tve movistar+
Babesle
Ofizialak
65. Donostia Zinemaldia
22/30 Iraila 2017 - #65ssiff

itxi
Bete formularioa zure datuekin, erregistratutako erabiltzaileentzako edukiak ikusteko
Sakatu hemen
Ez duzu pasahitza gogoratzen? Sakatu hemen

itxi


Oraindik ez duzu posta elektronikoa balioztatu. Posta elktroniko bat bidali dizugu, ondoko esteka sakatu behar duzu kontua balioztatzeko

Hemen zaude: Lehen orrialdea > 66. Edizioa 2018  > Sailak eta filmak > New Directors
New Directors
 

Zuzendarien lehen edo bigarren film luzeen nazioarteko lehiaketa. Filmek argitaragabeak eta azken urtean eginak izan behar dute.

Sail honetako filmak Kutxabank-New Directors Saria jasotzeko lehiatuko dira; 50.000 euroko saria da, eta zuzendariari eta filmaren Espainiako banatzaileari emango zaie.

Kutxabank-New Directors Saria Kutxabankek, Donostia Zinemaldiaren kolaboratzaile ofizialak, babesten du.

Kutxabank-New Directors Sariaren epaimahaiak baloratu eta sarituko ditu filmak.

New Directors aukeraketari dagozkion filmak Gazteriaren Sarirako ere hautagai izango dira. Saria, 18 eta 25 urte bitarteko 300 gaztek osatutako epaimahaiak emango du.

NEW DIRECTORS ARAUTEGIA

 
Sariak
Zuzendari Berriak Saria
65. Edizioa 2017
Le Semeur / The Sower
Marine Francen (Frantzia)
AIPAMEN BEREZIA
Matar a Jesús
Laura Mora (Kolonbia - Argentina)
64. Edizioa 2016
Park
Sofia Exarchou (Grezia - Polonia)
AIPAMEN BEREZIA
Compte tes blessures / A Taste of Ink
Morgan Simon (Frantzia)
63. Edizioa 2015
Le Nouveau / The New Kid
Rudi Rosenberg (Frantzia)
AIPAMEN BEREZIA
Tjuvheder / Drifters
Peter Grönlund (Suedia)
AIPAMEN BEREZIA
Vida sexual de las plantas
Sebastián Brahm (Txile)
62. Edizioa 2014
Urok / The Lesson
Kristina Grozeva, Petar Valchanov (Bulgaria - Grezia)
AIPAMEN BEREZIA
Modris
Juris Kursietis (Letonia - Grezia - Alemania)
61. Edizioa 2013
Hross í oss / Of Horses and Men
Benedikt Erlingsson (Islandia-Alemania)
60. Edizioa 2012
CARNE DE PERRO
FERNANDO GUZZONI (TXILE-FRANTZIA-ALEMANIA)
AIPAMEN BEREZIA
PARVIZ
MAJID BARZEGAR (IRAN)
AIPAMEN BEREZIA
EL LIMPIADOR
ADRIÁN SABA (PERU)
59. Edizioa 2011
AIPAMEN BEREZIA
Emek tiferet / A Beautiful Valley
Hadar Friedlich (Israel-Frantzia)
AIPAMEN BEREZIA
Stillleben / Still Life
Sebastian Meise (Austria)
58. Edizioa 2010
Los colores de la montaña
Carlos César Arbeláez (Kolonbia-Panama)
AIPAMEN BEREZIA
La vida útil
Federico Veiroj (Uruguai-Espainia)
AIPAMEN BEREZIA
Smukke mennesker / Nothing's All Bad
Mikkel Munch-Fals (Danimarka)
57. Edizioa 2009
Le jour où Dieu est parti en voyage
Philippe Van Leeuw (Belgika)
AIPAMEN BEREZIA
Sammen / Together
Matias Armand Jordal (Noruega)
56. Edizioa 2008
55. Edizioa 2007
Soul Carriage
Conrad Clark (Txina - Britainia Handia)
54. Edizioa 2006
Fair Play
Lionel Bailliu (Frantzia)
AIPAMEN BEREZIA
Ang daan patungong Kalimugtong / The Road to Kalimugtong
Mes de Guzman (Filipinak)
53. Edizioa 2005
Odgrobadogroba / Gravehopping
Jan Cvitkovic (Eslovenia - Kroazia)
AIPAMEN BEREZIA
El taxista ful
Jo Sol (Espainia)
52. Edizioa 2004
Innocence
Lucile Hadzihalilovic ()
51. Edizioa 2003
Sa-lin-eui chu-eok (Memories of Murder)
Bong Joon-ho Joon - Ho (Corea del Sur)
AIPAMEN BEREZIA
Faithless Games
Michaela Pavlátová Pavlátová (República Checa - Eslovaquia)
AIPAMEN BEREZIA
Wenn der Richtige kommt
Oliver Paulus, Stefan Hillebrand Paulus, Oliver Paulus, Stefan Hillebrand Hillebrand (Alemania - Suiza)
50. Edizioa 2002
Vylet (Some Secrets)
Alice Nellis (Txekiar Errepublika - Eslobakia)
AIPAMEN BEREZIA
Jibeuro (The Way Home)
Lee Jung-Hyang (Hego Korea)
49. Edizioa 2001
De la calle
Gerardo Tort (Mexiko)
AIPAMEN BEREZIA
Elling
Peter Næss (Norvegia)
48. Edizioa 2000
Sangue vivo
Edoardo Winspeare (Italia)
AIPAMEN BEREZIA
El Factor Pilgrim
Santi Amodeo, Alberto Rodriguez (Espainia)
AIPAMEN BEREZIA
El otro barrio
Salvador García (Espainia)
47. Edizioa 1999
Ressources humaines
Laurent Cantet (Frantzia - Erresuma Batua)
46. Edizioa 1998
MIZU NO NAKA NO HACHIGATSU
Yoichiro Takahashi (Japonia)
AIPAMEN BEREZIA
PLUS-MINUS NULL
Eoin Moore (Alemania)
45. Edizioa 1997
I Went Down
Paddy Breathnach (Irlanda)
44. Edizioa 1996
JOHNS
Scott Silver (Erresuma Batua)
43. Edizioa 1995
Sale gosse
Claude Mourieras (Frantzia)
42. Edizioa 1994
Ailsa
Paddy Breathnach (Irlanda - Alemania)
41. Edizioa 1993
Zhao Le (for fun)
Ning Ying (Txina)
40. Edizioa 1992
Langer gang
39. Edizioa 1991
Crack
Giulio Base (Italia)
38. Edizioa 1990
ex-aequo
Kamishovy ray
Elena Tsyplakova (SESB)
ex-aequo
Después de la tormenta
Tristán Bauer (Argentina - Espainia)
37. Edizioa 1989
ex-aequo
A wopbopaloobop a lopbamboom
Andy Bausch (Luxenburgo)
ex-aequo
El mejor de los tiempos
Felipe Vega (Espainia)
36. Edizioa 1988
Mignon è partita
Francesca Archibugi (Italia)
35. Edizioa 1987
El amor es una mujer gorda
Alejandro Agresti (Argentina)
Mientras haya luz
Felipe Vega (Espainia)
34. Edizioa 1986
Hombre mirando al sudeste
Eliseo Subiela (Argentina)
Enas isichos thanatos
Frieda Liappa (Grezia)
33. Edizioa 1985
Casablanca, Casablanca
Francesco Nutti (Italia)
AIPAMEN BEREZIA
La calabaza mágica
Juan Bautista Berasategui (Espainia)

Babesle Ofizialak:
Laguntzaile Ofizialak:
Instituzio Kideak:
© Donostia Zinemaldia | Desarrollado por: Yo Miento Producciones

Webgune hau berezko eta kanpoko cookies-az baliatzen da, erabiltzaile gisa esperientzia hobea eskaintzeko. Informazio gehiago Onartzea