716:15Antiguo Berri, 6Zuzendari Berriak
Pok-ryuk-eui Ssi-at / The Seeds of Violence
J.B. (koreera) azpitituluak espainieraz
82
2716:30Kursaal, 2Zuzendari Berriak
Matar a Jesús
J.B. (espiniera) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Aurkezpena eta Hitzaldia Laura Mora (Zuzendaria-Gidoilaria) Natasha Jaramillo (Aktorea)
95
2716:30Principe, 2Zuzendari Berriak
Pailalim / Underground
J.B. (filipinera) azpitituluak espainieraz
Azken emanaldia.
Aurkezpena eta Hitzaldia Daniel Palacio (Zuzendaria-Gidoilaria) Mara Lopez (Aktorea)
84
2717:00Teatro Victoria EugeniaPerlak
Wonderstruck
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Publikoaren Sarirako botazio saioa
Publikoaren Kuttuna saria botua emateko Emanaldia.
Aurkezpena Todd Haynes (Zuzendaria) Christine Vachon (Ekoizlea)
115
2717:00Tabakalera-Sala 2Zabaltegi - Tabakalera
Flores
J.B. (portugesa) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Lehenengo emanaldia
26
2717:00Tabakalera-Sala 2Zabaltegi - Tabakalera
3/4
J.B. (bulgariera) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Lehenengo emanaldia
82
2718:00Museo San TelmoJoseph Losey
A Romantic Englishwoman
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Sarrera librea. Gonbidapenak Zinemaldi Plazako lehiatilatan jaso beharko dira
Lehenengo emanaldia
116
2718:15Antiguo Berri, 7Zabaltegi - Tabakalera
Geu-hu / The Day After
J.B. (koreera) azpititulu elektronikoak euskaraz.
Azken emanaldia.
92
2718:15Antiguo Berri, 7Zabaltegi - Tabakalera
Calipatria
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Azken emanaldia.
8
2718:15Trueba, 1Zabaltegi - Tabakalera
Muchos Hijos, un Mono y un Castillo
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Aurkezpena eta Hitzaldia Gustavo Salmerón (Zuzendaria-Gidoilaria) Bea Montañez (Gidoilaria) Julia Salmeron (Aktorea) Antonio Salmerón (Aktorea) Paloma García-Cabanes Salmerón (Aktorea) Marian Garcés García Cabanes (Aktorea), Carolina Marín (Aktorea) Ramón García Salmerón (Aktorea), David García Salmerón (Aktorea)
88
2718:15Principe, 7Sail Ofiziala
Love Me Not
J.B. (grekoa) azpitituluak espainieraz
Azken emanaldia.
99
2718:15Principe, 3Perlak
Happy End
J.B. (frantsesa, ingelesa) azpitituluak espainieraz
107
2718:30Antiguo Berri, 2Sail Ofiziala
Una especie de familia
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Azken emanaldia.
96
2718:30Antiguo Berri, 8Zabaltegi - Tabakalera
12 jours / 12 Days
J.B. (frantsesa) azpitituluak ingelesez eta elektronikoak euskaraz.
Azken emanaldia.
88
2718:30Principe, 10Culinary Zinema: Zinema eta gastronomia
E il cibo va / Food on the Go
J.B. (espainiera, italiera, ingelesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Aurkezpena Mercedes Córdova (Zuzendaria-Gidoilaria)
65
2718:30Trueba, 2Made in Spain
Júlia ist
J.B. (alemana, katalana, ingelesa, espainiera) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
96
2718:30Antiguo Berri, 6Zuzendari Berriak
Matar a Jesús
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
95
2718:30Principe, 9Culinary Zinema: Zinema eta gastronomia
Papa no obento wa sekaiichi / Dad's Lunch Box
J.B. (japoniera) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Aurkezpena Masakazu Fukatsu (Zuzendaria) Shinji Sakoda (Ekoizlea)
76
2718:30Principe, 2Joseph Losey
Figures in a Landscape
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
110
2719:00Kursaal, 1Sail Ofiziala
Soldaţii. Poveste din Ferentari / Soldiers. Story from Ferentari
J.B. (errumaniera) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
119
2719:00Kursaal, 2Horizontes Latinos
La familia
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Lehenengo emanaldia
Aurkezpena eta Hitzaldia Gustavo Rondón (Zuzendaria)
82
2719:00PrincipalSail Ofiziala
Life and Nothing More
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Prentsa eta akreditatuak. Preferentzia: sarbide lehenetsia eta prentsa
Lehenengo emanaldia
114
2719:30Teatro Victoria EugeniaSail Ofiziala
Morir
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Aurkezpena Fernando Franco (Zuzendaria-Gidoilaria) Marian Alvarez (Aktorea) Andres Gertrudix (Aktorea) Koldo Zuazua (Ekoizlea) Guadalupe Balaguer (Ekoizlea)
104
2719:30Tabakalera-Sala 1Zabaltegi - Tabakalera
La nuit où j'ai nagé / Oyogisugita Yoru / The Night I Swam
J.B. (mutua eta intertituluak frantsesez) azpitituluak espainieraz eta ingelesez
Aurkezpena eta Hitzaldia Damien Manive (Zuzendaria) Kohei Igareshi (Zuzendaria)
78
2719:30Tabakalera-Sala 2Joseph Losey
King and Country
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
88
2720:00VelódromoDonostia Saria Emanaldi Bereziak
Under Suspicion
Mónica Belluciri Donostia Saria emateko gala
Lehenengo emanaldia
Azken emanaldia.
106
2720:00VelódromoDonostia Saria Emanaldi Bereziak
Malèna / Malena
J.B. (italiera) azpititulu elektronikoak espainieraz eta ingelesez
Mónica Belluciri Donostia Saria emateko gala
Lehenengo emanaldia
Azken emanaldia.
106
2720:00Principe, 10Culinary Zinema: Zinema eta gastronomia
Ramen Heads
J.B. (japoniera) azpitituluak ingelesez eta elektronikoak euskaraz.
93
2720:15Principe, 7Made in Spain
El Bar
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Lehenengo emanaldia
100
2720:30Antiguo Berri, 2Donostia Saria Emanaldi Bereziak
La cordillera
J.B. (gaztelania, ingelesa, portugesa) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Azken emanaldia.
114
2720:30Antiguo Berri, 7Zabaltegi - Tabakalera
Spell Reel
J.B. (portugesa, fula, Ginea-Bissauko kreolera, ingelesa, frantsesa) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Azken emanaldia.
96
2720:30Antiguo Berri, 7Zabaltegi - Tabakalera
Plágan / Plague
(Izurria)
J.B. (elkarrizketarik gabe) elkarrizketarik gabe
Azken emanaldia.
10
2720:30Trueba, 1Zabaltegi - Tabakalera
Tesnota / Closeness
J.B. (errusiera) azpititulu elektronikoak euskaraz.
118
2720:30Trueba, 1Zabaltegi - Tabakalera
El sueño de Ana
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
9
2720:30Antiguo Berri, 8Made in Spain
Selfie
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Azken emanaldia.
89
2720:30Trueba, 2Made in Spain
El Bar
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
100
2720:30Antiguo Berri, 6Horizontes Latinos
La educación del Rey
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Aurkezpena eta Hitzaldia Santiago Esteves (Zuzendaria-Gidoilaria) Matías Encinas (Aktorea) Elena Schnell (Aktorea) Juan Manuel Bordón (Gidoilaria)
96
2720:30Principe, 3Zabaltegi - Tabakalera
Vergüenza
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
250
2720:30Principe, 9Savage Cinema
Secrets of Desert Point
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Lehenengo emanaldia
Aurkezpena eta Hitzaldia Bill Heick (Argazki zuzendaria)
45
2720:30Principe, 9Savage Cinema
Under an Arctic Sky
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Lehenengo emanaldia
39
2720:45Principe, 2Joseph Losey
The Go- Between
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
116
2721:30Kursaal, 2Zuzendari Berriak
Le Semeur / The Sower
J.B. (frantsesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Aurkezpena eta Hitzaldia Marine Francen (Zuzendaria) Alban Lenoir ( Aktorea) Pauline Burlet (Aktorea)
98
2722:00Kursaal, 1Sail Ofiziala
Marrowbone
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Lehiaketaz kanpo
110
2722:00Tabakalera-Sala 1Zabaltegi - Tabakalera
Plus Ultra
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Aurkezpena Samuel M. Delgado (Zuzendaria-Gidoilaria) Helena Girón (Zuzendaria-Gidoilaria)
13
2722:00Tabakalera-Sala 1Zabaltegi - Tabakalera
Soldado
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Aurkezpena eta Hitzaldia Manuel Abramovich (Zuzendaria-Gidoilaria) Gema Juarez (Ekoizlea)
73
2722:00Tabakalera-Sala 2Joseph Losey
Modesty Blaise
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Azken emanaldia.
119
2722:00PrincipalTVE Gala
La llamada
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Prentsa eta akreditatuak. Preferentzia: sarbide lehenetsia eta prentsa
Lehenengo emanaldia
108
2722:15Principe, 7Sail Ofiziala
Pororoca
J.B. (errumaniera) azpitituluak espainieraz
Azken emanaldia.
152
2722:30Teatro Victoria EugeniaPerlak
Mother!
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Publikoaren Sarirako botazio saioa
Publikoaren Kuttuna saria botua emateko Emanaldia.
122
2722:30Principe, 10Perlak
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Azken emanaldia.
115
2722:45Antiguo Berri, 8Made in Spain
La mano invisible
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Azken emanaldia.
83
2722:45Trueba, 2Made in Spain
Júlia ist
J.B. (alemana, katalana, ingelesa, espainiera) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Azken emanaldia.
96
2722:45Trueba, 1Zinemira
Elkarrekin - Together
J.B. () azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Aurkezpena eta Hitzaldia Pablo Iraburu (Zuzendari-gidoilaria) Migueltxo Molina (Zuzendari-gidoilaria) Igor Otxoa (Zuzendari-gidoilaria) Angel Oiarbide (Ekoizlea) Itziar García Zubiri (Ekoizlea)
103
2722:45Antiguo Berri, 7Beste ekintza batzuk
Volar
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
74
2722:45Antiguo Berri, 6Zuzendari Berriak
He ri jun zai lai / From Where We've Fallen
J.B. (mandarin txinera) azpitituluak espainieraz
100
2722:45Principe, 9Zinemira
Converso
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Aurkezpena eta Hitzaldia David Arratibel (Zuzendaria-Gidoilaria) David Aguilar Iñigo (Argazki zuzendaria) Pello Gutierrez Peñalba (Ekoizlea) Iñaki Sagastume (Ekoizlea)
61
2723:00Principe, 2Horizontes Latinos
Las olas
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Azken emanaldia.
87
2723:00Principe, 6Joseph Losey
L' assassinio de Trotsky / The Assassination of Trotsky
J.B. (ingelesa, espainiera) azpititulu elektronikoak espainieraz
Lehenengo emanaldia
Azken emanaldia.
103
2723:15Antiguo Berri, 2Sail Ofiziala
Licht
J.B. (alemana) azpitituluak espainieraz
Azken emanaldia.
97
2724:00Kursaal, 2Perlak
Wonderstruck
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
115
2809:00Kursaal, 1Sail Ofiziala
Life and Nothing More
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Publikoarentzako eta prentsarentzako emanaldia
114
2809:30Kursaal, 2Zuzendari Berriak
Le Semeur / The Sower
J.B. (frantsesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
98
2809:30PrincipalZuzendari Berriak
Le prix du succès / The Price of Success
J.B. (frantsesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Prentsa eta akreditatuak. Preferentzia: sarbide lehenetsia eta prentsa
Lehenengo emanaldia
92
2809:30Teatro Victoria EugeniaSail Ofiziala
The Disaster Artist
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Publikoarentzako eta prentsarentzako emanaldia
Lehenengo emanaldia
103
2810:00Tabakalera-Sala 1Zinema Ikasleen Nazioarteko Topaketa
Vězení / Imprisoned
J.B. (txekiera) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Lehenengo emanaldia
Azken emanaldia.
27
2810:00Tabakalera-Sala 1Zinema Ikasleen Nazioarteko Topaketa
Zeit der Unruhe / News 23/06/2016
J.B. (ingelesa) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Lehenengo emanaldia
Azken emanaldia.
11
2810:00Tabakalera-Sala 1Zinema Ikasleen Nazioarteko Topaketa
Microcastillo
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Lehenengo emanaldia
Azken emanaldia.
22
2810:00VelódromoHaurrentzako zinema
Le Petit Prince - Printze Txikia / The Little Prince
Euskarazko bertsioa
Eskolen bitartez antolatua
108
2810:00Principe, 6Joseph Losey
Secret Ceremony
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak euskaraz.
109
2812:00Kursaal, 1Sail Ofiziala
The Disaster Artist
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Publikoarentzako eta prentsarentzako emanaldia
103
2812:00Kursaal, 2Zuzendari Berriak
Le prix du succès / The Price of Success
J.B. (frantsesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Aurkezpena eta Hitzaldia Teddy Lussi-Modeste (Director) Jean Christophe Reymond (Ekoizlea)
92
2812:00Teatro Victoria EugeniaPerlak
The Florida Project
J.B. (ingelesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Prentsa eta akreditatuak bakarrik
Lehenengo emanaldia
112
2812:00Trueba, 1Sail Ofiziala
Le lion est mort ce soir / The Lion Sleeps Tonight
J.B. (frantsesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Prentsa eta akreditatuak. Preferentzia: sarbide lehenetsia eta prentsa
Lehenengo emanaldia
103
2812:15Tabakalera-Sala 1Zinema Ikasleen Nazioarteko Topaketa
212
J.B. (hebreera) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Lehenengo emanaldia
Azken emanaldia.
20
2812:15Tabakalera-Sala 1Zinema Ikasleen Nazioarteko Topaketa
Wandervogel
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Lehenengo emanaldia
Azken emanaldia.
20
2814:00PrincipalZuzendari Berriak
A Fish Out of Water
J.B. (mandarin txinera) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Prentsa eta akreditatuak. Preferentzia: sarbide lehenetsia eta prentsa
91
2816:00Principe, 10Horizontes Latinos
La educación del Rey
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Azken emanaldia.
96
2816:00Antiguo Berri, 7Horizontes Latinos
Arábia / Araby
J.B. (portugesa) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Aurkezpena Alfonso Uchoa (Zuzendaria-Gidoilaria) Joao Dumas (Zuzendaria-Gidoilaria)
96
2816:00Antiguo Berri, 8Zabaltegi - Tabakalera
Tesnota / Closeness
J.B. (errusiera) azpititulu elektronikoak euskaraz.
Azken emanaldia.
118
2816:00Antiguo Berri, 8Zabaltegi - Tabakalera
El sueño de Ana
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Aurkezpena José Luis Torres Leiva (Zuzendaria-Gidoilaria) Catalina Vergara (Ekoizlea)
9
2816:00Trueba, 1Zabaltegi - Tabakalera
Vergüenza
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
250
2816:00PrincipalPerlak
Nelyubov / Loveless
J.B. (errusiera) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Prentsa eta akreditatuak. Preferentzia: sarbide lehenetsia eta prentsa
127
2816:00Museo San TelmoJoseph Losey
Imbarco a mezzanotte / Stranger on the Prowl
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Sarrera librea. Gonbidapenak Zinemaldi Plazako lehiatilatan jaso beharko dira
Azken emanaldia.
82
2816:00Kursaal, 1Sail Ofiziala
Beyond Words
J.B. (alemana, poloniera) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Publikoarentzako eta prentsarentzako emanaldia
85
2816:00Principe, 7Sail Ofiziala
Marrowbone
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Lehiaketaz kanpo
110
2816:00Antiguo Berri, 2Sail Ofiziala
Soldaţii. Poveste din Ferentari / Soldiers. Story from Ferentari
J.B. (errumaniera) azpitituluak espainieraz
119
2816:00Principe, 3Perlak
Happy End
J.B. (frantsesa, ingelesa) azpititulu elektronikoak euskaraz.
107
2816:00Principe, 9Made in Spain
Verónica
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Lehenengo emanaldia
Aurkezpena Paco Plaza (Zuzendaria-Gidoilaria) Ana Torrent (Aktorea) Leticia Dolera (Aktorea) Sandra Escacena (Aktorea)
105
2816:15Trueba, 2Culinary Zinema: Zinema eta gastronomia
Ramen Heads
J.B. (japoniera) azpitituluak ingelesez eta elektronikoak euskaraz.
Azken emanaldia.
93
2816:15Principe, 2Joseph Losey
A Doll's House
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
106
2816:15Antiguo Berri, 6Zuzendari Berriak
Le Semeur / The Sower
J.B. (frantsesa) azpitituluak espainieraz
Azken emanaldia.
Aurkezpena Marine Francen (Zuzendaria)
98
2816:30Kursaal, 2Horizontes Latinos
Al desierto
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Aurkezpena eta Hitzaldia Ulises Rosell (Zuzendaria-Gidoilaria) Valentina Bassi (Aktorea) Alejandro Israel (Ekoizlea) Ezequiel Borovinsky (Ekoizlea)
94
2816:30Teatro Victoria EugeniaPerlak
The Florida Project
J.B. (ingelesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Publikoaren Sarirako botazio saioa
Publikoaren Kuttuna saria botua emateko Emanaldia.
112
2817:00Tabakalera-Sala 2Zabaltegi - Tabakalera
La nuit où j'ai nagé / Oyogisugita Yoru / The Night I Swam
J.B. (mutua eta intertituluak frantsesez) azpitituluak espainieraz eta ingelesez
78
2818:00Principe, 10Perlak
Happy End
J.B. (frantsesa, ingelesa) azpititulu elektronikoak euskaraz.
Azken emanaldia.
107
2818:00Antiguo Berri, 7Zinemira
Non / No
(Ez)
J.B azpitituluak euskaraz
Azken emanaldia.
Aurkezpena eta Hitzaldia Ximun Fuchs (Zuzendaria-Gidoilaria-Aktorea) Eñaut Castagnet (Zuzendaria) Manex Fuchs (Aktorea)
100
2818:00Museo San TelmoJoseph Losey
Figures in a Landscape
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Sarrera librea. Gonbidapenak Zinemaldi Plazako lehiatilatan jaso beharko dira
110
2818:15Trueba, 2Zinemira
Elkarrekin - Together
J.B azpitituluak euskaraz
Aurkezpena eta Hitzaldia Migueltxo Molina (Zuzendari-gidoilaria) Igor Otxoa (Zuzendari-gidoilaria) Xabier Agote (Protagonista)
103
2818:15Principe, 7Perlak
You Were Never Really Here
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
89
2818:15Antiguo Berri, 6Perlak
Wonderstruck
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
115
2818:15Principe, 9Culinary Zinema: Zinema eta gastronomia
Constructing Albert
J.B. (katalana, espainiera, ingelesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Aurkezpena Laura Collado (Zuzendaria-Gidoilaria) Jim Loomis (Zuzendaria-Argazki zuzendaria) Albert Adriá (Protagonista)
85
2818:30Antiguo Berri, 8Zinemira
Converso
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Azken emanaldia.
61
2818:30Principe, 6Joseph Losey
Galileo
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Lehenengo emanaldia
145
2818:30Principe, 3Sail Ofiziala
Morir
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
104
2818:30Antiguo Berri, 2Sail Ofiziala
Sollers Point
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
101
2818:30Principe, 2Zuzendari Berriak
Pok-ryuk-eui Ssi-at / The Seeds of Violence
J.B. (koreera) azpitituluak espainieraz
Azken emanaldia.
Aurkezpena eta Hitzaldia Lim Tae-gue (Zuzendaria) Lee Gaseop (Aktorea) Kim Soy (Aktorea)
82
2819:00Kursaal, 1Sail Ofiziala
The Disaster Artist
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
103
2819:00Kursaal, 2Zuzendari Berriak
A Fish Out of Water
J.B. (mandarin txinera) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Aurkezpena eta Hitzaldia Lai Kuo-An (Zuzendaria-Gidoilaria) Albert Yao (Ekoizlea)
91
2819:00PrincipalSail Ofiziala
La peste
J.B. (espiniera) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Lehiaketaz kanpo
Prentsa eta akreditatuak. Preferentzia: sarbide lehenetsia eta prentsa
Lehenengo emanaldia
102
2819:30Tabakalera-Sala 1Zabaltegi - Tabakalera
Flores
J.B. (portugesa) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
26
2819:30Tabakalera-Sala 1Zabaltegi - Tabakalera
3/4
J.B. (bulgariera) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Aurkezpena eta Hitzaldia Ilian Metev (Zuzendaria-Gidoilaria) Ingmar Trost (Ekoizlea) Niki Mashalov (Aktorea)
82
2819:30Tabakalera-Sala 2Joseph Losey
Figures in a Landscape
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Azken emanaldia.
110
2819:30Teatro Victoria EugeniaTVE Gala
La llamada
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
TVE Gala
Azken emanaldia.
108
2820:15Principe, 7Zinemira
Nur eta herensugearen tenplua
J.B. (euskara) azpititulu elektronikoak espainieraz eta ingelesez
Lehenengo emanaldia
Aurkezpena eta Hitzaldia Eneko Olasagasti (Gidoilaria) Toti Martínez de Lezea (Idazlea) Miren Berasategi (Ekoizlea)
65
2820:30Antiguo Berri, 8Zabaltegi - Tabakalera
Muchos Hijos, un Mono y un Castillo
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Azken emanaldia.
88
2820:30Principe, 10Perlak
Borg/McEnroe
J.B. (ingelesa, suediera, francés) azpitituluak espainieraz
Azken emanaldia.
105
2820:30Antiguo Berri, 7Perlak
You Were Never Really Here
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Azken emanaldia.
89
2820:30Trueba, 1Made in Spain
Incerta glòria / Uncertain Glory
J.B. () azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Lehenengo emanaldia
Aurkezpena Luisa Gavasa (Aktorea)
116
2820:30Principe, 3Savage Cinema
Paradigm Lost
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Lehenengo emanaldia
Aurkezpena eta Hitzaldia John Decesare (Zuzendaria-Ekoizlea) Kai Lenny (Protagonista) Airton Cozzolino (Protagonista)
60
2820:30Trueba, 2Beste ekintza batzuk
XXIX. BIDEOALDIA ZINEMALDIA 2017
2016/2017 ikasturtean Larrotxene kultur etxean egindako lanen erakustaldia
Lehenengo emanaldia
Azken emanaldia.
81
2820:30Principe, 2Zuzendari Berriak
He ri jun zai lai / From Where We've Fallen
J.B. (mandarin txinera) azpitituluak espainieraz
Azken emanaldia.
Aurkezpena eta Hitzaldia Wang Feifei (Zuzendaria-Gidoilaria) Guo Yue (Aktorea) Liu Zhengkai (Aktorea)
100
2820:30Antiguo Berri, 6Horizontes Latinos
Medea
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Azken emanaldia.
73
2820:30Principe, 9Savage Cinema
Secrets of Desert Point
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
45
2820:30Principe, 9Savage Cinema
Under an Arctic Sky
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
39
2820:45Antiguo Berri, 2Sail Ofiziala
Marrowbone
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Azken emanaldia.
110
2821:30Kursaal, 2Horizontes Latinos
Cocote
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Solasaldia Nelson Carlo de los Santos Arias (Zuzendaria-Gidoilaria) Vicente Santos (Aktorea)
106
2822:00Kursaal, 1Sail Ofiziala
Life and Nothing More
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
114
2822:00Tabakalera-Sala 1Zabaltegi - Tabakalera
Gwendolyn Green
J.B. (ingelesa) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Aurkezpena Tamyka Smith (Zuzendaria) Roberta Maxwell (Aktorea) Matthew Shattuck (Ekoizlea)
20
2822:00Tabakalera-Sala 1Zabaltegi - Tabakalera
Braguino
J.B. (errusiera) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Aurkezpena eta Hitzaldia Clément Cogitore (Zuzendaria-Gidoilaria) Cédric Bonin (Ekoizlea)
49
2822:00PrincipalBelodromoa
Fe de etarras
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Prentsa eta akreditatuak. Preferentzia: sarbide lehenetsia eta prentsa
Lehenengo emanaldia
90
2822:00Principe, 6Joseph Losey
A Romantic Englishwoman
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
116
2822:00Tabakalera-Sala 2Joseph Losey
The Go- Between
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak euskaraz.
116
2822:30Teatro Victoria EugeniaPerlak
Nelyubov / Loveless
J.B. (errusiera) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Publikoaren Sarirako botazio saioa
Publikoaren Kuttuna saria botua emateko Emanaldia.
Aurkezpena Maryana Spivak (Aktorea) Alexey Rozin (Aktorea) Alexander Rodnyansky (Ekoizlea)
127
2822:30Principe, 3Perlak
Mother!
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
122
2822:30Antiguo Berri, 7Culinary Zinema: Zinema eta gastronomia
The Cakemaker
J.B. (hebreera, alemana, ingelesa) azpitituluak ingelesez eta elektronikoak euskaraz.
Azken emanaldia.
109
2822:30Antiguo Berri, 8Made in Spain
Estiu 1993 / Summer 1993
(Uda 1993)
J.B. (katalana) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Azken emanaldia.
99
2822:30Principe, 7Perlak
La Villa / The House by The Sea
J.B. (frantsesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Prentsa eta akreditatuak bakarrik
Lehenengo emanaldia
107
2822:45Trueba, 1Zabaltegi - Tabakalera
Plus Ultra
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
13
2822:45Trueba, 1Zabaltegi - Tabakalera
Soldado
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
73
2822:45Principe, 10Culinary Zinema: Zinema eta gastronomia
Papa no obento wa sekaiichi / Dad's Lunch Box
J.B. (japoniera) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
76
2822:45Trueba, 2Culinary Zinema: Zinema eta gastronomia
E il cibo va / Food on the Go
J.B. (espainiera, italiera, ingelesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Azken emanaldia.
65
2822:45Principe, 2Zuzendari Berriak
Matar a Jesús
J.B. (espiniera) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Aurkezpena eta Hitzaldia Laura Mora (Zuzendaria-Gidoilaria) Natasha Jaramillo (Aktorea)
95
2822:45Antiguo Berri, 6Horizontes Latinos
La familia
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
82
2822:45Principe, 9Made in Spain
Pieles
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
77
2823:00Antiguo Berri, 2Sail Ofiziala
Sollers Point
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
101
2824:00Kursaal, 2Perlak
The Florida Project
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
112
2909:00Kursaal, 1Sail Ofiziala
La peste
J.B. (espiniera) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Lehiaketaz kanpo
Publikoarentzako eta prentsarentzako emanaldia
102
2909:30PrincipalZuzendari Berriak
Apostasy
J.B. (ingelesa, urdu) azpitituluak espainieraz eta ingelesez
Prentsa eta akreditatuak. Preferentzia: sarbide lehenetsia eta prentsa
Lehenengo emanaldia
96
2909:30Teatro Victoria EugeniaSail Ofiziala
Der Hauptmann / The Captain
J.B. (alemana) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Publikoarentzako eta prentsarentzako emanaldia
Lehenengo emanaldia
118
2910:00VelódromoHaurrentzako zinema
Le Petit Prince - Printze Txikia / The Little Prince
Euskarazko bertsioa
Eskolen bitartez antolatua
Azken emanaldia.
108
2910:00Principe, 6Joseph Losey
Galileo
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Azken emanaldia.
145
2912:00Kursaal, 1Sail Ofiziala
Der Hauptmann / The Captain
J.B. (alemana) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Publikoarentzako eta prentsarentzako emanaldia
118
2912:00Teatro Victoria EugeniaPerlak
The Leisure Seeker
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Prentsa eta akreditatuak bakarrik
Lehenengo emanaldia
96
2912:00Kursaal, 2Zuzendari Berriak
A Fish Out of Water
J.B. (mandarin txinera) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Aurkezpena eta Hitzaldia Lai Kuo-An (Zuzendaria-Gidoilaria) Albert Yao (Ekoizlea)
91
2912:45Principe, 6Joseph Losey
A Romantic Englishwoman
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
116
2914:00PrincipalZuzendari Berriak
Korparna / Ravens
J.B. (suediera) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Prentsa eta akreditatuak. Preferentzia: sarbide lehenetsia eta prentsa
Lehenengo emanaldia
110
2916:00Trueba, 1Zabaltegi - Tabakalera
La nuit où j'ai nagé / Oyogisugita Yoru / The Night I Swam
J.B. (mutua eta intertituluak frantsesez) azpitituluak espainieraz eta ingelesez
Aurkezpena eta Hitzaldia Damien Manivel (Zuzendaria) Kohei Igareshi (Zuzendaria)
78
2916:00PrincipalPerlak
The Big Sick
J.B. (ingelesa, urdu) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Prentsa eta akreditatuak. Preferentzia: sarbide lehenetsia eta prentsa
Lehenengo emanaldia
120
2916:00Principe, 10Perlak
Nelyubov / Loveless
J.B. (errusiera) azpititulu elektronikoak euskaraz.
127
2916:00Antiguo Berri, 7Savage Cinema
Paradigm Lost
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
60
2916:00Museo San TelmoJoseph Losey
King and Country
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Sarrera librea. Gonbidapenak Zinemaldi Plazako lehiatilatan jaso beharko dira
Azken emanaldia.
88
2916:00Kursaal, 1Sail Ofiziala
Le lion est mort ce soir / The Lion Sleeps Tonight
J.B. (frantsesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Publikoarentzako eta prentsarentzako emanaldia
103
2916:00Principe, 7Sail Ofiziala
Soldaţii. Poveste din Ferentari / Soldiers. Story from Ferentari
J.B. (errumaniera) azpitituluak espainieraz
Azken emanaldia.
119
2916:00Antiguo Berri, 2Sail Ofiziala
The Disaster Artist
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
103
2916:00Kursaal, 2Zuzendari Berriak
Apostasy
J.B. (ingelesa, urdu) azpitituluak espainieraz eta ingelesez
Solasaldia Daniel Kokotajlo (Zuzendaria-Gidoilaria) James Quinn (Aktorea) Andrea Cornwell (Ekoizlea) Marcie MacLellan (Ekoizlea)
96
2916:00Principe, 3Perlak
La Villa / The House by The Sea
J.B. (frantsesa) azpitituluak espainieraz
107
2916:00Principe, 9Zinemira
Elkarrekin - Together
J.B azpitituluak euskaraz
Azken emanaldia.
Aurkezpena eta Hitzaldia Migueltxo Molina (Zuzendari-gidoilaria) Igor Otxoa (Zuzendari-gidoilaria) Xabier Agote (Protagonista)
103
2916:15Antiguo Berri, 8Sail Ofiziala
Morir
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Azken emanaldia.
104
2916:15Trueba, 2Culinary Zinema: Zinema eta gastronomia
Constructing Albert
J.B. (katalana, espainiera, ingelesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Azken emanaldia.
85
2916:15Principe, 2Joseph Losey
Mr. Klein
J.B. (frantsesa) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
123
2916:15Antiguo Berri, 6Horizontes Latinos
Cocote
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Aurkezpena Nelson Carlo de los Santos Arias (Zuzendaria-Gidoilaria) Vicente Santos (Aktorea) Natalia Aponte (Arte zuzendaria)
106
2916:30Principe, 6Joseph Losey
The Lawless
J.B. (ingelesa, espainiera) azpititulu elektronikoak espainieraz
Azken emanaldia.
82
2917:00Tabakalera-Sala 1Zabaltegi - Tabakalera
Ex Libris - The New York Public Library
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Aurkezpena eta Hitzaldia Frederick Wiseman (Zuzendaria)
197
2917:00Tabakalera-Sala 2Zabaltegi - Tabakalera
Gwendolyn Green
J.B. (ingelesa) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Aurkezpena Roberta Maxwell (Aktorea) Matthew Shattuck (Ekoizlea)
20
2917:00Teatro Victoria EugeniaPerlak
The Leisure Seeker
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Publikoaren Sarirako botazio saioa
Publikoaren Kuttuna saria botua emateko Emanaldia.
96
2917:00Tabakalera-Sala 2Zabaltegi - Tabakalera
Braguino
J.B. (errusiera) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
49
2917:30Antiguo Berri, 7Zabaltegi - Tabakalera
La nuit où j'ai nagé / Oyogisugita Yoru / The Night I Swam
J.B. (mutua eta intertituluak frantsesez) azpitituluak espainieraz eta ingelesez
Azken emanaldia.
78
2918:00Museo San TelmoJoseph Losey
A Romantic Englishwoman
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Sarrera librea. Gonbidapenak Zinemaldi Plazako lehiatilatan jaso beharko dira
Azken emanaldia.
116
2918:15Antiguo Berri, 8Zabaltegi - Tabakalera
Plus Ultra
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Aurkezpena eta Hitzaldia Samuel M. Delgado (Zuzendaria-Gidoilaria) Helena Girón (Zuzendaria-Gidoilaria)
13
2918:15Antiguo Berri, 8Zabaltegi - Tabakalera
Soldado
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Aurkezpena eta Hitzaldia Manuel Abramovich (Zuzendaria-Gidoilaria) Gema Juarez (Ekoizlea)
73
2918:15Trueba, 1Zabaltegi - Tabakalera
Flores
J.B. (portugesa) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
26
2918:15Trueba, 1Zabaltegi - Tabakalera
3/4
J.B. (bulgariera) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Aurkezpena eta Hitzaldia Ilian Metev (Director-Scriptwriter) Ingmar Trost (Ekoizlea) Niki Mashalov (Aktorea)
82
2918:15Principe, 3Perlak
Wonderstruck
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Azken emanaldia.
115
2918:15Principe, 7Perlak
The Big Sick
J.B. (ingelesa, urdu) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
120
2918:30Principe, 10Horizontes Latinos
Arábia / Araby
J.B. (portugesa) azpitituluak ingelesez eta elektronikoak euskaraz.
Azken emanaldia.
96
2918:30Kursaal, 2Culinary Zinema: Zinema eta gastronomia
The Trip to Spain
J.B. (ingelesa, espainiera) azpititulu elektronikoak espainieraz
Amaierako filma
Aurkezpena Michael Winterbottom (Zuzendaria-Gidoilaria) Steve Coogan (Aktorea)
108
2918:30Principe, 9Savage Cinema
Paradigm Lost
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak euskaraz.
Azken emanaldia.
60
2918:30Trueba, 2Savage Cinema
Secrets of Desert Point
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Azken emanaldia.
45
2918:30Trueba, 2Savage Cinema
Under an Arctic Sky
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Azken emanaldia.
39
2918:30Antiguo Berri, 2Sail Ofiziala
Beyond Words
J.B. (alemana, poloniera) azpitituluak espainieraz
85
2918:30Antiguo Berri, 6Zuzendari Berriak
A Fish Out of Water
J.B. (mandarin txinera) azpitituluak espainieraz
91
2918:45Principe, 6Joseph Losey
Les routes du sud / Roads to the South
J.B. (frantsesa) azpititulu elektronikoak espainieraz eta ingelesez
Lehenengo emanaldia
100
2919:00Kursaal, 1Sail Ofiziala
Der Hauptmann / The Captain
J.B. (alemana) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
118
2919:00PrincipalSail Ofiziala
The Wife
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Prentsa eta akreditatuak. Preferentzia: sarbide lehenetsia eta prentsa
99
2919:00VelódromoBelodromoa
Fe de etarras
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Belodromoko leihatilan salgai 17:00etatik aurrera.
Azken emanaldia.
90
2919:00Principe, 2Joseph Losey
Don Giovanni
J.B. (italiera) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
176
2919:30Teatro Victoria EugeniaPerlak
La Villa / The House by The Sea
J.B. (frantsesa) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Publikoaren Sarirako botazio saioa
Publikoaren Kuttuna saria botua emateko Emanaldia.
Aurkezpena Robert Guédiguian (Zuzendaria)
107
2919:30Tabakalera-Sala 2Joseph Losey
A Doll's House
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Azken emanaldia.
106
2920:00Principe, 9Made in Spain
Incerta glòria / Uncertain Glory
J.B. () azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Aurkezpena eta Hitzaldia Luisa Gavasa (Aktorea)
116
2920:30Antiguo Berri, 2Sail Ofiziala
Life and Nothing More
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
114
2920:30Principe, 10Horizontes Latinos
La familia
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Azken emanaldia.
Aurkezpena eta Hitzaldia Gustavo Rondón (Zuzendaria)
82
2920:30Antiguo Berri, 8Zabaltegi - Tabakalera
Vergüenza
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Azken emanaldia.
250
2920:30Trueba, 2Made in Spain
Pieles
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Azken emanaldia.
77
2920:30Principe, 7Sail Ofiziala
Sollers Point
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Azken emanaldia.
101
2920:30Antiguo Berri, 6Perlak
The Florida Project
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
112
2920:30Principe, 3Savage Cinema
Mountain
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Lehenengo emanaldia
Aurkezpena eta Hitzaldia Jennifer Peedom (Zuzendaria) Joseph Nizeti (Australian Chamber Orchestra)
74
2920:45Trueba, 1Culinary Zinema: Zinema eta gastronomia
Papa no obento wa sekaiichi / Dad's Lunch Box
J.B. (japoniera) azpitituluak ingelesez eta elektronikoak euskaraz.
76
2921:00Kursaal, 2Zuzendari Berriak
Korparna / Ravens
J.B. (suediera) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Aurkezpena eta Hitzaldia Jens Assur (Zuzendaria-Gidoilaria) Jennie Assur (Koproduktorea) Jacob Nordström (Aktorea)
110
2921:30Principe, 6Joseph Losey
Accident
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Azken emanaldia.
105
2922:00PrincipalPerlak
Loving Pablo
J.B. (ingelesa, espainiera) azpitituluak espainieraz
Lehiaketaz kanpo
Prentsa eta akreditatuak. Preferentzia: sarbide lehenetsia eta prentsa
Lehenengo emanaldia
122
2922:00Tabakalera-Sala 2Joseph Losey
Mr. Klein
J.B. (frantsesa) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Azken emanaldia.
123
2922:00Kursaal, 1Sail Ofiziala
La peste
J.B. (espiniera) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Lehiaketaz kanpo
102
2922:30Teatro Victoria EugeniaPerlak
The Big Sick
J.B. (ingelesa, urdu) azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Publikoaren Sarirako botazio saioa
Publikoaren Kuttuna saria botua emateko Emanaldia.
120
2922:30Antiguo Berri, 7Zuzendari Berriak
Korparna / Ravens
J.B. (suediera) azpitituluak espainieraz
110
2922:30Principe, 3Perlak
Nelyubov / Loveless
J.B. (errusiera) azpitituluak espainieraz
127
2922:30Principe, 2Joseph Losey
La truite
J.B. (frantsesa, ingelesa, japoniera) azpititulu elektronikoak espainieraz eta ingelesez
103
2922:45Principe, 10Perlak
Mother!
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
122
2922:45Trueba, 1Culinary Zinema: Zinema eta gastronomia
The Trip to Spain
J.B. (ingelesa, espainiera) azpititulu elektronikoak espainieraz
108
2922:45Trueba, 2Made in Spain
Verónica
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
105
2922:45Principe, 9Beste ekintza batzuk
Volar
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Azken emanaldia.
Aurkezpena eta Hitzaldia Bertha Gaztelumendi (Zuzendaria) Silvia Mendibil (Ekoizlea) Marino Pardo (Argazki zuzendaria)
74
2922:45Principe, 7Sail Ofiziala
The Disaster Artist
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Azken emanaldia.
103
2922:45Antiguo Berri, 6Zuzendari Berriak
Le prix du succès / The Price of Success
J.B. (frantsesa) azpitituluak espainieraz
92
2923:00Antiguo Berri, 2Sail Ofiziala
Beyond Words
J.B. (alemana, poloniera) azpitituluak espainieraz
85
2924:00Kursaal, 2Perlak
The Leisure Seeker
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
96
3009:00Kursaal, 1Sail Ofiziala
The Wife
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Publikoarentzako eta prentsarentzako emanaldia
99
3010:00Principe, 6Joseph Losey
Les routes du sud / Roads to the South
J.B. (frantsesa) azpititulu elektronikoak espainieraz eta ingelesez
Azken emanaldia.
100
3011:00Tabakalera-Sala 1Zabaltegi - Tabakalera
Ex Libris - The New York Public Library
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
197
3012:15Principe, 6Joseph Losey
Steaming
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Lehenengo emanaldia
95
3012:30Principe, 10Haurrentzako zinema
Lilla spöket Laban / Laban the Little Ghost
(Laban, mamu txikia. A zer beldurra!)
Euskarazko bertsioa
Lehenengo emanaldia
Azken emanaldia.
45
3016:00Teatro Victoria EugeniaSail Ofiziala
Handia
J.B. (euskara) azpitituluak espainieraz
Azken emanaldia.
114
3016:00Trueba, 1Zabaltegi - Tabakalera
Gwendolyn Green
J.B. (ingelesa) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
20
3016:00Trueba, 1Zabaltegi - Tabakalera
Braguino
J.B. (errusiera) azpitituluak ingelesez eta elektronikoak euskaraz.
49
3016:00Antiguo Berri, 8Perlak
La Villa / The House by The Sea
J.B. (frantsesa) azpitituluak espainieraz
107
3016:00Principe, 10Haurrentzako zinema
Ozzy
Euskarazko bertsioa
Lehenengo emanaldia
Azken emanaldia.
90
3016:00Antiguo Berri, 2Sail Ofiziala
Der Hauptmann / The Captain
J.B. (alemana) azpitituluak espainieraz
118
3016:00Principe, 3Perlak
The Big Sick
J.B. (ingelesa, urdu) azpitituluak espainieraz
120
3016:00Principe, 7Perlak
La Villa / The House by The Sea
J.B. (frantsesa) azpitituluak espainieraz
Azken emanaldia.
107
3016:00Antiguo Berri, 6Perlak
The Leisure Seeker
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
96
3016:00Principe, 9Zinemira
Nur eta herensugearen tenplua
J.B. (euskara) azpititulu elektronikoak espainieraz eta ingelesez
Aurkezpena Eneko Olasagasti (Gidoilaria) Toti Martínez de Lezea (Idazlea) Miren Berasategi (Ekoizlea)
65
3016:15Trueba, 2Culinary Zinema: Zinema eta gastronomia
Papa no obento wa sekaiichi / Dad's Lunch Box
J.B. (japoniera) azpitituluak ingelesez eta elektronikoak euskaraz.
Azken emanaldia.
76
3016:30Antiguo Berri, 7Zabaltegi - Tabakalera
Plus Ultra
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Azken emanaldia.
13
3016:30Antiguo Berri, 7Zabaltegi - Tabakalera
Soldado
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Azken emanaldia.
73
3016:30Principe, 6Joseph Losey
The Prowler
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Azken emanaldia.
92
3017:00Principal
Proyección película ganadora del Premio Irizar al Cine Vasco
3017:00Principe, 2Joseph Losey
Don Giovanni
J.B. (italiera) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Azken emanaldia.
176
3017:30Trueba, 1Zabaltegi - Tabakalera
Ex Libris - The New York Public Library
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Aurkezpena eta Hitzaldia Frederick Wiseman (Zuzendaria)
197
3017:30Principe, 9Joseph Losey
The Servant
Azken emanaldia.
Aurkezpena Sarah Miles (Aktorea)
116
3018:00Principe, 10Haurrentzako zinema
Frog Kingdom
(Igelen Erresuma)
Euskarazko bertsioa
Lehenengo emanaldia
Azken emanaldia.
86
3018:15Trueba, 2Horizontes Latinos
Cocote
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Azken emanaldia.
106
3018:15Antiguo Berri, 8Perlak
Nelyubov / Loveless
J.B. (errusiera) azpititulu elektronikoak euskaraz.
Azken emanaldia.
127
3018:15Antiguo Berri, 6Zuzendari Berriak
Apostasy
J.B. (ingelesa, urdu) azpitituluak espainieraz eta ingelesez
96
3018:15Principe, 7Horizontes Latinos
Al desierto
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Aurkezpena eta Hitzaldia Ulises Rosell (Zuzendaria-Gidoilaria) Valentina Bassi (Aktorea) Alejandro Israel (Ekoizlea) Ezequiel Borovinsky (Ekoizlea)
94
3018:30Teatro Victoria EugeniaSail Ofiziala
Life and Nothing More
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Azken emanaldia.
114
3018:30Principe, 6Joseph Losey
Steaming
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Azken emanaldia.
95
3018:30Antiguo Berri, 2Sail Ofiziala
Le lion est mort ce soir / The Lion Sleeps Tonight
J.B. (frantsesa) azpitituluak espainieraz
103
3018:30VelódromoPerlak
Loving Pablo
J.B. (ingelesa, espainiera) azpitituluak espainieraz
Amaiera Saio Berezia: Loving Pablo (Perlak itxiera LK) 20:30. Proyecto Tiempo. Parte I: La llave (Cinergia film laburra). 21:00. Sari banaketaren zeremoniaren emankizuna. 22:30. The Wife (Amaiera S. Ofiziala LK).
122
3018:30Principe, 3Savage Cinema
Mountain
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Azken emanaldia.
74
3019:00Antiguo Berri, 7Zabaltegi - Tabakalera
Flores
J.B. (portugesa) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Azken emanaldia.
26
3019:00Antiguo Berri, 7Zabaltegi - Tabakalera
3/4
J.B. (bulgariera) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Azken emanaldia.
82
3019:30Kursaal, 2
Proyeccion Película ganadora del Premio EROSKI de la Juventud
3019:30Principal
Proyección película ganadora del Premio Zabaltegi-Tabakalera
3020:00Principe, 9Joseph Losey
The Go- Between
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Azken emanaldia.
116
3020:15Antiguo Berri, 6Zuzendari Berriak
Korparna / Ravens
J.B. (suediera) azpitituluak espainieraz
Azken emanaldia.
Aurkezpena eta Hitzaldia Jens Assur (Zuzendaria-Gidoilaria) Jennie Assur (Koproduktorea) Jacob Nordström (Aktorea)
110
3020:15Principe, 3Perlak
The Florida Project
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Azken emanaldia.
112
3020:30Principe, 2Zuzendari Berriak
Apostasy
J.B. (ingelesa, urdu) azpitituluak espainieraz eta ingelesez
Azken emanaldia.
Aurkezpena Daniel Kokotajlo (Zuzendaria-Gidoilaria) James Quinn (Aktorea) Andrea Cornwell (Ekoizlea) Marcie MacLellan (Ekoizlea)
96
3020:30Principe, 10Zabaltegi - Tabakalera
Ex Libris - The New York Public Library
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Azken emanaldia.
197
3020:30Trueba, 2Culinary Zinema: Zinema eta gastronomia
The Trip to Spain
J.B. (ingelesa, espainiera) azpititulu elektronikoak espainieraz
Azken emanaldia.
108
3020:30Principe, 7Sail Ofiziala
Beyond Words
J.B. (alemana, poloniera) azpitituluak espainieraz
Azken emanaldia.
85
3020:30VelódromoBeste ekintza batzuk
Proyecto Tiempo. Parte I: La llave
J.B. (espiniera)
Amaiera Saio Berezia: Loving Pablo (Perlak itxiera LK) 20:30. Proyecto Tiempo. Parte I: La llave (Cinergia film laburra). 21:00. Sari banaketaren zeremoniaren emankizuna. 22:30. The Wife (Amaiera S. Ofiziala LK).
Lehenengo emanaldia
Azken emanaldia.
16
3020:45Teatro Victoria EugeniaSail Ofiziala
Le lion est mort ce soir / The Lion Sleeps Tonight
J.B. (frantsesa) azpitituluak espainieraz
103
3020:45Antiguo Berri, 2Sail Ofiziala
La peste
J.B. (espiniera) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Lehiaketaz kanpo
Azken emanaldia.
102
3020:45Antiguo Berri, 8Perlak
The Big Sick
J.B. (ingelesa, urdu) azpitituluak espainieraz
Azken emanaldia.
120
3020:45Principe, 6Joseph Losey
A Child Went Forth
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Azken emanaldia.
18
3020:45Principe, 6Joseph Losey
A Gun in His Hand
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Azken emanaldia.
19
3020:45Principe, 6Joseph Losey
A Man on the Beach
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Azken emanaldia.
29
3020:45Principe, 6Joseph Losey
First on the Road
Azken emanaldia.
12
3021:00Kursaal, 1Sail Ofiziala
The Wife
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Amaierako filma
99
3022:00Kursaal, 2
Proyección película ganadora del Premio Kutxabank-Nuev@s Director@s
3022:00Antiguo Berri, 7Zabaltegi - Tabakalera
Gwendolyn Green
J.B. (ingelesa) azpitituloak ingelesez eta elektronikoak espainieraz
Azken emanaldia.
20
3022:00Antiguo Berri, 7Zabaltegi - Tabakalera
Braguino
J.B. (errusiera) azpitituluak ingelesez eta elektronikoak euskaraz.
Azken emanaldia.
49
3022:00VelódromoPerlak
Loving Pablo
Azken emanaldia.
122
3022:00Tabakalera-Sala 2Joseph Losey
La truite
J.B. (frantsesa, ingelesa, japoniera) azpititulu elektronikoak espainieraz eta ingelesez
Azken emanaldia.
103
3022:30Principal
Proyección película ganadora de la Concha de Oro
3022:30VelódromoSail Ofiziala
The Wife
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Amaiera Saio Berezia: Loving Pablo (Perlak itxiera LK) 20:30. Proyecto Tiempo. Parte I: La llave (Cinergia film laburra). 21:00. Sari banaketaren zeremoniaren emankizuna. 22:30. The Wife (Amaiera S. Ofiziala LK).
99
3022:30Principe, 2Zuzendari Berriak
Le prix du succès / The Price of Success
J.B. (frantsesa) azpitituluak espainieraz
Azken emanaldia.
92
3022:30Principe, 7Made in Spain
El Bar
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Azken emanaldia.
100
3022:30Principe, 9Zinemira
Nur eta herensugearen tenplua
J.B. (euskara) azpititulu elektronikoak espainieraz eta ingelesez
Azken emanaldia.
65
3022:45Trueba, 1Made in Spain
Incerta glòria / Uncertain Glory
J.B. () azpituluak espainieraz eta elektronikoak ingelesez.
Azken emanaldia.
116
3022:45Trueba, 2Made in Spain
Verónica
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Azken emanaldia.
105
3022:45Antiguo Berri, 6Horizontes Latinos
Al desierto
J.B. (espiniera) azpitituluak ingelesez.
Azken emanaldia.
94
3022:45Principe, 3Perlak
The Leisure Seeker
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Azken emanaldia.
96
3022:45Principe, 6Joseph Losey
Secret Ceremony
J.B. (ingelesa) azpititulu elektronikoak espainieraz
Azken emanaldia.
109
3023:00Teatro Victoria EugeniaSail Ofiziala
Der Hauptmann / The Captain
J.B. (alemana) azpitituluak espainieraz
Azken emanaldia.
118
3023:00Antiguo Berri, 2Sail Ofiziala
Le lion est mort ce soir / The Lion Sleeps Tonight
J.B. (frantsesa) azpitituluak espainieraz
Azken emanaldia.
103
3023:00Antiguo Berri, 8Perlak
Mother!
J.B. (ingelesa) azpitituluak espainieraz
Azken emanaldia.
122
3024:00Kursaal, 2
Proyección película ganadora del Premio del Público Ciudad de Donostia / San Sebastián
Salgai
Aurretiko salmenta agortuta. Proiekzioaren egunean bertan salgai.
Agortuta
Babesle Ofizialak:
Laguntzaile Ofizialak:
Instituzio Kideak:
© Donostia Zinemaldia | Desarrollado por: Yo Miento Producciones

Webgune hau berezko eta kanpoko cookies-az baliatzen da, erabiltzaile gisa esperientzia hobea eskaintzeko. Informazio gehiago Onartzea