Babesle
Ofiziala
Media
Partner

itxi
Bete formularioa zure datuekin, erregistratutako erabiltzaileentzako edukiak ikusteko
Sakatu hemen
Ez duzu pasahitza gogoratzen? Sakatu hemen

itxi


Oraindik ez duzu posta elektronikoa balioztatu. Posta elktroniko bat bidali dizugu, ondoko esteka sakatu behar duzu kontua balioztatzeko

MEDIA meets the Festival

Hemen zaude: Lehen orrialdea > 70. Edizioa 2022  > Industria > MEDIA meets the Festival

MEDIA Meets the Festivalek Donostia Zinemaldiko 70.edizioan aurkezten ditu Creative Europe MEDIAren eta bere Euskadiko bulegoaren laguntzarekin antolatutako ekintzak.
Europako ikus-entzunezko industriako profesionalen beharrei erantzunak emateko; berrikuntza, lehiakortasuna eta esperientzien elkarbanatzea bultzatzeko funtsezko aktorea da Creative Europe MEDIA.


  • TELESAILEEN JARDUNALDIA: TO BE CONTINUED… ZER GERTATZEN DA LEHEN DENBORALDI ARRAKASTATSU BATEN ONDOREN?
    Europa Creativa Desk MEDIA Euskadirekin lankidetzan
    Larunbata 17 - 16:30 - 18:00 / Prentsa Kluba – Kursaal
  • ANIMAZIO TAILERRA: ANIMACION 2D-3D-VR
    Osteguna 22 – 18:00 / Tabakalera 2deo

CREATIVE EUROPE MEDIAK SUSTATUTAKO PELIKULAK ZINEMALDIAN

Sail Ofiziala

  • Girasoles silvestres / Wild Flowers, Jaime Rosales (Espainia, Frantzia)
  • Great Yarmouth – Provisional Figures, Marco Martins (Portugal, Frantzia, Erresuma Batua)
  • Il boemo, Petr Vaclav (Txekiar Errepublika, Italia, Eslovakia)
  • La maternal, Pilar Palomero (Espainia)
  • Runner, Marian Mathias (Ameriketako Estatu Batuak, Alemania, Frantzia)
  • Suro, Mikel Gurrea (Espainia)
  • La (très) grand évasion / Tax Me If You Can, Yannick Kergoat (Frantzia)

New Directors

  • Garbura / Carbide, Josip Zuvan (Kroazia - Serbia)
  • La hija de todas las rabias / Daughter Of Rage, Laura Baumeister (Nikaragua, Mexiko, Herbehereak, Alemania, Frantzia, Norvegia, Espainia)

Horizontes Latinos

  • Mi país imaginario / My Imaginary Country, Patricio Guzmán (Frantzia, Chile)
  • La piel pulpo / Octopus Skin, Ana Cristina Barragán (Ekuador, Grezia, Mexiko, Alemania, Frantzia)
  • Un varón, Fabián Hernández (Kolonbia, Frantzia, Herbehereak, Alemania)

Zabaltegi-Tabakalera

  • Cerdita / Piggy, Carlota Pereda (Espainia, Frantzia)
  • Godland, Hlynur Pálmason (Dinamarca, Islandia, Francia, Suecia)

Perlak

  • Peter Von Kant, François Ozon (Francia)
  • As bestas / The Beasts, Rodrigo Sorogoyen (Espainia, Frantzia)
  • Corsage, Marie Kreutzer (Austria, Frantzia, Alemania, Luxemburgo)
  • Tori et Lokita / Tori And Lokita, Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne (Belgika, Frantzia)
  • Triangle of Sadness, Ruben Östlund (Suedia)
  • Un beau matin / One Fine Morning, Mia-Hansen Love (Frantzia)

Belodromoa

  • Black is beltza II: Ainhoa, Fermin Muguruza (Espainia, Argentina)

Made In Spain

  • Alcarrás, Carla Simón (Espainia, Italia)
  • Tourment sur les îles / Pacifiction, Albert Serra (Espainia)

Haurrentzako Zinema

  • D'ortagnan eta hiru mosketxakurrak / Dogtanian and The Three Muskehounds, Toni García (Espainia, India)
  • Oltxiak / The Ogglies, Toby Genkel (Alemania)

 

 
Industriaren aurreko edizioak
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Newsflash

© Donostia Zinemaldia | Desarrollado por: Yo Miento Producciones