Babesle
Ofiziala
Media
Partner

itxi
Bete formularioa zure datuekin, erregistratutako erabiltzaileentzako edukiak ikusteko
Sakatu hemen
Ez duzu pasahitza gogoratzen? Sakatu hemen

itxi


Oraindik ez duzu posta elektronikoa balioztatu. Posta elktroniko bat bidali dizugu, ondoko esteka sakatu behar duzu kontua balioztatzeko

Hemen zaude: Lehen orrialdea > 69. Edizioa 2021  > Industria > Agenda profesional
Agenda profesional
 

Industria Sailak topaketa eta jarduera ugari programatzen ditu industriako kide akreditatuek ahalik eta gehien aprobetxa dezaten Donostiako egonaldia. Agenda profesionalean, jarduerei, jardunaldiei, bilerei, topaketa profesionalei, aurkezpenei eta mahai-inguruei buruzko informazio zehatza eta eguneratua ematen da; horien guztiak, bada, networking-a, lankidetza eta filmen nazioarteko zirkulazioa errazteko antolatzen dira.

Agenda profesionala - Larunbata 18


  Beste jarduera batzuk
 
Kursaal - Prentsa kluba
12:00 - 13:00
MIA elkarteak aurkezten du INFORME MIA 2021 eta MIANIMA 21/22 mentoretza

Hizlariak:
MIA ordezkariak: Myriam Ballesteros (Lehendakaria) eta Paloma Mora Iñesta (Lehendakariordea)
​Doktore eta ikertzaileak: Sara Álvarez, Susana García eta Maitane Junguitu

MIA, Mujeres en la Industria de la Animación elkarteak MIA 2021 txostenaren ondorioak aurkeztuko dituzte, espainiar animazio ekoizpenenetan emakumeek izan duten ikusgaitasunaren inguruan. MIANIMA 21/22 mentoretza programaren oinarriak aurkeztuko dira, Espainia eta Latinamerikako emakumeak buru dituzten proiektuentzat.

(Gonbidapenak eskuragarri info@animacionesmia.com  helbidera idatziz edota Industria edo prentsa akreditazioarekin)

 

  Pentsamendua eta eztabaida
 
Kursaal - Prentsa kluba
17:00 - 18:30
Serieen jardunaldia: Identitateak eta aniztasuna. Egiturak aldatzen dituzten istorioak.

Europa Creativa Desk MEDIA Euskadiren laguntzarekin (Akreditazioarekin, Industriaren lehentasunarekin).

Moderatzailea: Valeria Vegas, kazetaria, idazlea eta La Venenoren biografiaren egilea

Hizlariak:
Bob Pop, Maricón Perdido telesailaren sortzailea eta gidoilaria
Diego del Pozo, Atresmediako fikziozko edukien arduraduna
Adrián Silvestre, zinema-zuzendaria (Sedimentos)
Claudia Costafreda, Veneno telesailaren gidoilaria

 

Agenda profesionala - Igandea 19


  Beste jarduera batzuk
 
Tabakalera - 2deo
18:00 - 19:30
2deo serieak: Telesai propioak

Telesaien ekoizpen propioari buruzko solasaldia ikus-entzunezko plataformekin.

Hizlariak:
Jaume Ripoll, Filminen sortzailea eta zuzendari editoriala
Susana Herreras, Movistar+eko jatorrizko serieen garapeneko arduraduna
Miguel Salvat, HBOko jatorrizko ekoizpenen arduraduna Espainian
​María José Rodriguez, Amazon Studioseko jatorrizko ekoizpenen arduraduna 

Tabakalerak eta Donostiako Zinemaldiak elkarlanean martxan jarritako 2deo Serieak programaren barne antolatutako mahai-ingurua telesaien sormena sustatzeko.
(Gonbidapenak eskuragai tabakalera.eus-en edo Industria eta prentsa akreditazioarekin)

Informazio gehiago

 

Agenda profesionala - Astelehena 20

 
Kursaal - Prentsa kluba
12:00 - 14:00
Zinema eta finantzaketa. Elkar berriro aurkitzeko koktel ona.

Triodos Bank eta Crea SGRk proiektuak finantzatzeko egiten duten ekimenaren aurkezpena (akreditazioarekin).

 
 
 
San Telmo Museoa - Ekitaldi Aretoa
12:30 - 13:00
Focus on Georgia

Georgian National Film Center-ren Pizgarrien programaren aurkezpena, David Vashadzeren esku (Georgian Film Commisioner) (Industria akreditazioarekin).

 
 
Kursaal - 9 aretoa
16:00 - 19:00
Ibermediaren batzorde betearazlearen bilera

Bilera itxia.

 
 
Kursaal - Prentsa kluba
18:30 - 19:30
Aurkezpena: Preservación 35

Euskarri digitalak eta zinematografikoak epe luzera babestea helburu duen Preservación 35 plataformaren aurkezpena.

Preservación 35 plataformak antolatua (Akreditazioarekin). 

 

  Pentsamendua eta eztabaida
 
San Telmo Museoa - Ekitaldi Aretoa
10:30 - 12:00
Mahai-ingurua: Egokitzea eta aurrera egitea

Nola ideiek covid-garaian izandako garapenak eraman gaitzakeen filmen argitalpen eta banaketaren garai berri batera

Europa Distributionek bultzatua (Akreditazioarekin, Industriaren lehentasunarekin).

Moderatzailea: Michael Gubbins (Sampomedia)

Hizlariak:
Esther Kollman (Cinéart)
Alzbeta Dlouha (Aerofilms)
Christina Pelekani (Feelgood Ent.)
Emelie Samuelsson (Triart Film)
​Nille Stormoen (Arthaus)

 
 
San Telmo Museoa - Ekitaldi Aretoa
16:30 - 18:30
European Film Forum

Europako ikus-entzunezko ekosistemaren eraldaketa: industria iraunkorrago eta digitalago batera bidean

Moderatzailea: Elena Neira

Creative Europe MEDIArekin antolatua (Akreditazioarekin, Industriaren lehentasunarekin)

 

 
Kursaal - The Industry Club
10:00 - 20:00
Europa-Latinoamerika 10. Koprodukzio Foroa

One-to-one hitzorduak hautatutako proiektuekin (Industria akreditazioarekin).

 

 
Principe, 9
15:30 - 17:05
WIP Latam

(Industria akreditazioarekin / Nahitaez sarrera erreserbatu)

La piel pulpo
 
 
Principe, 9
18:30 - 19:51
WIP Latam

(Industria akreditazioarekin / Nahitaez sarrera erreserbatu)

Pornomelancolía
 

 
Principe, 9
09:30 - 11:20
WIP Europa

(Industria akreditazioarekin / Nahitaez sarrera erreserbatu)

Nina
 
 
Principe, 3
12:00 - 14:00
WIP Europa

(Industria akreditazioarekin / Nahitaez sarrera erreserbatu)

Zamanımızın bir kahramanı
 

 
Kursaal - The Industry Club
10:00 - 14:00
VII. Ikusmira Berriak

One-to-one hitzorduak hautatutako proiektuekin (Industria akreditazioarekin).

 

Agenda profesionala - Asteartea 21


  Beste jarduera batzuk
 
Tabakalera-K aretoa
10:00 - 18:00
Bilera Ibermedia, CAACI eta FIPCA

Bilera itxiera Ibermediaren, CAACI-ren (Iberoamerikako Ikus-entzunezko eta Zinematografiako Agintarien Konferentzia) eta FIPCA-ren (Zinema eta Ikus-entzunezko Ekoizleen Iberoamerikako Federazioa) artean.

 
 
Keler espazioa
10:30 - 11:30
Plataforma Audiovisual de Productores Independientes (PAP) aurkezpena

Plataforma Audiovisual de Productores-ak (PAP) prentsaurreko bat antolatu du Ikus-entzunezko Komunikazioari buruzko Lege Orokorraren Aurreproiektuari buruz adostutako proposamena aurkezteko eta azaltzeko (Industria eta prentsa akreditazioarekin).

Hizlariak:
Maria Luisa Gutiérrez (AECINE)
Nico Matji (DIBOOS)
Carlos Juárez (MAPA)
Antonio Mansilla (PIAF)
Jordi B. Oliva (PROA)
Adrián Guerra (PROFILM)

 
 
Kursaal - Prentsa kluba
12:00 - 13:00
Aurkezpena Cine Québec España

Cine Québec en España proiektuak Quebeceko zinemaren presentzia sustatu nahi du Espainiako lurraldean, industria kaudimendunaren marka gisa.

Cine Québec Españak antolatua (Akreditazioarekin).

 
 
Tabakalera - Kutxa Kultur Plaza
15:30 - 17:00
Iberoamerikako LGTBIQ+ zinema-jaialdien topaketa

(Itxia)

 
 
Tabakalera - Salas Kutxa 11 y 12
16:00 - 18:00
Pantallaren Asanblada

Federación Estatal de Coordinadoras de Festivales de Cine y Contenidos Audiovisuales (Zinema eta Ikus-entzunezko Edukien Jaialdietako Koordinatzaileen Estatuko Federazioa) (Bilera itxia).

 
 
Kursaal - 9 aretoa
17:00 - 18:30
Kasuaren azterketa

Elkarrekin sortzen: garapena eta koprodukzio kasu arrakastatsuak Espainiaren eta herrialde Batikoen artean.

Creative Europe MEDIAk Estonian, Lituanian eta Letonian dituen bulegoek eta Euskadiko, Andaluziako, Kataluniako eta Espainiako bulegoekin batera antolatua (Industria akreditazioarekin).

 
 
San Telmo Museoa - Ekitaldi Aretoa
17:30 - 19:00
Mahai-ingurua: Zinema europarra, Espainiatik koprodukziorako aukera

ProFicció eta PROAk bultzatua (Industria akreditaziorekin).

 
 
Tabakalera - Kutxa Kultur Plaza
17:30 - 19:00
Iberoamerikako LGTBIQ+ zinema-jaialdietako Works in Progress eta LABS-en aurkezpena

(Industria akreditazioarekin).

 
 
Tabakalera - Terraza
20:00 - 22:00
Kanariak Fokuan

Aurten ere, Kanariek topaketa bat antolatu dute zinema-industriako eragileekin, eskualdeetako eta uharteetako diru-laguntzak, laster abian jarriko diren koprodukzio minoritarioko funtsak, Kanarietako talentua eta pizgarri fiskalen inguruan egindako azken aldaketak ezagutarazteko.

Bertaratzeko, idatzi hello@canaryislandsfilm.com-era.

 

  Pentsamendua eta eztabaida
 
San Telmo Museoa - Ekitaldi Aretoa
11:00 - 12:30
Mahai-ingurua: Latinoamerikako LGTBIQ+ zinemaren erronkak

Premio Sebastiane - Gehitu eta Mugen Gainetik-aren laguntzarekin (Industria akreditazioa).

Moderatzailea: Rolando Salazar, Zinema Gay, Lesbiko eta Transaren Limako Zinema jaialdiaren (Peru)

Hizlariak:
Patra Spanou (salmenta eragilea, Alemania)
Hebe Tabachnick (ekoizlea, Argentina)
Clarisa Navas (zuzendaria, Argentina)
Gabriela Sandoval (AMOR LGTBIQ+ zinema jaialdiaren zuzendaria, Txile)

 
 
Kursaal - Prentsa kluba
17:00 - 18:00
Mahai-ingurua: Ikus-entzunezkoa eta irakaskuntza. Irakaskuntza ikus-entzunezkoetan

Moderatzailea: Fernando R. Lafuente, kritikoa eta kultura kudeatzailea

Hizlariak:
Luis Domingo González Nuñez, Gaztela eta Leongo Juntako Hezkuntza Saila
Cristina Gonzalez Gil, CINESA
Mercedes Agüero Pérez, THE CORE Entertainment Science School
Octavio Dapena Crespo, EGEDA

Egedak (Entidad de Gestión de Derechos de los Productores Audiovisuales) antolatua (Industria eta prentsa akreditatuentzat).

 

 
Kursaal - The Industry Club
10:00 - 20:00
Europa-Latinoamerika 10. Koprodukzio Foroa

One-to-one hitzorduak hautatutako proiektuekin (Industria akreditazioarekin).

 

 
Principe, 9
15:30 - 17:00
WIP Latam

(Industria akreditazioarekin / Nahitaez sarrera erreserbatu)

La hija de todas las rabias
 
 
Principe, 9
18:30 - 20:00
WIP Latam

(Industria akreditazioarekin / Nahitaez sarrera erreserbatu)

Un varón
 

 
Principe, 9
09:30 - 11:27
WIP Europa

(Industria akreditazioarekin / Nahitaez sarrera erreserbatu)

Ya, Nina
 
 
Principe, 3
12:00 - 14:05
WIP Europa

(Industria akreditazioarekin / Nahitaez sarrera erreserbatu)

Didi Shesveneba
 

 
Kursaal - The Industry Club
10:00 - 14:00
VII. Ikusmira Berriak

One-to-one hitzorduak hautatutako proiektuekin (Industria akreditazioarekin).

 

Agenda profesionala - Asteazkena 22


  Beste jarduera batzuk
 
Online
09:30 - 13:30
Eraldaketa digitalerako adimen artifizialaren gakoak
 
 
Kursaal - Prentsa kluba
12:00 - 13:00
Espainia, Europako Ikus-entzunezkoen Hub-a

Ikus-entzunezko sektorea bultzatzeko planaren aurkezpena. Espainiako Kultura, Telekomunikazio eta Ekonomia Ministerioek bultzatua (Industria eta prentsa akreditazioarekin).

 
 
Kursaal - Prentsa kluba
18:00 - 18:50
Espainiako film laburra sustatzeko estrategia eta ekintza berriak
 
 
Kursaal - Prentsaurrekoen aretoa
20:30 - 21:15
Industria Sariak

(ekitaldi itxia)

Europa-Latinoamerika Koprodukzio Foroa
Europa-Latinoamerika Koprodukzio Foroko Proiektu Onenaren Saria
DALE! Saria (Europa-Latinoamerika Garapena)
ArteKino International Prize

WIP Latam
WIP Latam Industria Saria
WIP Latam onenarrentzako EGEDA Platino Industria saria

WIP Europa
Europa Industria Saria
WIP Europa Saria

Ikusmira Berriak
Irusoin postprodukzio saria

Donostiako Lau Haizetara Dokumentalen Koprodukzio Foroa Sariak

 

 
San Telmo Museoa - Ekitaldi Aretoa
09:30 - 14:00
Pitching saioa

Foroa elkargunea da, dokumental-proiektuen finantzatzaile izan daitezkeenei eta ikus-entzunezkoen eta zinematografiaren sektoreko adituei ezagutzera emateko balio duena. 

IBAIAk (Ikus-entzunezkoen Euskal Ekoizle Burujabeen Elkartea) eta Donostia Zinemaldiak antolatuta (Itxia).

 
 
Kursaal - 9 aretoa
16:00 - 20:00
One-to-one hitzorduak

One-to-one hitzorduak commisioning editors-en eta hautatutako proiektuen artean (Industria akreditazioarekin).

 

 
Online
10:00 - 18:00
Europa-Latinoamerika 10. Koprodukzio Foroa

One-to-one hitzorduak hautatutako proiektuekin. Online bileretarako jardunaldia (Industria akreditazioarekin).

 

 
Principe, 9
14:30 - 15:57
WIP Latam

(Industria akreditazioarekin / Nahitaez sarrera erreserbatu)

Dos estaciones
 
 
Principe, 9
17:30 - 18:50
WIP Latam

(Industria akreditazioarekin / Nahitaez sarrera erreserbatu)

Vicenta B.
 

 
Principe, 9
09:30 - 11:07
WIP Europa

(Industria akreditazioarekin / Nahitaez sarrera erreserbatu)

Carbon
 
 
Principe, 3
12:00 - 13:20
WIP Europa

(Industria akreditazioarekin / Nahitaez sarrera erreserbatu)

Misión a Marte
 

 
Online
10:00 - 18:00
VII. Ikusmira Berriak

One-to-one hitzorduak hautatutako proiektuekin. Online bileretarako jardunaldia (Industria akreditazioarekin).

 

Agenda profesionala - Osteguna 23


  Beste jarduera batzuk
 
Keler espazioa
12:00
GOGOETA PLAZA. Zinemaldi eta Zineklubak: iragana, oraina eta geroa.

Moderatzailea: Javier Tolentino
Ponenteak: Sara Hernandez, Joan Sala eta Ander Gisasola

K Sarien bultzatzaileek antolatutako hausnarketa gunea. Mahai-inguruak jaialdiek, zineklubek eta zinema industriako beste eragile batzuek izan dituzten elkarlanak izango ditu ardatz, eta horien etorkizunaz eztabaidatuko da.

(Lekua erreserbatzeko K_sariak@kresalazinekluba.com helbidera idatzi + akreditazioarekin)

 
 
Kursaal - Prentsa kluba
16:30 - 17:30
Mahai-ingurua: Generoa eta aniztasuna politika publiko gisa Iberoamerikan

Hizlariak:
Jaime Tenorio Tascón (Ministerio de Cultura de Colombia; Conferencia de Autoridades Audiovisuales y Cinematográficas de Iberoamérica - CAACI)
Beatriz Navas (Instituto de la Cinematografía y de las Artes Audiovisuales de España - ICAA)
Cristina Andreu Cuevas (Asociación de Mujeres Cineastas y de medios audiovisuales - CIMA)

 

 
Tabakalera-Z aretoa
11:00 - 12:15
Zinemaldia Startup Challenge

Zinemaldia Startup Challengen hautatutako proiektuen aurkezpena (Akreditazioarekin, Industriaren lehentasunarekin).

 
 
Tabakalera-Z aretoa
12:30 - 13:45
Zinemaldia & Technology

Mahai-ingurua. Ekoizpen birtuala: zinemaren etorkizunera bidaia

Moderatzailea: AC Coppens. ALÍAk (Alianza Industrial Audiovisual) bultzatua (Akreditazioarekin, Industriaren lehentasunarekin).

 
 
Industriaren aurreko edizioak
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Newsflash

Babesle Ofiziala
Media Partner
Laguntzaile Ofizialak:
Instituzio Kideak:
© Donostia Zinemaldia | Desarrollado por: Yo Miento Producciones
Webgune hau berezko eta kanpoko cookies-az baliatzen da, erabiltzaile gisa esperientzia hobea eskaintzeko. Informazio gehiago Onartzea