72SSIFF - 2024ko irailak 20/28
Hizkuntzak
Babesle
Ofizialak
Media
Partner

Iristeak

 María Cristina Hotela
08:55
Virgilio Martínez
  "Virgilio" (Culinary Zinema)

14:20
David Cronenberg
  "Crimes of the Future" (Donostia Saria Emanaldiak)
Zuzendaria, Gidoilaria
Donostia Saria

21:00
Marisa Paredes
Aktorea

21:00
Suso 33
Margolaria

21:17
Mia Hansen-Love
  "Un beau matin / One Fine Morning" (Perlak)
Zuzendaria, Gidoilaria

 Londres Hotela
13:30
Carlos Sánchez Boyero
  "El crítico / The Critic" (Made in Spain)

18:40
Beatriz Batarda
  "Great Yarmouth - Provisional Figures" (Sail Ofiziala)
Aktorea

18:40
Nuno Lopes
  "Great Yarmouth - Provisional Figures" (Sail Ofiziala)
Aktorea

18:40
Rita Cabaço
  "Great Yarmouth - Provisional Figures" (Sail Ofiziala)
Aktorea

21:30
Kris Hitchen
  "Great Yarmouth - Provisional Figures" (Sail Ofiziala)
Aktorea

Ekitaldia

17:00
Espainia eta Latinoamerikaren arteko ikus-entzunezko lankidetzarako aukera berriak
Kursaal - Prentsa kluba
  • Luis Toledo (Spcine-ko Nazioarteko Gaietarako zuzendaria)
  • Carlos Rosado (Spain Film Commissioneko zuzendaria)
  • Steve Solot (Latin American Training Center-LATC y Asociado para Latam, Olsberg SPI-ren presidentea)
  • Spain Film Commissionek antolatua

    Iristeak

     María Cristina Hotela
    08:55
    Virgilio Martínez
      "Virgilio" (Culinary Zinema)

    14:20
    David Cronenberg
      "Crimes of the Future" (Donostia Saria Emanaldiak)
    Zuzendaria, Gidoilaria
    Donostia Saria

    21:00
    Marisa Paredes
    Aktorea

    21:00
    Suso 33
    Margolaria

    21:17
    Mia Hansen-Love
      "Un beau matin / One Fine Morning" (Perlak)
    Zuzendaria, Gidoilaria

     Londres Hotela
    13:30
    Carlos Sánchez Boyero
      "El crítico / The Critic" (Made in Spain)

    18:40
    Beatriz Batarda
      "Great Yarmouth - Provisional Figures" (Sail Ofiziala)
    Aktorea

    18:40
    Nuno Lopes
      "Great Yarmouth - Provisional Figures" (Sail Ofiziala)
    Aktorea

    18:40
    Rita Cabaço
      "Great Yarmouth - Provisional Figures" (Sail Ofiziala)
    Aktorea

    21:30
    Kris Hitchen
      "Great Yarmouth - Provisional Figures" (Sail Ofiziala)
    Aktorea

    Prentsaurrekoa

    10:35
    (Sail Ofiziala)
    Kursaal - Prentsaurrekoen aretoa
  • Genki Kawamura (Zuzendaria, Gidoilaria)
  • Mieko Harada (Aktorea)

  • 12:00
    (Movistar Plus+ Gala)
    Kursaal - Prentsaurrekoen aretoa
  • Anna R. Costa (Zuzendaria, Gidoilaria)
  • Anna Castillo (Aktorea)
  • Coria Castillo (Aktorea)
  • Natalia De Molina (Aktorea)
  • Anna Marchessi Riera (Aktorea)
  • Sandra Hermida Muñiz (Ekoizlea)
  • Domingo Corral (Movistar+-eko ekoizpen originalen zuzendaria)

  • 12:30
    Gure Zinemaren aurkezpena
    Kursaal - Prentsa kluba
  • Sara Cozar (Aurkezlea)
  • Joseba Usabiaga (Aurkezlea)
  • Euskadiko zinemaren sektore osoa bildu nahi duen marka da Gure Zinema. Instituzioak, Eusko Jaurlaritzaren eta Zineuskadiren bitartez, proiektuaren parte dira, sustatzaile nagusi moduan.

    13:30
    (Sail Ofiziala)
    Kursaal - Prentsaurrekoen aretoa
  • Pilar Palomero (Zuzendaria, Gidoilaria)
  • Sheila Baños (Aktorea)
  • Jamila Bengharda (Aktorea)
  • Ángela Cervantes (Aktorea)
  • Estel Collado (Aktorea)
  • Claudia Dalmau (Aktorea)
  • Claudia Medina (Aktorea)
  • Carla Quilez (Aktorea)
  • Valerie Delpierre (Ekoizlea)
  • Álex Lafuente (Ekoizkidea)

  • 17:50
    (Sail Ofiziala)
    Kursaal - Prentsaurrekoen aretoa
  • Manuel Abramovich (Zuzendaria, Gidoilaria)
  • Rachel Daisy Ellis (Ekoizlea)
  • Gema Juárez Allen (Ekoizlea)
  • David Hurst (Ekoizkidea)
  • Juan Soto (Muntatzailea)
  • Dudu Quintanilla (Director de arte)

  • Photocall

    10:05
    (Sail Ofiziala)
    Kursaal - guneko terraza
  • Genki Kawamura (Zuzendaria, Gidoilaria)
  • Mieko Harada (Aktorea)

  • 11:30
    (Movistar Plus+ Gala)
    Kursaal - guneko terraza
  • Anna R. Costa (Zuzendaria, Gidoilaria)
  • Anna Castillo (Aktorea)
  • Carolina Coria Castillo (Aktorea)
  • Natalia De Molina (Aktorea)
  • Anna Marchessi Riera (Aktorea)
  • Sandra Hermida Muñiz (Ekoizlea)
  • Domingo Corral (Movistar+-eko ekoizpen originalen zuzendaria)

  • 12:00
    Gure Zinemaren aurkezpena
    Kursaal - Prentsa kluba
    Argazkia Kursaal barruko eskaileretan egingo da.

    12:45
    (Sail Ofiziala)
    Kursaal - guneko terraza
  • Pilar Palomero (Zuzendaria, Gidoilaria)
  • Sheila Baños (Aktorea)
  • Jamila Bengharda (Aktorea)
  • Ángela Cervantes (Aktorea)
  • Estel Collado (Aktorea)
  • Claudia Dalmau (Aktorea)
  • Claudia Medina (Aktorea)
  • Carla Quilez (Aktorea)
  • Jordan Dumes (Aktorea)
  • Valerie Delpierre (Ekoizlea)
  • Álex Lafuente (Ekoizkidea)

  • 15:30
    (Sail Ofiziala)
    Kursaal - K1-eko alfonbra gorria
  • Manuel Abramovich (Zuzendaria, Gidoilaria)
  • Rachel Daisy Ellis (Ekoizlea)
  • Gema Juárez Allen (Ekoizlea)
  • Clarisa Oliveri (Ekoizle exekutiboa)
  • David Hurst (Ekoizkidea)
  • Martha Orozco (Ekoizkidea)
  • Dudu Quintanilha (Arte zuzendaria)
  • Juan Soto Taborda (Muntatzailea)
  • Bruno Santamaría Razo (Kameralaria)

  • 18:30
    Tabakalera - Sarrera nagusia
  • Carla Simón (Zuzendaria, Gidoilaria)
  • María Zamora (Ekoizlea)

  • 18:30
    Tabakalera - Sarrera nagusia
  • Santiago Loza (Zuzendaria, Gidoilaria)
  • Anabella Bacigalupo (Aktorea)
  • Eva Bianco (Aktorea)
  • Pablo Piedras (Ekoizlea)
  • Magdalena Schavelzon (Ekoizle exekutiboa)

  • 21:30
    (Zabaltegi-Tabakalera)
    Tabakalera - Sarrera nagusia
  • Daich Erik Shirai (Zuzendaria, Gidoilaria, Argazki zuzendaria, Muntatzailea)

  • 21:30
    (Zabaltegi-Tabakalera)
    Tabakalera - Sarrera nagusia
  • Ruth Beckermann (Zuzendaria, Gidoilaria, Ekoizlea)

  • Alfonbra gorria Photocall

    15:30
    (Sail Ofiziala)
    Kursaal - K1-eko alfonbra gorria
  • Manuel Abramovich (Zuzendaria, Gidoilaria)
  • Rachel Daisy Ellis (Ekoizlea)
  • Gema Juárez Allen (Ekoizlea)
  • David Hurst (Ekoizkidea)
  • Clarisa Oliveri (Ekoizle exekutiboa)
  • Martha Orozco (Ekoizkidea)
  • Dudu Quintanilha (Arte zuzendaria)
  • Juan Soto Taborda (Muntatzailea)
  • Bruno Santamaría Razo (Kameralaria)

  • 16:00
    (Perlak)
    Teatro VE - Alfonbra gorria
  • Oliver Hermanus (Zuzendaria)
  • Kazuo Ishiguro (Gidoilaria)
  • Stephen Woolley (Ekoizlea)

  • 18:30
    (Sail Ofiziala)
    Kursaal - K1-eko alfonbra gorria
  • Pilar Palomero (Zuzendaria, Gidoilaria)
  • Sheila Baños (Aktorea)
  • Jamila Bengharda (Aktorea)
  • Ángela Cervantes (Aktorea)
  • Estel Collado (Aktorea)
  • Claudia Dalmau (Aktorea)
  • Claudia Medina (Aktorea)
  • Carla Quilez (Aktorea)
  • Jordan Dumes (Aktorea)
  • Valerie Delpierre (Ekoizlea)
  • Álex Lafuente (Ekoizkidea)

  • 19:00
    Euskal Zinemaren Gala
    (Euskal Zinema Gala)
    Teatro VE - Alfonbra gorria
  • Alberto Gastesi (Zuzendaria, Gidoilaria, Ekoizlea, Muntatzailea)
  • Alex Merino Aspiazu (Gidoilaria, Ekoizlea)
  • Aitor Beltrán (Aktorea)
  • Iñigo Gastesi (Aktorea, Ekoizlea)
  • Loreto Mauleón (Aktorea, Inaugurazio Galaren aurkezlea)
  • Vera Milán (Aktorea)
  • Alejandra Arrospide (Ekoizlea)
  • Euskal zinemaren beste hainbat ordezkarik hartuko dute parte.

    21:30
    (Sail Ofiziala)
    Kursaal - K1-eko alfonbra gorria
  • Genki Kawamura (Zuzendaria, Gidoilaria)
  • Mieko Harada (Aktorea)
  • 'Fácil' telesailaren lantaldea ere alfonbra gorritik pasako da.

    22:00
    Teatro VE - Alfonbra gorria
  • Mia Hansen-Love (Zuzendaria, Gidoilaria)

  • Gala

    19:30
    Euskal Zinemaren Gala
    (Euskal Zinema Gala)
    Victoria Eugenia Antzokia
    Aurten, galan emango den Zinemira sariaren bitartez, teknikarien kolektiboari omenaldia egitea erabaki da, profesional anonimo horien lanik gabe euskal zinema ezinezkoa izango bailitzateke; iaz hildako Txema Areizaga elektrikarien buruak pertsonalizatuko du kolektibo hori.

    21:30
    Movistar+ Gala
    (Movistar Plus+ Gala)
    Kursaal, 2

    Aurkezpenak eta solasaldiak

    12:00
    Kursaal, 2
     Aurkezpena eta Solasaldia 

    15:30
    (Horizontes Latinos)
    Kursaal, 2
     Aurkezpena eta Solasaldia 

    16:30
    (Zinemira)
    Principe, 2
     Aurkezpena eta Solasaldia 

    16:30
    (Perlak)
    Victoria Eugenia Antzokia
     Aurkezpena 

    18:30
    Principe, 2
     Aurkezpena eta Solasaldia 

    18:30
    18:30
    Kursaal, 2
     Aurkezpena eta Solasaldia 

    19:00
    Tabakalera, 1 aretoa
     Aurkezpena eta Solasaldia 

    19:00
    Tabakalera, 1 aretoa
     Aurkezpena eta Solasaldia 

    19:30
    Victoria Eugenia Antzokia
     Aurkezpena 

    21:30
    (Movistar Plus+ Gala)
    Kursaal, 2
     Aurkezpena 

    22:00
    (Zabaltegi-Tabakalera)
    Tabakalera, 1 aretoa
     Aurkezpena eta Solasaldia 

    22:00
    (Zabaltegi-Tabakalera)
    Tabakalera, 1 aretoa
     Aurkezpena 

    22:30
    Victoria Eugenia Antzokia
     Aurkezpena 

    Festak

    22:00
    Euskal Zinemaren Festa
    Bataplan

    Pentsamendua eta eztabaida

    19:00
    Mahai-inguruak: Kritika zinematografikoaren ahots berriak
    Kursaal - Prentsa kluba
  • Elisa McCausland (Zinema kritikaria)
  • Júlia Olmo (Horizontes Sariko epaimahaikide, kazetaria, zinema kritikaria)
  • Mariona Borrull Zapata (Zinema kritikaria)
  • Blanca Martínez Gómez (Zinema kritikaria)

  • Nest

    16:00
    Hizketaldiak: Giovanni Pompili eta Ariadna Dot
    Tabakalera - 1 aretoa
  • Ariadna Dot (Ekoizpena 'Suro' filman eta ekoizle delegatua 'Alcarràs' filman)
  • Giovanni Pompili (Horizontes sariko epaimahaikide, ekoizpena 'Carta a mi madre para mi hijo' eta 'Alcarràs' filmetan)

  • Babesle Ofizialak:
    Media Partner:
    Laguntzaile Ofizialak:
    Instituzio Kideak: