71SSIFF - 2023ko irailak 22/30
Hizkuntzak
Babesle
Ofiziala
Media
Partner

Ekitaldia

12:30
Espainiako zinema: lurralde arteko altxor baten erronkak eta aukerak
Kursaal - Prentsa kluba
  • Marta Velasco (Aralen Filmseko ekoizlea eta Andaluziako Zinema Akademiaren presidentea)
  • Kiko Martínez Sánchez (Ekoizlea, Nadie es perfecto)
  • Alejandro Ávila Villares (Moderatzailea, ANCINEko gerentea)
  • Álex Lafuente (Ekoizlea, BTeam Pictures)
  • José Alba (Pecado Filmseko ekoizlea eta ANCINEko presidentea)
  • Amaia Remírez (Ekoizlea, Kanaki Films)
  • Juan Maria Rodríguez Caparrós (Aurkezlea, Andaluziako Zinema eta Argazkigintza Institutuko zuzendaria)
  • Emilia Fort (Ekoizlea, Avalon PC)
  • Andaluziako Juntak, ANCINErekin lankidetzan, eztabaida hau antolatu du. Ibilbide ezaguneko sei ekoizpen-etxe erronka horiek mahai gainean jartzen saiatuko dira, kaudimena sustatzen duten funts autonomikoen harmonizazioa hobetzeko.

    Iristeak

     María Cristina Hotela
    13:30
    Javier Ambrossi
      "La Mesías" (Sail Ofiziala)
    Zuzendaria, Gidoilaria, Ekoizlea

    13:30
    Javier Calvo
      "La Mesías" (Sail Ofiziala)
    Zuzendaria, Gidoilaria, Ekoizlea

    13:30
    Carmen Machi
      "La Mesías" (Sail Ofiziala)
    Aktorea

    13:30
    Macarena García
      "La Mesías" (Sail Ofiziala)
    Aktorea

    13:30
    Cecilia Roth
      "La Mesías" (Sail Ofiziala)
    Aktorea

    13:30
    Lola Dueñas
      "La Mesías" (Sail Ofiziala)
    Aktorea

    13:30
    Ana Rujas
      "La Mesías" (Sail Ofiziala)
    Aktorea

    13:30
    Jose Coronado
      "Cerrar los ojos / Close Your Eyes" (Donostia Saria Emanaldiak)
    Aktorea

    13:30
    Ana Torrent
      "Cerrar los ojos / Close Your Eyes" (Donostia Saria Emanaldiak)
    Aktorea

    13:50
    Victor Erice
      "Cerrar los ojos / Close Your Eyes" (Donostia Saria Emanaldiak)
    Zuzendaria, Gidoilaria, Ekoizlea
    Donostia Saria

    17:15
    María León
      "Cerrar los ojos / Close Your Eyes" (Donostia Saria Emanaldiak)
    Aktorea

    18:10
    Amaia Romero
      "La Mesías" (Sail Ofiziala)
    Aktorea

    20:00
    Juliette Binoche

     Londres Hotela
    14:50
    Ladj Ly
      "Bâtiment 5 / Les Indésirables" (Perlak)
    Zuzendaria, Gidoilaria, Ekoizlea

    Kafeak

    09:30
    Kursaal - Prentsa kluba
  • Maite Alberdi (Zuzendaria, Gidoilaria, Ekoizlea)
  • Rocío Jadue Zarhi (Ekoizlea)

  • 10:00
    (Zabaltegi-Tabakalera)
    Kursaal - Prentsa kluba
  • Éléonore Saintagnan (Zuzendaria, Gidoilaria, Arte zuzendaritza)
  • Emmanuel Chaumet (Ekoizkidea)

  • 15.30
    (Zabaltegi-Tabakalera)
    Kursaal - Prentsa kluba
  • Ion de Sosa (Zuzendaria, Gidoilaria)

  • 16:00
    Kursaal - Prentsa kluba
  • Guillermo García López (Zuzendaria, Gidoilaria)

  • Prentsaurrekoa

    10:45
    (Sail Ofiziala)
    Kursaal - Prentsaurrekoen aretoa
  • Robin Campillo (Zuzendaria, Gidoilaria)
  • Quim Gutiérrez (Aktorea)
  • Nadia Tereszkiewicz (Aktorea)
  • Marie-Ange Luciani (Ekoizlea)

  • 12:00
    Chinas - La Ternura (RTVE ikus-entzunezko proiektuak)
    Kursaal - Prentsaurrekoen aretoa
  • Vicente Villanueva (Zuzendaria, gidoilaria - 'La ternura')
  • Emma Suárez (Aktorea - 'La ternura')
  • Arantxa Echevarría (Zuzendaria - 'Chinas')
  • Leonor Watling (Aktorea - 'Chinas')
  • Carolina Yuste (Aktorea - 'Chinas')

  • 13:20
    Kursaal - Prentsaurrekoen aretoa
  • Tzu-Hui Peng (Zuzendaria, Muntatzailea, Directora de arte)
  • Ping-Wen Wang (Zuzendaria, Ekoizlea)

  • 16:30
    Kursaal - Prentsaurrekoen aretoa
  • Santos Bacana (Zuzendaria, Gidoilaria)
  • Rogelio González (Zuzendaria, Gidoilaria)
  • Cris Trenas (Zuzendaria, Gidoilaria, Ekoizlea)
  • C. Tangana (Interpretea, Musikaria)
  • Jorge Ortiz (Movistar+eko ekoizle exekutiboa)

  • 19:00
    2030 Agenda Euskadi Basque Country Saria
    Tabakalera - Prisma
  • José Luis Rebordinos (Donostia Zinemaldiaren zuzendaria)
  • Asier Aranbarri (Agenda 2030 Euskadi Basque Country sariaren epaimahakidea)
  • Greta Fernández (Agenda 2030 Euskadi Basque Country sariaren epaimahakidea)
  • Loreto Mauleón (Agenda 2030 Euskadi Basque Country sariaren epaimahakidea)
  • Film irabazlearen lantaldea ekitaldian egongo da. Sari-ematea amaitzean, koktela eskainiko da.

    Kafeak

    09:30
    Kursaal - Prentsa kluba
  • Maite Alberdi (Zuzendaria, Gidoilaria, Ekoizlea)
  • Rocío Jadue Zarhi (Ekoizlea)

  • 10:00
    (Zabaltegi-Tabakalera)
    Kursaal - Prentsa kluba
  • Éléonore Saintagnan (Zuzendaria, Gidoilaria, Arte zuzendaritza)
  • Emmanuel Chaumet (Ekoizkidea)

  • 15.30
    (Zabaltegi-Tabakalera)
    Kursaal - Prentsa kluba
  • Ion de Sosa (Zuzendaria, Gidoilaria)

  • 16:00
    Kursaal - Prentsa kluba
  • Guillermo García López (Zuzendaria, Gidoilaria)

  • Prentsaurrekoa

    10:45
    (Sail Ofiziala)
    Kursaal - Prentsaurrekoen aretoa
  • Robin Campillo (Zuzendaria, Gidoilaria)
  • Quim Gutiérrez (Aktorea)
  • Nadia Tereszkiewicz (Aktorea)
  • Marie-Ange Luciani (Ekoizlea)

  • 12:00
    Chinas - La Ternura (RTVE ikus-entzunezko proiektuak)
    Kursaal - Prentsaurrekoen aretoa
  • Vicente Villanueva (Zuzendaria, gidoilaria - 'La ternura')
  • Emma Suárez (Aktorea - 'La ternura')
  • Arantxa Echevarría (Zuzendaria - 'Chinas')
  • Leonor Watling (Aktorea - 'Chinas')
  • Carolina Yuste (Aktorea - 'Chinas')

  • 13:20
    Kursaal - Prentsaurrekoen aretoa
  • Tzu-Hui Peng (Zuzendaria, Muntatzailea, Directora de arte)
  • Ping-Wen Wang (Zuzendaria, Ekoizlea)

  • 16:30
    Kursaal - Prentsaurrekoen aretoa
  • Santos Bacana (Zuzendaria, Gidoilaria)
  • Rogelio González (Zuzendaria, Gidoilaria)
  • Cris Trenas (Zuzendaria, Gidoilaria, Ekoizlea)
  • C. Tangana (Interpretea, Musikaria)
  • Jorge Ortiz (Movistar+eko ekoizle exekutiboa)

  • 19:00
    2030 Agenda Euskadi Basque Country Saria
    Tabakalera - Prisma
  • José Luis Rebordinos (Donostia Zinemaldiaren zuzendaria)
  • Asier Aranbarri (Agenda 2030 Euskadi Basque Country sariaren epaimahakidea)
  • Greta Fernández (Agenda 2030 Euskadi Basque Country sariaren epaimahakidea)
  • Loreto Mauleón (Agenda 2030 Euskadi Basque Country sariaren epaimahakidea)
  • Film irabazlearen lantaldea ekitaldian egongo da. Sari-ematea amaitzean, koktela eskainiko da.

    Photocall

    10:15
    (Sail Ofiziala)
    Kursaal - guneko terraza
  • Robin Campillo (Zuzendaria, Gidoilaria)
  • Quim Gutiérrez (Aktorea)
  • Nadia Tereszkiewicz (Aktorea)
  • Marie-Ange Luciani (Ekoizlea)

  • 11:30
    Chinas - La Ternura (RTVE Galak)
    (RTVE Galak)
    Kursaal - guneko terraza
  • Vicente Villanueva (Zuzendaria, Gidoilaria)
  • José Pastor
  • Carlos Cuevas (Aktorea)
  • Gonzalo de Castro (Aktorea)
  • Fernando Guallar (Aktorea)
  • Alexandra Jiménez (Aktorea)
  • Anna Moliner (Aktorea)
  • Emma Suárez (Aktorea)
  • Arantxa Echevarría (Zuzendaria)
  • Valeria Fernández (Aktorea)
  • Pablo Molinero (Aktorea)
  • Ella Qiu (Aktorea)
  • Leonor Watling (Aktorea)
  • Shiman Yang (Aktorea)
  • Xinyi Ye (Aktorea)
  • Carolina Yuste (Aktorea)
  • Jorge Castellanos (Ekoizlea)
  • Gonzalo Salazar (Ekoizlea)
  • Pilar Sánchez (Ekoizlea eta argazki zuzendaria)
  • Elena Sánchez Caballero (RTVEko presidentea)
  • Elena Sanchez Sanchez (RTVE)
  • Verónica Ollé (RTVE)
  • Maite López Pisonero (RTVE)

  • 12:50
    Kursaal - guneko terraza
  • Tzu-Hui Peng (Zuzendaria, Muntatzailea, Directora de arte)
  • Ping-Wen Wang (Zuzendaria, Ekoizlea)

  • 16:00
    Kursaal - guneko terraza
  • Santos Bacana (Zuzendaria, Gidoilaria)
  • Rogelio González (Zuzendaria, Gidoilaria)
  • Cristina Trenas Martín (Zuzendaria, Gidoilaria, Ekoizlea)
  • C. TANGANA (Interpretea, Musikaria)
  • Chave Utrera Alfaro (Ekoizlea)
  • Jorge Ortiz (Movistar +eko ekoizle exekutiboa)
  • Patricia Alfaro (Ekoizlea)

  • 20:30
    (Zabaltegi-Tabakalera)
    Tabakalera - Sarrera nagusia
  • Rodrigo Moreno (Zuzendaria, Gidoilaria)
  • Esteban Bigliardi (Aktorea)
  • Iair Said (Aktorea)
  • Ezequiel Borovinsky (Ekoizlea)
  • Michael Wahrmann (Ekoizkidea)
  • Gonzalo Delgado (Director de arte)

  • Alfonbra gorria Photocall

    16:00
    Teatro VE - Alfonbra gorria
  • Christian Petzold (Zuzendaria, Gidoilaria, Sail Ofizialeko epaimahaia, Zinema zuzendaria)

  • 18:00
    Kursaal - K1-eko alfonbra gorria
  • Tzu-Hui Peng (Zuzendaria)
  • Ping-Wen Wang (Zuzendaria)

  • 21:00
    (Sail Ofiziala)
    Kursaal - K1-eko alfonbra gorria
  • Robin Campillo (Zuzendaria)
  • Quim Gutiérrez (Aktorea)
  • Nadia Tereszkiewicz (Aktorea)
  • Marie-Ange Luciani (Aktorea)
  • Alexandre Mallet - Guy (Aktorea)
  • Alfonbratik ESTA AMBICIÓN DESMEDIDA filmeko lantaldea ere pasako da.

    22:00
    (RTVE Galak)
    Teatro VE - Alfonbra gorria
  • Vicente Villanueva (Zuzendaria, Gidoilaria)
  • Carlos Cuevas (Aktorea)
  • Gonzalo de Castro (Aktorea)
  • Fernando Guallar (Aktorea)
  • Alexandra Jiménez (Aktorea)
  • Anna Moliner (Aktorea)
  • Emma Suárez (Aktorea)
  • Alfredo Sanzol
  • David Naranjo (Ekoizlea)
  • Eva Cebrián (Ekoizle exekutiboa)

  • Gala

    22:30
    (RTVE Galak)
    Victoria Eugenia Antzokia
  • Vicente Villanueva (Zuzendaria, Gidoilaria)
  • Emma Suárez (Aktorea)
  • Alexandra Jiménez (Aktorea)
  • Anna Moliner (Aktorea)
  • Gonzalo de Castro (Aktorea)
  • Fernando Guallar (Aktorea)
  • Carlos Cuevas (Aktorea)
  • Alfredo Sanzol (Antzerkigilea, gidoilaria)
  • David Naranjo (Ekoizlea)

  • Aurkezpenak eta solasaldiak

    16:15
    (Horizontes Latinos)
    Kursaal, 2
     Aurkezpena eta Solasaldia 

    16:30
    Victoria Eugenia Antzokia
     Aurkezpena 

    16:45
    (Made in Spain)
    Principe, 2
     Aurkezpena eta Solasaldia 

    17:00
    (Culinary Zinema)
    Principe, 3
     Aurkezpena 

    18:30
    (Zabaltegi-Tabakalera)
    Tabakalera, 1 aretoa
     Aurkezpena 

    19:00
    (New Directors)
    Kursaal, 2
     Aurkezpena eta Solasaldia 

    19:30
    (Made in Spain)
    Principe, 9
     Aurkezpena eta Solasaldia 

    19:45
    (Zinemira)
    Principe, 3
     Aurkezpena eta Solasaldia 

    21:00
    (Zabaltegi-Tabakalera)
    Tabakalera, 1 aretoa
     Aurkezpena eta Solasaldia 

    22:00
    (New Directors)
    Kursaal, 2
     Aurkezpena eta Solasaldia 

    22:00
    Principe, 2
     Aurkezpena eta Solasaldia 

    22:00
    Principe, 9
     Aurkezpena eta Solasaldia 

    Festak

    23:00
    Prentsa gaua
    Bataplan
    Prentsa akreditazioa behar da.

    Aurkezpena

    19:30
    Belodromoa
  • Santos Bacana (Zuzendaria, Gidoilaria)
  • Rogelio González (Zuzendaria, Gidoilaria)
  • Cristina Trenas Martín (Zuzendaria, Gidoilaria, Ekoizlea)
  • C. TANGANA (Interpretea, Musikaria)
  • Chave Utrera Alfaro (Ekoizlea)
  • Diego Trenas (Argazki zuzendaria)
  • Daniel Meré (Musikaria)
  • Rafael Martínez Calle (Muntatzailea)
  • Iñaki Pereira (Muntatzailea)
  • Patricia Alfaro

  • Industria

    10:00
    Zinemaldia & Technology: Zinemaldia Startup Challenge
    Tabakalera - Prisma
    10:00 - Zinemaldia Startup Challenge ekitaldiaren proiektuen aurkezpena / 13:45 - Zinemaldia Startup Challenge-n sari-banaketa

    12:45
    Zinemaldia & Technology. Mahai-ingurua - Adimen artifiziala: mehatxua ala aliatua?
    Tabakalera - Prisma
  • AC Coppens (Moderatzailea)
  • Marta Peirano (Kazetaria)
  • Javier Urosas (Deluxe eta Dø Postproductioneko VFX arduraduna)

  • Nest

    17:00
    Eskola magistrala: Lila Avilés
    (Horizontes Latinos)
    Tabakalera - 1 aretoa
  • Lila Avilés (Zuzendaria, Gidoilaria, NEST epaimahaiaren presidentea)
  • Irati Crespo (Moderatzailea)
  • Eskola magistralaren aurretik, 15:30ean, 'Tótem' filma proiektatuko da.

    Hizketaldiak

    12:00
    'Vestida de azul': 1983ko Zinemaldiko trans oroimena eta aktibismoa
    (Hizketaldiak)
    Tabakalera - Z aretoa
  • Ian de la Rosa (Zinemagilea)
  • Lola Rodriguez (Aktorea)
  • Nacha Sánchez ('Vestida de azul' [Antonio Giménez-Rico, 1983] filmaren protagonista)
  • Julen Zabala (EHGAMeko aktibista)
  • Alejo Duclós (Moderatzaile)

  • Babesle Ofiziala
    Media Partner
    Laguntzaile Ofizialak:
    Instituzio Kideak: