Sartu nire zinemaldira Deskonektatu
tve Gas Natural Fenosa movistar+
Babesle
Ofizialak
65. Donostia Zinemaldia
22/30 Iraila 2017 - #65ssiff

itxi
Bete formularioa zure datuekin, erregistratutako erabiltzaileentzako edukiak ikusteko
Sakatu hemen
Ez duzu pasahitza gogoratzen? Sakatu hemen

itxi


Oraindik ez duzu posta elektronikoa balioztatu. Posta elktroniko bat bidali dizugu, ondoko esteka sakatu behar duzu kontua balioztatzeko

Hemen zaude: Lehen orrialdea > 65. Edizioa 2017  > The Industry Club > Agenda The Industry Club > Agenda profesionala
Agenda profesionala
 

65. Donostia Zinemaldian zehar industriako jarduera ugari gauzatuko dira. Horiek guztiak Agenda Profesionalean zehaztuta daude eta Zinemaldiaren webgunean unean-unean eguneratuko dira. Industriako akreditatuek egunero jasoko duten News Flashean ere agertuko dira eguneratzeak.

Donostia nazioarteko industriaren topagunea izango da Zinemaldi osoan zehar, eta bereziki hilaren 24, 25, 26 eta 27an, Europa-Latinoamerika VI. Koprodukzio Foroa, Zinema Eraikitzen 32 eta industriako jarduera berria Glocal in Progress ekimenak ospatuko diren egunetan.

Jardunaldiak, bilera eta topaketa profesioalak, aurkezpenak eta mahai-inguruak programatuko dira. Horiek guztiek harremanak, lankidetza eta pelikulen nazioarteko zirkulazioa ahalbidetuko dute.

Agenda profesionala - Larunbata, irailak 23
  • 16:00-18:00 – Kursaal, 9. aretoa
    Hitz egin dezagun gutaz: Bulgaria, Kroazia, Portugal eta Euskadi. Ezagutu aukera zinematografikoak, koprodukzioak eta arrakasta-kasuak MEDIA lurralde hauetan – Creative Europe-MEDIAk bultzatua (Industriako akreditatuak)

  • 19:30-21:00 – Kursaal, Prentsa Kluba
    Happy Hour Extremadura Audiovisual: An Infinity Look (Industriako eta prentsako akreditatuak)
Agenda profesionala - Igandea, irailak 24

  • 09:30-13:00 – Kursaal, 8. eta 9. aretoak
    MEDIA All 4 one. Garapen hobea, finantzazio gehiago eta hedapen zabalagoa (Industriako akreditatuak)

  • 12:00 – Keler Gunea
    Film Madrid eta zuzendari berriei bultzada (Gonbidapenarekin)

  • 14:00-16:00 – GU San Sebastián
    Unifrance koktela – French Cinema in San Sebastian (Gonbidapenarekin)

  • 20:30-22:30 – Ni Neu Jatetxea
    The Industry Club-eko Talde eta Kolaboratzaileentzako Ongietorri Kopa (Itxita)
Agenda profesionala - Astelehena, irailak 25
  • EUROPA-LATINOAMERIKA VI. KOPRODUKZIO FOROA (Industriako akreditatuak)
    San Telmo Museoa

    • 09:00-10:00 – Gosaria (Klaustroa)
    • 10:00-14:00 Networking eta bilera informalak (Klaustroa) eta one-to-one hitzorduak Europa-Latinoamerika VI. Koprodukzio Foroan eta Ikusmira Berriaken hautatutako proiektuekin (Eliza)
    • 10:00-11:30 – Mahai-ingurua: The Bigger Picture: zinemaren finantzaketa publikora hurbiltzeko modu berriak – Europa Distributionek bultzatua (Ekitaldi-aretoa)
      • Moderatzailea: Michael Gubbins - SampoMedia; Film Cymru Wales (Erresuma Batua)
      • Hizlariak: Artemio Benki - Artcam Films (Txekiar Errepublika); Jeanne Brunfaut - Cinema and Audiovisual Centre, Fédération Wallonie-Bruxelles (Belgika); Bérénice Honold – German Federal Film Board (Alemania); Enrico Vannucci - Eurimages (Frantzia); Lucia Recalde – Creative Europe MEDIA - European Commission; Ilse Schooneknaep - MIT/Vrije Universiteit Brussel (Belgika).
    • 12:00-13:45  Mahai-ingurua: Italia / Iberoamerikaren arteko koprodukzioak: oinarriak eta araudiaMiBACT (Ministero dei beni e delle attività culturali e del turismo) eta ANICA-k (Associazione Nazionale Industrie Cinematografiche Audiovisive e Multimediali) bultzatua (Ekitaldi-aretoa)
      • Moderatzailea: Puy Oria – Oria Films; AMA,  Asociación Audiovisual Madrid (Espainia). 
      • Hizlariak: Chiara Fortuna – MIBACT (Italia); Víctor Sánchez – Ibermedia Programme (Espainia); Bernardo Bergeret – INCAA (Argentina); Roberto Stabile – ANICA (Italia).
      • Kasu Praktikoen Hizlariak: Rosanna Seregni - Alba Produzioni (Italia); Alfredo Federico - 39Films (Italia); Fabiano Gullane – Gullane (Brasil); Diego F. Ramírez – 64 A Films (Kolonbia).
    • 14:00-15:30 – Bazkaria (Klaustroa)
    • 15:30-19:30 – Networking eta bilera informalak (Klaustroa) eta one-to-one hitzorduak Europa-Latinoamerika VI. Koprodukzio Foroan eta Ikusmira Berriaken hautatutako proiektuekin (Eliza)
    • 19:00-20:30 – Happy Hour Networking-a Kanadarekin (Klaustroa)

  • ZINEMA ERAIKITZEN 32 (Industriako akreditatuak) 
    Príncipe zinemak

    • 09:30 Ferrugem, Aly Muritiba (Brasil - 103')
    • 12:00 – Kairos, Nicolás Buenaventura (Frantzia / Kolonbia - 76')

  • GLOCAL IN PROGRESS (Industriako akreditatuak) INDUSTRIA-JARDUERA BERRIA!
    Príncipe zinemak

    • 15:30 – Un om la locul lui / A Decent Man, Hadrian Marcu (Errumania – 96')

  • 10:00-13:30 – Kursaal, 8. aretoa
    CAACIren (Iberoamerikako Ikus-entzunezko eta Zinematografiako Agintarien Konferentzia) kontsulta kontseilua – Programa Ibermedia (Itxita)

  • 10:00-18:00 – Tabakalera, Kutxa Kultur Gunea
    Berrikuntza laborategia Europa Cinemas eta ZineuskadiEuropa Creativa Desk MEDIA Euskadi-k antolatua (Itxita)

  • 12:00-13:00 – Keler Gunea
    Ezagutu Kanarietan ikus-entzunezkorako dauden laguntza eta pizgarri berriak (Aldez aurretik izena emanda)

  • 15:00-18:00 – Kursaal, 9. aretoa
    EFADs (Zinema Agentzien Zuzendarien Europako Elkarteak) eta CAACI (Iberoamerikako Ikus-entzunezko eta Zinematografiako Agintarien Konferentzia) antolatutako bilera Europa eta Latinoamerika arteko koprodukzioen banaketari buruz (Itxita)

  • 22:00 – Gu San Sebastián
    Chilean Party by CinemaChile (Gonbidapenarekin)
Agenda profesionala - Asteartea, irailak 26
  • EUROPA-LATINOAMERIKA VI. KOPRODUKZIO FOROA (Industriako akreditatuak)
    San Telmo Museoa

    • 09:00-10:00 – Gosaria (Klaustroa)
    • 10:00-14:00 Networking eta bilera informalak (Klaustroa) eta one-to-one hitzorduak Europa-Latinoamerika VI. Koprodukzio Foroan eta Ikusmira Berriaken hautatutako proiektuekin (Eliza)
    • 10:00-11:30 – Mahai-ingurua: Talentu berriak sustatzen – Variety-k bultzatua (Ekitaldi-aretoa)
      • Moderatzailea: Emilio Mayorga, Variety (Espainia) 
      • Hizlariak: Valérie Delpierre – Inicia Films (Espainia); Xabier Berzosa – Irusoin (Espainia); Augusto Matté – Jirafa (Txile); Eva Diederix - Wild Bunch (Frantzia); William Oldroyd - Filmmaker (Erresuma Batua)
    • 12:00-13:30 Mahai-ingurua: Eragile berriak zinemaren ekoizpen eta banaketan (Ekitaldi-aretoa)
      • Moderatzailea: Elena Neira - La Otra Pantalla (Espainia)
      • Hizlariak: Vincent Maraval - Wild Bunch (Frantzia); Alexandra Latishev – La Linterna Films (Costa Rica); Agustina Costa Varsi – Volpe Films (Argentina); Enrique López Lavigne – Apaches Entertainment (Espainia)
    • 14:00-15:30 – Bazkaria (Klaustroa)
    • 15:30-19:30 – Networking eta bilera informalak (Klaustroa) eta one-to-one hitzorduak Europa-Latinoamerika VI. Koprodukzio Foroan eta Ikusmira Berriaken hautatutako proiektuekin (Eliza)
    • 19:00-20:30 – Happy Hour Catalan Films & TV (Klaustroa)

  • ZINEMA ERAIKITZEN 32 (Industriako akreditatuak)
    Príncipe zinemak

    • 09:30 Rodantes, Leandro Lara (Brasil - 95')
    • 12:00 – Familia sumergida, María Alché (Argentina / Brasil / Alemania - 88')

  • GLOCAL IN PROGRESS (Industriako akreditatuak) INDUSTRIA-JARDUERA BERRIA!
    Príncipe zinemak

    • 15:30 – Dantza, Telmo Esnal (Espainia - 79')

  • 09:00-11:45 – Kursaal, 9. aretoa
    Europa Distribution Workshop (Itxita)

  • 09:00-11:00 – Ni Neu Jatetxea
    Screen Internationalen Koprodukzio gosaria: Europa eta Latinoamerikaren arteko koprodukzioakArdimages UK-k babestua eta Panama Film Commissionen laguntzarekin (Itxita)

  • 09:30-13:45 – Tabakalera, K aretoa
    Iberoamerikako LGTBIQ Zinema Festibalen Topaketa – Sebastiane Sariak (Itxita)

  • 10:00-14:00 – 15:30-19:00 – Tabakalera, Kutxako 2. eta 3. aretoak
    XIII. Lau Haizetara dokumentalen Koprodukzio Foroko pitching-saioak prestatzeko tailerra - IBAIA (Ikus-entzunezkoen Euskal Ekoizle Burujabeen Elkartea) (Itxita)

  • 10:00-14:00 – 16:00-18:00 – Kursaal, 8. aretoa
    CAACIren (Iberoamerikako Ikus-entzunezko eta Zinematografiako Agintarien Konferentzia) kontsulta kontseilua – Programa Ibermedia (Itxita)

  • 12:00 – Tabakalera, Z aretoa
    PROA proposamena ikus-entzunezko finantziazio eredu berri batenzat - PROA (Kataluniako Ikus-entzunezko Ekoizle Federatuak) (Akreditatuak)

  • 13:00-18:00 – Kursaal, 9. aretoa
    Merkatu Digital Bakarrari eta Copyrightari buruzko eta Genero Berdintasunari buruzko lantalde bilerak – EFADs (Zinema Agentzien Zuzendarien Europako Elkarteak) (Itxita)

  • 16:30 – Keler Gunea
    Women filmmakers networking in Europe: Meeting with (H)emen and EWA (Akreditazio edo gonbidapenarekin)

  • 18:00 – Ni Neu Jatetxea
    Koktela – Zineuskadik Euskal Zinema ospatzen du (Gonbidapenarekin)
Agenda profesionala - Asteazkena, irailak 27
  • EUROPA-LATINOAMERIKA VI. KOPRODUKZIO FOROA (Industriako akreditatuak)
    San Telmo Museoa

    • 09:00-10:00 – Gosaria (Klaustroa)
    • 10:00-14:00 Networking eta bilera informalak (Klaustroa) eta one-to-one hitzorduak Europa-Latinoamerika VI. Koprodukzio Foroa eta Ikusmira Berriaken hautatutako proiektuekin (Eliza)
    • 10:00-11:30 – Emakume latinoamerikar zinemagileen I. FIACINE Foroa: Zinemaren industrian generoak parekatzea: Suediako eredua Anna Sernerren eskutik, Suediako Zinema Institutuaren zuzendaria – Espainiako Arte eta Zientzia Zinematografikoen Akademiak bultzatua eta FIACINE (Arte eta Zientzia Zinematografikoen Iberoamerikako Federazioa) (Ekitaldi-aretoa)
      • Moderatzailea: Joan Álvarez - Academia de las Artes y las Ciencias Cinematográficas de España (Espainia)
      • Aurkezpenak: María Fernanda Céspedes – Directora General de FIACINE (Kolonbia); Azucena Rodríguez - Secretaria de la Junta Directiva y representante de FIACINE (Espainia); Inés París - Directora y Guionista (Espainia)
      • Konferentzia: Anna Serner - Directora del Instituto de Cine Sueco (Suedia)
    • 12:00-13:30 Mahai-ingurua: LGTBIQ zinema: ikus-entzunezkoen industriarako abaguneak – PROAk (Kataluniako Ikus-entzunezko Ekoizle Federatuak) bultzatua (Ekitaldi-aretoa)
      • Moderatzailea: David Matamoros – PROA - Productors Audiovisuals Federats and Zentropa Spain (Espainia)
      • Hizlariak: Igor Blanco - Sebastiane Awards, GEHITU Magazine (Espainia); Roberto Castón - Bitart New Media (Espainia); Maren Kroymann - M-Appeal / Ruspberry & Cream (Alemania); Pepe Ruiloba - Maguey Award, Guadalajara International Film Festival (Mexiko); Christine Vachon - Killer Films (AEB)
    • 14:00-15:30 – Bazkaria (Klaustroa)

    • 14:30 – Elizaren itxiera
      Bilera informalak eta one-to-one hitzorduak Klaustroan jarrai daitezke 16:30 etararte; San Telmo Museoaren itxiera ordua.

  • ZINEMA ERAIKITZEN 32 (Industriako akreditatuak) 
    Príncipe zinemak

    • 09:30 – Niña errante, Rubén Mendoza (Kolonbia / Frantzia - 101')
    • 12:00 – Agosto, Armando Capó (Costa Rica / Kuba / Frantzia - 74')

  • GLOCAL IN PROGRESS (Industriako akreditatuak) INDUSTRIA-JARDUERA BERRIA!
    Príncipe zinemak

    • 15:30 – Izbrisana / Erased, Miha Mazzini (Eslovenia / Kroazia / Serbia – 84')

Agenda profesionala - Osteguna, irailak 28
Agenda profesionala - Ostirala, irailak 29
  • 09:45-13:00 – Kursaal, 8. eta 9. aretoak
    ICEX AFIN jardunaldia– Finantzazio-aukera berriak industria kulturalak eta sortzaileak nazioartekotzeko (Aldez aurretik izena emanda)

  • 19:30 – Kutxa Kultur Plaza, Tabakalera
    FiSahara-ren aurkezpena: XIV Nazioarteko Saharako Zinemaldia (Sarrera irekia lekuak bete arte)



The Industry Club ondorengoaren babesarekin:
Media Partner:
Aurreko Edizioak "The Industry Club"
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Newsflash

Babesle Ofizialak:
Laguntzaile Ofizialak:
Instituzio Kideak:
© Donostia Zinemaldia | Desarrollado por: Yo Miento Producciones

Webgune hau berezko eta kanpoko cookies-az baliatzen da, erabiltzaile gisa esperientzia hobea eskaintzeko. Informazio gehiago Onartzea