71SSIFF - 2023ko irailak 22/30
Hizkuntzak
Babesle
Ofiziala
Media
Partner

Iristeak

 María Cristina Hotela
08:30
Berto Romero
  "El otro lado / The Other Side" (Belodromoa)
Gidoilaria, Aktorea

09:10
Eva Ugarte
  "Bajo terapia / Under Therapy" (Made in Spain)
Aktorea
  "El otro lado / The Other Side" (Belodromoa)
Aktorea

09:10
María Botto
  "El otro lado / The Other Side" (Belodromoa)
Aktorea

09:10
Nacho Vigalondo
  "El otro lado / The Other Side" (Belodromoa)
Aktorea

10:45
Jordi Evole
  "No me llame Ternera" (Made in Spain)
Zuzendaria, Gidoilaria, Ekoizlea

13:15
Griffin Dunne
  "Ex-Husbands" (Sail Ofiziala)
Aktorea

17:35
Mónica Randall
  "Fúria espanyola / Spanish Fury" (Klasikoak)
Aktorea

17:35
Andreu Buenafuente
  "El otro lado / The Other Side" (Belodromoa)
Aktorea

19:20
Raven Jackson
  "All Dirt Roads Taste of Salt" (Sail Ofiziala)
Zuzendaria, Gidoilaria

 Londres Hotela
11:25
Valeria Sarmiento

15:05
Stéphanie Di Giusto
  "Rosalie" (Perlak)
Zuzendaria, Gidoilaria

15:15
Nadia Tereszkiewicz
  "L'île rouge / Red Island" (Sail Ofiziala)
Aktorea
  "Rosalie" (Perlak)
Aktorea

17:35
Camila Hirane
  "La práctica / The Practice" (Sail Ofiziala)
Aktorea

Kafeak

10:00
Kursaal - Prentsa kluba
  • Paula Hernández (Zuzendaria, Gidoilaria)
  • Alfredo Castro (Aktorea)
  • Sergi López (Aktorea)

  • 11:00
    (Zabaltegi-Tabakalera)
    Kursaal - Prentsa kluba
  • Andrés Di Tella (Zuzendaria, Gidoilaria)

  • 11:30
    (Zabaltegi-Tabakalera)
    Kursaal - Prentsa kluba
  • Ashmita Guha (Zuzendaria, Gidoilaria)
  • Avantika Singh Desbouvries (Ekoizlea)

  • 12:00
    (Zabaltegi-Tabakalera)
    Kursaal - Prentsa kluba
  • Philip Sotnychenko (Zuzendaria, Gidoilaria)
  • Novruz Pashayev (Aktorea, Zuzendaritza laguntzailea)

  • 12:30
    (New Directors)
    Kursaal - Prentsa kluba
  • Liang Ming (Zuzendaria, Gidoilaria)
  • Xingchen Lyu (Aktorea)

  • 13:00
    (Zabaltegi-Tabakalera)
    Kursaal - Prentsa kluba
  • Atsushi Hirai (Zuzendaria, Gidoilaria)

  • 13:30
    Kursaal - Prentsa kluba
  • Paul B. Preciado (Zuzendaria, Gidoilaria)

  • Prentsaurrekoa

    10:35
    (Sail Ofiziala)
    Kursaal - Prentsaurrekoen aretoa
  • Javier Mariscal (Zuzendaria)
  • Fernando Trueba (Zuzendaria, Gidoilaria, Ekoizlea)

  • 12:00
    Zinematografia Sari Nazionalaren banaketa
    Tabakalera - Prisma

    13:50
    (Sail Ofiziala)
    Kursaal - Prentsaurrekoen aretoa
  • Christos Nikou (Zuzendaria, Gidoilaria, Ekoizlea)

  • 16:30
    (Made in Spain)
    Kursaal - Prentsaurrekoen aretoa
  • Jordi Evole (Zuzendaria, Gidoilaria, Ekoizlea)
  • Màrius Sánchez (Zuzendaria, Gidoilaria)

  • 17:00
    Zinemagileen deklarazioa
    Kursaal - Prentsa kluba
  • Álvaro Brechtner (Accion-eko bazkidea)
  • Antonio Hens (Andaluziako Akademiako batzarkidea eta Accion-eko bazkidea)
  • Judith Colell (Akademia Katalaneko lehendakaria eta Accion-eko bazkidea)
  • Pilar Pérez Solano (Accion-eko presidentea)

  • 18:35
    (Sail Ofiziala)
    Kursaal - Prentsaurrekoen aretoa
  • Isabella Eklöf (Zuzendaria, Gidoilaria)
  • Emil Johnsen (Aktorea)
  • Berda Larsen (Aktorea)
  • Sissel Dalsgaard Thomsen (Gidoilaria)
  • Kim Leine (Gidoilaria)
  • Maria Møller Kjeldgaard (Ekoizlea)

  • 19:00
    EZAE sari-ematearen ekitaldia
    Kursaal - Prentsa kluba
  • Aitor Eneriz (Euskal Herriko Gidoigileen Elkarte Profesionalaren presidentea)
  • ('La vida padre' filmaren lantaldea)
  • ('Cinco lobitos' filmaren lantaldea)
  • José Luis Rebordinos (Donostia Zinemaldiko zuzendaria)
  • Aitziber Atorrasagasti (Eusko Jaurlaritzako Kultura Sustatzeko zuzendaria)

  • Kafeak

    10:00
    Kursaal - Prentsa kluba
  • Paula Hernández (Zuzendaria, Gidoilaria)
  • Alfredo Castro (Aktorea)
  • Sergi López (Aktorea)

  • 11:00
    (Zabaltegi-Tabakalera)
    Kursaal - Prentsa kluba
  • Andrés Di Tella (Zuzendaria, Gidoilaria)

  • 11:30
    (Zabaltegi-Tabakalera)
    Kursaal - Prentsa kluba
  • Ashmita Guha (Zuzendaria, Gidoilaria)
  • Avantika Singh Desbouvries (Ekoizlea)

  • 12:00
    (Zabaltegi-Tabakalera)
    Kursaal - Prentsa kluba
  • Philip Sotnychenko (Zuzendaria, Gidoilaria)
  • Novruz Pashayev (Aktorea, Zuzendaritza laguntzailea)

  • 12:30
    (New Directors)
    Kursaal - Prentsa kluba
  • Liang Ming (Zuzendaria, Gidoilaria)
  • Xingchen Lyu (Aktorea)

  • 13:00
    (Zabaltegi-Tabakalera)
    Kursaal - Prentsa kluba
  • Atsushi Hirai (Zuzendaria, Gidoilaria)

  • 13:30
    Kursaal - Prentsa kluba
  • Paul B. Preciado (Zuzendaria, Gidoilaria)

  • Prentsaurrekoa

    10:35
    (Sail Ofiziala)
    Kursaal - Prentsaurrekoen aretoa
  • Javier Mariscal (Zuzendaria)
  • Fernando Trueba (Zuzendaria, Gidoilaria, Ekoizlea)

  • 12:00
    Zinematografia Sari Nazionalaren banaketa
    Tabakalera - Prisma

    13:50
    (Sail Ofiziala)
    Kursaal - Prentsaurrekoen aretoa
  • Christos Nikou (Zuzendaria, Gidoilaria, Ekoizlea)

  • 16:30
    (Made in Spain)
    Kursaal - Prentsaurrekoen aretoa
  • Jordi Evole (Zuzendaria, Gidoilaria, Ekoizlea)
  • Màrius Sánchez (Zuzendaria, Gidoilaria)

  • 17:00
    Zinemagileen deklarazioa
    Kursaal - Prentsa kluba
  • Álvaro Brechtner (Accion-eko bazkidea)
  • Antonio Hens (Andaluziako Akademiako batzarkidea eta Accion-eko bazkidea)
  • Judith Colell (Akademia Katalaneko lehendakaria eta Accion-eko bazkidea)
  • Pilar Pérez Solano (Accion-eko presidentea)

  • 18:35
    (Sail Ofiziala)
    Kursaal - Prentsaurrekoen aretoa
  • Isabella Eklöf (Zuzendaria, Gidoilaria)
  • Emil Johnsen (Aktorea)
  • Berda Larsen (Aktorea)
  • Sissel Dalsgaard Thomsen (Gidoilaria)
  • Kim Leine (Gidoilaria)
  • Maria Møller Kjeldgaard (Ekoizlea)

  • 19:00
    EZAE sari-ematearen ekitaldia
    Kursaal - Prentsa kluba
  • Aitor Eneriz (Euskal Herriko Gidoigileen Elkarte Profesionalaren presidentea)
  • ('La vida padre' filmaren lantaldea)
  • ('Cinco lobitos' filmaren lantaldea)
  • José Luis Rebordinos (Donostia Zinemaldiko zuzendaria)
  • Aitziber Atorrasagasti (Eusko Jaurlaritzako Kultura Sustatzeko zuzendaria)

  • Kafeak

    10:00
    Kursaal - Prentsa kluba
  • Paula Hernández (Zuzendaria, Gidoilaria)
  • Alfredo Castro (Aktorea)
  • Sergi López (Aktorea)

  • 11:00
    (Zabaltegi-Tabakalera)
    Kursaal - Prentsa kluba
  • Andrés Di Tella (Zuzendaria, Gidoilaria)

  • 11:30
    (Zabaltegi-Tabakalera)
    Kursaal - Prentsa kluba
  • Ashmita Guha (Zuzendaria, Gidoilaria)
  • Avantika Singh Desbouvries (Ekoizlea)

  • 12:00
    (Zabaltegi-Tabakalera)
    Kursaal - Prentsa kluba
  • Philip Sotnychenko (Zuzendaria, Gidoilaria)
  • Novruz Pashayev (Aktorea, Zuzendaritza laguntzailea)

  • 12:30
    (New Directors)
    Kursaal - Prentsa kluba
  • Liang Ming (Zuzendaria, Gidoilaria)
  • Xingchen Lyu (Aktorea)

  • 13:00
    (Zabaltegi-Tabakalera)
    Kursaal - Prentsa kluba
  • Atsushi Hirai (Zuzendaria, Gidoilaria)

  • 13:30
    Kursaal - Prentsa kluba
  • Paul B. Preciado (Zuzendaria, Gidoilaria)

  • Prentsaurrekoa

    10:35
    (Sail Ofiziala)
    Kursaal - Prentsaurrekoen aretoa
  • Javier Mariscal (Zuzendaria)
  • Fernando Trueba (Zuzendaria, Gidoilaria, Ekoizlea)

  • 12:00
    Zinematografia Sari Nazionalaren banaketa
    Tabakalera - Prisma

    13:50
    (Sail Ofiziala)
    Kursaal - Prentsaurrekoen aretoa
  • Christos Nikou (Zuzendaria, Gidoilaria, Ekoizlea)

  • 16:30
    (Made in Spain)
    Kursaal - Prentsaurrekoen aretoa
  • Jordi Evole (Zuzendaria, Gidoilaria, Ekoizlea)
  • Màrius Sánchez (Zuzendaria, Gidoilaria)

  • 17:00
    Zinemagileen deklarazioa
    Kursaal - Prentsa kluba
  • Álvaro Brechtner (Accion-eko bazkidea)
  • Antonio Hens (Andaluziako Akademiako batzarkidea eta Accion-eko bazkidea)
  • Judith Colell (Akademia Katalaneko lehendakaria eta Accion-eko bazkidea)
  • Pilar Pérez Solano (Accion-eko presidentea)

  • 18:35
    (Sail Ofiziala)
    Kursaal - Prentsaurrekoen aretoa
  • Isabella Eklöf (Zuzendaria, Gidoilaria)
  • Emil Johnsen (Aktorea)
  • Berda Larsen (Aktorea)
  • Sissel Dalsgaard Thomsen (Gidoilaria)
  • Kim Leine (Gidoilaria)
  • Maria Møller Kjeldgaard (Ekoizlea)

  • 19:00
    EZAE sari-ematearen ekitaldia
    Kursaal - Prentsa kluba
  • Aitor Eneriz (Euskal Herriko Gidoigileen Elkarte Profesionalaren presidentea)
  • ('La vida padre' filmaren lantaldea)
  • ('Cinco lobitos' filmaren lantaldea)
  • José Luis Rebordinos (Donostia Zinemaldiko zuzendaria)
  • Aitziber Atorrasagasti (Eusko Jaurlaritzako Kultura Sustatzeko zuzendaria)

  • Photocall

    10:05
    (Sail Ofiziala)
    Kursaal - guneko terraza
  • Javier Mariscal (Zuzendaria)
  • Fernando Trueba (Zuzendaria, Gidoilaria, Ekoizlea)
  • Cristina Huete (Ekoizlea)
  • Janneke Van De Kerkhof (Ekoizkidea)

  • 10:35
    (Sail Ofiziala)
    Kursaal - guneko terraza
  • Isabella Eklöf (Zuzendaria, Gidoilaria)
  • Emil Johnsen (Aktorea)
  • Berda Larsen (Aktorea)
  • Sissel Dalsgaard Thomsen (Gidoilaria)
  • Kim Leine (Gidoilaria)
  • Maria Møller Kjeldgaard (Ekoizlea)

  • 13:30
    (Sail Ofiziala)
    Kursaal - guneko terraza
  • Christos Nikou (Zuzendaria, Gidoilaria, Ekoizlea)

  • 15:30
    Tabakalera - Sarrera nagusia
  • Valeria Sarmiento (Zuzendaria)
  • Chamila Rodríguez (Ekoizle exekutiboa)

  • 16:00
    (Made in Spain)
    Kursaal - guneko terraza
  • Jordi Evole (Zuzendaria, Gidoilaria, Ekoizlea)
  • Màrius Sánchez (Zuzendaria, Gidoilaria)

  • 18:30
    Tabakalera - Sarrera nagusia
  • Paul B. Preciado (Zuzendaria, gidoilaria)
  • Koriangelis Brawns (Aktorea)

  • 21:30
    (Zabaltegi-Tabakalera)
    Tabakalera - Sarrera nagusia
  • Damien Manivel (Zuzendaria, Gidoilaria, Ekoizlea, Muntatzailea)
  • Rosa Berden (Aktorea)
  • Jules Danger (Aktorea)
  • Olga Milshtein (Aktorea)
  • Martin Bertier (Ekoizlea)

  • 21:30
    (Zabaltegi-Tabakalera)
    Tabakalera - Sarrera nagusia
  • Atsushi Hirai (Zuzendaria, Gidoilaria)

  • 21:30
    (Zabaltegi-Tabakalera)
    Tabakalera - Sarrera nagusia
  • Kohei Igarashi (Zuzendaria, Gidoilaria, Muntatzailea)
  • Yusaku Emoto (Ekoizlea)
  • Makoto Oki (Ekoizlea)

  • Alfonbra gorria Photocall

    15:30
    (Sail Ofiziala)
    Kursaal - K1-eko alfonbra gorria
  • Isabella Eklöf (Zuzendaria, Gidoilaria)
  • Ann-Sofie Grondal (Ekoizpen zuzendaria)
  • Emilie Steen (Ekoizlea)
  • Soren Hellerup (Aktorea)
  • Emil Johnsen (Aktorea)
  • Berda Larsen (Aktorea)
  • Allie Bech (Aktorea)
  • Bertram Krassel (Aktorea)
  • Sissel Dalsgaard Thomsen (Gidoilaria)
  • Kim Leine (Gidoilaria)
  • Maria Møller Kjeldgaard (Ekoizlea)
  • Maria Ekerhovd (Ekoizkidea)
  • Ilona Tolmunen (Koproduktorea)
  • David Herdies (Koproduktorea)
  • Emilie Peronard (Koproduktorea)
  • Nadim Carlsen (Argazki zuzendaria)
  • Anna Eborn (Muntatzailea)
  • Josephine Farsø (Ekoizpen diseinua)
  • Sascha Valbjorn (Diseinatzailea)

  • 16:30
    (Perlak)
    Teatro VE - Alfonbra gorria
  • Celine Song (Zuzendaria, Gidoilaria)

  • 18:00
    (Made in Spain)
    Kursaal - K2-ko alfonbra gorria

    18:30
    (Sail Ofiziala)
    Kursaal - K1-eko alfonbra gorria
  • Christos Nikou (Zuzendaria, Gidoilaria, Ekoizlea)

  • 21:30
    (Sail Ofiziala)
    Kursaal - K1-eko alfonbra gorria
  • Javier Mariscal (Zuzendaria)
  • Fernando Trueba (Zuzendaria, Gidoilaria, Ekoizlea)
  • Arnau Quiles (Muntatzailea)
  • Cristina Huete (Ekoizlea)
  • Janneke Van De Kerkhof (Ekoizkidea)
  • Nano Arrieta (Ekoizle exekutiboa)
  • Juan Carlos Concha (Ekoizle exekutiboa)
  • Sophie Cabon (, Elkartutako ekoizlea)
  • Carlos León (Animazio-zuzendaria)

  • 22:00
    (Perlak)
    Teatro VE - Alfonbra gorria
  • Stéphanie Di Giusto (Zuzendaria, Gidoilaria)
  • Nadia Tereszkiewicz (Aktorea)

  • Aurkezpenak eta solasaldiak

    12:00
    (New Directors)
    Kursaal, 2
     Aurkezpena eta Solasaldia 

    12:00
    Tabakalera, 1 aretoa
     Aurkezpena 
    Presentación Thierry Frémaux. Director del Festival de cine de Cannes y del Festival de cine de Lumière.

    15:30
    (Horizontes Latinos)
    Kursaal, 2
     Aurkezpena eta Solasaldia 

    16:00
    Tabakalera, 1 aretoa
     Aurkezpena eta Solasaldia 

    17:00
    (Perlak)
    Victoria Eugenia Antzokia
     Aurkezpena 

    18:30
    (Made in Spain)
    Kursaal, 2
     Aurkezpena eta Solasaldia 

    19:00
    Tabakalera, 1 aretoa
     Aurkezpena eta Solasaldia 

    19:15
    (Zinemira)
    Principe, 9
     Aurkezpena eta Solasaldia 

    22:00
    (Zabaltegi-Tabakalera)
    Tabakalera, 1 aretoa
     Aurkezpena eta Solasaldia 

    22:00
    (Zabaltegi-Tabakalera)
    Tabakalera, 1 aretoa
     Aurkezpena eta Solasaldia 

    22:00
    (Zabaltegi-Tabakalera)
    Tabakalera, 1 aretoa
     Aurkezpena eta Solasaldia 

    22:15
    (Made in Spain)
    Principe, 9
     Aurkezpena eta Solasaldia 

    22:30
    (Horizontes Latinos)
    Kursaal, 2
     Aurkezpena eta Solasaldia 

    22:30
    (Perlak)
    Victoria Eugenia Antzokia
     Aurkezpena 

    Hizketaldiak

    17:00
    Telesailei buruzko jardunaldia: Benetako gertakarietan oinarritua. Biopicen arrakasta Espainiako fikzio serializatuan.
    (Hizketaldiak)
    Tabakalera - Z aretoa
  • Isabel Vázquez (Moderatzailea)
  • Joana Vilapuig ('Selftape' sailaren sortzailea)
  • Mireia Vilapuig ('Selftape' sailaren sortzailea)
  • Teresa Fernández-Valdés ('Nacho' sailaren showrunner eta gidoilaria)

  • Babesle Ofiziala
    Media Partner
    Laguntzaile Ofizialak:
    Instituzio Kideak: