tve movistar+
Babesle
Ofizialak
65. Donostia Zinemaldia
22/30 Iraila 2017 - #65ssiff

itxi
Bete formularioa zure datuekin, erregistratutako erabiltzaileentzako edukiak ikusteko
Sakatu hemen
Ez duzu pasahitza gogoratzen? Sakatu hemen

itxi


Oraindik ez duzu posta elektronikoa balioztatu. Posta elktroniko bat bidali dizugu, ondoko esteka sakatu behar duzu kontua balioztatzeko

Hemen zaude: Lehen orrialdea > 61. Edizioa 2013  > The Industry Club > Agenda The Industry Club > Zinemaldiko Agenda Profesionala
Zinemaldiko Agenda Profesionala
 

Zinemaldian gauzatzen diren profesionalentzako jarduerak biltzen ditu agenda honek.

Agenda profesionala - Irailaren 21a, larunbata

11.00-12.00 – Kursaal, The Industry Club, 9. aretoan
BEODEE - Online zinemako bilatzailearen aurkezpena (Akreditazioarekin)

18.00-19.00 – Kursaal, The Industry Club, 9. aretoan
Espainiako Film Laburraren Koordinakundearen eta Film Laburraren Industriaren Elkartearen aurkezpena: Film laburren sektorea antolatu egin da (Akreditazioarekin)

Agenda profesionala - Irailaren 22a, igandea

10.00-14.00 – Kursaal, The Industry Club, 9. aretoan
Media programari buruzko informazio-saioa: Ekoizleentzako laguntzak. MEDIAren etorkizuna Europa Creativan (Akreditazioarekin)

16.00-20.00 – Kursaal, The Industry Club, 9. aretoan
Europa-Latinoamerika II. Koprodukzio Foroan hautetsitako proiektuetarako Pitching prestaketa-lantegia (Itxia)

21.00-22.30 – Kursaal, Prentsa-klub aretoan
Zinema Eraikitzen 24. edizioaren ongietorri-kopa (Gonbidapenarekin)

Agenda profesionala - Irailaren 23a, astelehena

EUROPA-LATINOAMERIKA II. KOPRODUKZIO FOROA (Industrian akreditatuak)

09.00-20.00 – San Telmo Museoan

09.00-10.00Panama Film Commissionek eskainitako gosaria (Klaustroan)

10.00-14.00 Networking eta bilera informalak (Klaustroan)

11.00-14.00AMAk (Madrileko Ikus-entzunezko Elkartea) eta IBAIAk (Ikus-entzunezkoen Euskal Ekoizle Burujabeen Elkartea) FAPAEtik, Espainiako ikus-entzunezko ekoizleak integratzen dituen konfederazioa, sustatutako mahai-inguruak: (Ekitaldi Aretoan)

  • 11.00 – Finantzaketa eta koprodukzioa: Pizgarri fiskal motak eta koprodukziorako finantzaketa-ereduen bilakaera.
  • 12.30 – Case studies: Nazioartean aurrefinantziatutako espainiar zinema.

14.00-15.30Europa-Latinoamerika II. Koprodukzio Foroaren inaugurazio ofiziala eta bazkaria (Klaustroan)

15.30-20.00Pitching saioa (Ekitaldi Aretoan)

ZINEMA ERAIKITZEN 24 (Príncipe zinema-aretoetan, 9. aretoan) (Industrian akreditatuak)

10.00 La Salada, Juan Martín Hsu (Argentina – 89 min.)

12.00 Pantanal, Andrew Sala (Argentina – 73 min.)

10.00-18.00 – Kursaal, The Industry Club, 9. aretoan
Europa Distribution Workshopa: Aro digitaleko kontu legalak (Itxia)

19.30-21.00 – Kursaal, Prentsa-klub aretoan
CinemaChileren Happy Houra (Industrian eta prentsan akreditatuak)

20.30 – Victoria Eugenia antzokian
EITB Gala (Gonbidapenarekin)

  • DSS 1813-2013 aurkezpena
Agenda profesionala - Irailaren 24a, asteartea

EUROPA-LATINOAMERIKA II. KOPRODUKZIO FOROA (Industrian akreditatuak)

09.00-20.00 – San Telmo Museoan

09.00-10.00 – Donostia - San Sebastián Film Commissionek eskainitako gosaria (Klaustroan)

10.00-14.00 Networking eta bilera informalak (Klaustroan) eta one to one hitzorduak hautatutako proiektuekin (Elizan)

10.00-11.30Europa Distributionek sustatutako mahai-ingurua: Nola atera etekinik handiena zure irabaziei mundu digitalean (Ekitaldi Aretoan)

12.00-13.30 – AMAk (Madrileko Ikus-entzunezko Elkartea) eta IBAIAk (Ikus-entzunezkoen Euskal Ekoizle Burujabeen Elkartea) FAPAEtik, Espainiako ikus-entzunezko ekoizleak integratzen dituen konfederazioa, sustatutako mahai-ingurua: Gaztelerazko zinema nazioarteko salmenta-fluxuan (Ekitaldi Arteoan)

14:00-15:30IMCINEk (Mexikoko Zinematografia-institutua) eskainitako bazkaria (Klaustroan)

15.30-20.00 – Networkingeta bilera informalak(Klaustroan) eta one to one hitzorduak hautatutako proiektuekin (Elizan)

ZINEMA ERAIKITZEN 24 (Príncipe zinema-aretoetan, 9. aretoan) (Industrian akreditatuak)

10.00 –La comodidad en la distancia, Jorge Yacoman Saavedra (Txile – 98 min.)

12.00 – Nacimiento, Martín Mejía Rugeles (Kolonbia – 117 min.)

09.00-16.00 – Kursaal, The Industry Club, 9. aretoan
Nazioarteko Bideo Federazioaren bilkura (Itxia)

10.00-14.00 eta 15.30-19.00 – Kutxaren Andia kaleko Ekitaldi Aretoko behea
IX. Lau Haizetara Dokumentalen Koprodukzio foroaren Pitching prestaketa-lantegia – IBAIA (Ikus-entzunezkoen Euskal Ekoizle Burujabeen Elkartea) (Itxia)

20.30-22.30 – Ni Neu jatetxean
“Conoce Panamá” koktela – Panama Film Commission (Gonbidapenarekin)

Agenda profesionala - Irailaren 25a, asteazkena

EUROPA-LATINOAMERIKA II. KOPRODUKZIO FOROA (Industrian akreditatuak)

09.00-16.30 San Telmo Museoan

09.00-10.00Arte France Cinémak eskainitako gosaria (Klaustroan)

10.00-14.00 – Networking eta bilera informalak (Klaustroan) eta one to one hitzorduak hautatutako proiektuekin (Elizan)

11.00-12.30Red.es-ek sustatutako FICOD (Eduki Digitalen Nazioarteko Feria) mahai-ingurua: Eduki digitalak kudeatzeko ereduak (Ekitaldi Aretoan)

13.00-13.30Ikus-entzunezkoaren egoera Iberoamerikan aurkezpena– EGEDA (Ikus-entzunezko Ekoizleen Eskubideak Kudeatzeko Erakundea) (Ekitaldi Aretoan)

14.00-15.30 – Bazkaria (Klaustroan)

15.30-16.30 – Networking eta bilera informalak (Klaustroan) eta one to one hitzorduak hautatutako proiektuekin (Elizan)

20.30 – Industriaren kopa - Sarien iragarpena (Elizan eta Klaustroan)

  • 2013ko Europa-Latinoamerika Koprodukzio Foroko Proiektu Onenaren Saria EGEDAren eskutik
  • Industriaren Saria Zinema Eraikitzen 24

ZINEMA ERAIKITZEN 24 (Príncipe zinema-aretoetan, 9. aretoan) (Industrian akreditatuak)

10.00 Matar a un hombre, Alejandro Fernández Almendras (Txile/Frantzia – 83 min.)

12.00 Historia del miedo, Benjamín Naishtat (Argentina/Uruguai/Frantzia/Alemania – 85 min.)

10.30-14.00 eta 15.30-19.00 – Kutxaren Andia kaleko Ekitaldi Aretoko behea
IX. Lau Haizetara Dokumentalen Koprodukzio Foroaren Pitching prestaketa-lantegia – IBAIA (Ikus-entzunezkoen Euskal Ekoizle Burujabeen Elkartea) (Itxia)

20.30-22.00 – Kursaal, Prentsa-klub aretoan
Zinema Ikasleen Nazioarteko XII. Topaketaren aurkezpena (Akreditazioarekin edo gonbidapenarekin)

Agenda profesionala - Irailaren 26a, osteguna

10.00-14.30 – Kursaal, The Industry Club, 8. eta 9. aretoetan
IX. Lau Haizetara Dokumentalen Koprodukzio ForoaIBAIA (Ikus-entzunezkoen Euskal Ekoizle Burujabeen Elkartea) (Industrian Akreditatuak)

16.00-19.00 – Kursaal, The Industry Club, Industry Club gunea
IX. Lau Haizetara Dokumentalen Koprodukzio Foroko one to one hitzorduak

16.30-17.30 – Kursaal, The Industry Club, 9. aretoan
Cookie Boxen mahai-ingurua: Corporate Transmedia.Erakundeak storytellingaren bidez garatzea (Akreditazioarekin)

19.30-21.00 – Kursaal, Prentsa-klub aretoan
Santiago de Compostela Film Commissionen Happy Houra (Industrian eta prentsan akreditatuak)

20.30 – Victoria Eugenia antzokian
TVEren gala-ekitaldia (Gonbidapenarekin)

  • Vicente Ferrer aurkezpena
Agenda profesionala- Irailaren 27a, ostirala

10.00-11.00 – Kursaal, The Industry Club, 8. eta 9. aretoetan
Zinematografiaren eta Ikus-entzunezko Arteen Erakundea – ICAAren eta Spain Film Commissionen aurkezpena: Filmaketen ekonomia Espainian. Ondorioak.(Akreditazioarekin)

10.00 – Pi@ Eraikineko Auditorioa
AIEak, koprodukzioak, nazioarteko salmentak eta zinema finantzatzeko beste neurri batzuk topaketa. Donostiako Sustapenak eta DENAEk (Aisialdiaren eskubidea kudeatzen duen Espainiako elkartea) antolatuta. (Akreditazioarekin)

12.15-14.15 – Kursaal, The Industry Club, 8. aretoan
Spain Film Commissionen bilkura (Itxia)

 

Industria Saila ondorengoen babesarekin:
Media Partner:
Aurreko Edizioak "The Industry Club"
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Newsflash

Babesle Ofizialak:
Laguntzaile Ofizialak:
Instituzio Kideak:
© Donostia Zinemaldia | Desarrollado por: Yo Miento Producciones

Webgune hau berezko eta kanpoko cookies-az baliatzen da, erabiltzaile gisa esperientzia hobea eskaintzeko. Informazio gehiago Onartzea