tve movistar+
Babesle
Ofizialak
65. Donostia Zinemaldia
22/30 Iraila 2017 - #65ssiff

itxi
Bete formularioa zure datuekin, erregistratutako erabiltzaileentzako edukiak ikusteko
Sakatu hemen
Ez duzu pasahitza gogoratzen? Sakatu hemen

itxi


Oraindik ez duzu posta elektronikoa balioztatu. Posta elktroniko bat bidali dizugu, ondoko esteka sakatu behar duzu kontua balioztatzeko

Hemen zaude: Lehen orrialdea > 66. Edizioa 2018  > The Industry Club > Agenda The Industry Club > Agenda profesionala
Agenda profesionala
 

66. Donostia Zinemaldian zehar industriako jarduera ugari gauzatuko dira. Horiek guztiak Agenda Profesionalean zehaztuta daude eta Zinemaldiaren webgunean unean-unean eguneratuko dira. Industriako akreditatuek egunero jasoko duten News Flashean ere agertuko dira eguneratzeak.

Donostia nazioarteko industriaren topagunea izango da Zinemaldi osoan zehar, eta bereziki hilaren 23, 24, 25 eta 26an, Europa-Latinoamerika VII. Koprodukzio Foroa, Zinema Eraikitzen 34 eta Glocal in Progress ekimenaren bigarren edizioa ospatuko diren egunetan.

Jardunaldiak, bilerak, topaketa profesioalak, aurkezpenak eta mahai-inguruak programatuko dira. Horiek guztiek harremanak, lankidetza eta pelikulen nazioarteko zirkulazioa ahalbidetuko dute.

Agenda profesionala - Larunbata 22


 
Kursaal - 8-9 aretoak
16:00 - 19:00
Serie-narrazioa jardunaldia

Serie-narrazioa: sorkuntzari eta industriari buruzko atal bat – Europa Creativa DESK Media Euskadiren lankidetzarekin (Akreditazioarekin)

I. Mahai-ingurua
Moderatzailea: 
Desirée de Fez
Hizlariak:
- Bruno Dumont (Coincoin, et les Z’Inhumains | ARTE)
- Elías León Siminiani (El crimen de Alcasser | Netflix)
- Mar Coll (Matar al padre | Movistar+)
- Aitor Gabilondo (Vivir sin permiso | Mediaset, Patria | HBO)

II. Mahai-ingurua
Moderatzailea: 
Elena Neira | La otra pantalla
Hizlariak:
- Ramón Campos | Bambú Producciones
- Agnes Johansen | RVK Studios
- Nuria Massa | Movistar+
- Koldo Zuazua | Kowalski Films
- Fernando López Puig | TVE

 

 
Kursaal - Prentsa kluba GIROA-VEOLIA
19:30 - 21:00
Happy Hour

Zinema-karabana: zinemako toki, pertsonaia eta istorioz jositako bidaia (Industria edo prentsa akreditazioarekin)

 

Agenda profesionala - Igandea 23


 
San Telmo Museoa - Ekitaldi Aretoa
11:00 - 13:00
Pitching-saioak prestatzeko tailerra

Europa-Latinoamerika VII. Koprodukzio Foroan eta Ikusmira Berriaken hautatutako proiektuak (Itxia)

 
 
San Telmo Museoa - Ekitaldi Aretoa
15:30 - 19:30
Pitching-saioa

Europa-Latinoamerika VII. Koprodukzio Foroan eta Ikusmira Berriaken hautatutako proiektuak (Industria akreditazioarekin)

 

 
Kursaal - 8 aretoa
10:00 - 14:00
Lantalde bilerak

Merkatu digital bakarra eta Copyrighta, zinema-hezkuntza eta Think Tanken inguruko lantaldeen bilerak – EFADs (Zinema Agentzien Zuzendarien Europako Elkarteak) (Itxia)

 

 
Tabakalera - Patioa
10:00 - 14:00
"Zinemaldia & Technology 2018"

Donostia Zinemaldiak, Tecnaliak eta Petronorek antolatua (Akreditazioarekin edo gonbidapenarekin)

 

 
Kursaal - 8 aretoa
15:00 - 18:00
Tailerra

Ikus-entzunezko Komunikazio Zerbitzuen Zuzentarauaren (AVMSD) aldaketaren aplikazioa, VoD zerbitzuetako edukien nagusitasuna harturik ardatz – EFADs (Zinema Agentzien Zuzendarien Europako Elkarteak) (Itxia)

 

 
Kursaal - 9 aretoa
16:00 - 18:00
Topaketa eta networking koktela

Lucia Recalderekin topaketa, Europa Creativa MEDIA Unitatearen arduraduna – MEDIA 2020-2027 Programaren berrikuntzak (Industria akreditazioarekin)

 

Agenda profesionala - Astelehena 24


 
San Telmo Museoa - Ekitaldi Aretoa
10:00 - 11:30
Mahai-ingurua

Etorkizunera atzera: nola eman bizitza eta merkatu hobea hiru urtetik gorako filmei? – Europa Distributionek bultzatua (Akreditazioarekin)

​Moderatzailea: Michael Gubbins | Sampomedia
Hizlariak:
- Joséphine Létang | La Toile
- Anke van Diejen | Pickl
- Wendy Bernfeld  | Rights Stuff
- Margherita Chiti | Teodora

 
 
San Telmo Museoa
10:00 - 14:00

Networking eta bilera informalak (Klaustroa) eta one-to-one hitzorduak Europa-Latinoamerika VII. Koprodukzio Foroan hautatutako proiektuekin (Eliza) (Industria akreditazioarekin)

 
 
San Telmo Museoa - Ekitaldi Aretoa
13:00 - 14:00
Mahai-ingurua

Prestakuntzatik lanbidera, joan-etorriko bidea (Akreditazioarekin)

Moderatzailea: Hernán Musaluppi | Rizoma
Hizlariak:
- Macarena López |  Manufactura de Películas
- Carlos Muguiro | EQZE - Elías Querejeta Zine Eskola
- Michel Gaztambide | Gidoilaria
- Agustina Chiarino | Mutante Cine
- Julie Bergeron | Marché du Film - Festival de Cannes

 
 
San Telmo Museoa - Klaustroa
14:00 - 15:30
Bazkaria

(Industria akreditazioarekin)

 
 
San Telmo Museoa
15:30 - 19:30

Networking eta bilera informalak (Klaustroa) eta one-to-one hitzorduak Europa-Latinoamerika VII. Koprodukzio Foroan hautatutako proiektuekin (Eliza) (Industria akreditazioarekin)

 
 
San Telmo Museoa - Ekitaldi Aretoa
17:00 - 19:30
European Film Forum

Nazioarteko funtsak: koprodukzioak eta merkatuetara sarbidea – Creative Europe MEDIAren lankidetzarekin (Akreditazioarekin)

KEYNOTE
Lucia Recalde | MEDIA Unitateko arduraduna - Europa Creativa Programa (Belgika)
Nazioarteko funtsak, zinemaren ekoizpen eta banaketako bitartekaritza.Etorkizuneko joerak.

I. PANELA
Moderatzailea: Pablo Iraola | Ukbar Filmes (Portugal)
- Fay Breeman | IFFR PRO programaren zuzendaria - HBF - HUBERT BALS FUND (Herbehereak)
- Vincenzo Bugno | WCF - WORLD CINEMA FUND proiektuaren zuzendaria - Berlinale (Alemania)
- Nathalie Streiff | AIDE AUX CINEMAS DU MONDE proiektuaren arduraduna - Institut Français (Frantzia)
- Azterketa-kasua: Las Herederas / The Heiresses, Marcelo Martinessirena (Paraguai - Alemania - Uruguai - Frantzia - Norvegia - Brasil)
Sebastián Peña | La Babosa Cine (Paraguai)
Agustina Chiarino | Mutante Cine (Uruguai)
Christoph Friedel | Pandora Film Produktion (Alemania)

II. PANELA
Moderatzailea: Pablo Iraola | Ukbar Filmes (Portugal)
- Lucia Recalde | MEDIA Unitateko arduraduna - Europa Creativa Programa (Belgika)
- Sergio García de Leániz | Eurimageseko proiektuen arduraduna (Frantzia)
- Elena Vilardell | Ibermediako idazkari teknikoa eta exekutiboa (Espainia)
- Azterketa-kasua: Un día más con vida / Another Day Of Life, Raúl de la Fuente eta Damian Nemowena (Espainia - Polonia - Belgika - Alemania - Hungaria)
Amaia Remírez | Kanaki Films (Espainia)
Otilio García Gobea | Golem Distribución (Espainia)

 
 
San Telmo Museoa - Klaustroa
19:00 - 20:30
Happy Hour

Focus on the Baltics (Industria akreditazioarekin)

 

 
Principe, 7
09:30
El Príncipe

Sebastián Muñoz (Txile / Argentina - 120')

 
 
Principe, 7
12:00
Mateína

Joaquín Peñagaricano eta Pablo Abdala (Uruguai / Brasil / Argentina - 115')

 

 
Principe, 9
16:00
A Simple Man

Tassos Gerakinis (Grezia / Frantzia - 94')

 

 
Bokado Jatetxea
10:00 - 14:00
Bilera

EFADsen (Zinema Agentzien Zuzendarien Europako Elkarteak) osoko bilera (Itxia)

 

 
Kursaal - 9 aretoa
17:30 - 19:30
Tailerra
 

 
Nineu Jatetxea
20:30 - 22:30
Koktela

Andalucía Film Commissionek eskainia (Gonbidapenarekin)

 

Agenda profesionala - Asteartea 25


 
San Telmo Museoa - Ekitaldi Aretoa
10:00 - 11:00
Aurkezpena

"Zinemaldia & Technology 2018" | Film Industry & Blockchain – Tecnaliak sustatua (Akreditazioarekin)

Moderatzailea: José Calleja | Tecnalia
Hizlariak:
- Iván Gutierrez | Tecnalia
- Covadonga Fernández | Blockchain Media

 
 
San Telmo Museoa
10:00 - 14:00

Networking eta bilera informalak (Klaustroa) eta one-to-one hitzorduak Europa-Latinoamerika VII. Koprodukzio Foroan hautatutako proiektuekin (Eliza) (Industria akreditazioarekin)

 
 
San Telmo Museoa - Ekitaldi Aretoa
12:00 - 13:30
Mahai-ingurua

Latinoamerikarekiko koprodukzioaren eta banaketaren egoera berriaPROAk (Ikus-entzunezko Ekoizle Federatuak) bultzatua
Akreditazioarekin

Moderatzailea: David Matamoros | Zentropa Spain
Hizlariak:
- Mariela Besuievsky | Tornasol Films
- Fernando López Puig | TVE
- Antonio Saura | Latido Film
- Alfonso López de Alba | Alfhaville Cinema
- Àngels Masclans | Óberon Cinematográfica
- Noemí Coloma | Welaw

 
 
San Telmo Museoa - Klaustroa
12:30 - 14:00
Koproduzio topaketa

Glocal Meets the Baltics – Zineuskadik sustatua (Itxia)

 
 
San Telmo Museoa - Klaustroa
14:00 - 15:30
Bazkaria

Telefilm Canadaren lankidetzarekin (Industria akreditazioarekin)

 
 
San Telmo Museoa
15:30 - 19:30

Networking eta bilera informalak (Klaustroa) eta one-to-one hitzorduak Europa-Latinoamerika VII. Koprodukzio Foroan hautatutako proiektuekin (Eliza) (Industria akreditazioarekin)

 
 
San Telmo Museoa - Klaustroa
19:00 - 20:30
Happy Hour

CinemaChile (Industria akreditazioarekin)

 

 
Principe, 9
09:30
Sirena

Carlos Piñeiro (Bolivia - 86')

 
 
Principe, 7
12:00
Ni héroe ni traidor

Nicolás Savignone (Argentina - 74')

 

 
Principe, 9
16:00
Kraliçe Lear / Queen Lear

Pelin Esmer (Turkia - 75')

 

 
Kursaal - 9 aretoa
09:30 - 11:45
Tailerra
 

 
Tabakalera - Sala K
09:30 - 13:45
Topaketa

Iberoamerikako LGTBIQ+ zinema-jaialdiak – Sebastiane Sariak (Itxia)

 

 
San Telmo Museoa
10:00 - 16:00
Lantalde bilera

Cine Regio (Eskualdeetako zinematografia-funtsen sare europearra) (Itxia)

 

 
Tabakalera - Kutxako 2. eta 3. aretoak
10:00 - 19:00
Pitching-saioak prestatzeko tailerra

XIV. Lau Haizetara dokumentalen Koprodukzio Foroa – IBAIA (Ikus-entzunezkoen Euskal Ekoizle Burujabeen Elkartea) (Itxia)

 

 
Keler espazioa
12:00 - 13:00
Aurkezpena

Ezagutu zure proiekturako foroak eta merkatuak. Animazioa, fikzioa eta dokumentala – Canary Islands Film (Gonbidapenarekin)

 

 
Kursaal - 9 aretoa
15:00 - 17:00
Bilera

EFADs (Zinema Agentzien Zuzendarien Europako Elkarteak) eta CACIren (Iberoamerikako Zinematografiako Agintarien Konferentzia) arteko bilera (Itxia)

 

 
Nineu Jatetxea
19:00 - 21:00
Koktela

Euskal zinema ospatzen – Zineuskadik eskainia (Gonbidapenarekin)

 

Agenda profesionala - Asteazkena 26


 
San Telmo Museoa - Ekitaldi Aretoa
10:00 - 11:30
Mahai-ingurua

Glocal: Europako zinemagintzaren aniztasuna merkatu-balio gisa (Akreditazioarekin)

Moderatzailea: Roberto Cueto | Festival de San Sebastián
Hizlariak:
- Audrius Kuprevičius | Lithuanian Film Centre
- Eda Koppel | Estonian Film Institute
- Dita Rietuma | National Film Centre of Latvia

- Pauline Burt | Fflim Cymru Wales
- Aitziber Atorrasagasti | Gobierno Vasco
- Luisa Romeo | Frida Films
- Marija Razguté | M-Films
- Enrique González Khun | Caramel Films

 
 
San Telmo Museoa
10:00 - 14:00

Networking eta bilera informalak (Klaustroa) eta one-to-one hitzorduak Europa-Latinoamerika VII. Koprodukzio Foroan hautatutako proiektuekin (Eliza) (Industria akreditazioarekin)

 
 
San Telmo Museoa - Ekitaldi Aretoa
12:00 - 13:30
Mahai-ingurua

Latinoamerika: Emakumeak eta Zinema. Emakumearen gorabideko rola Latinoamerikako zineman – AECIDek (Garapenerako Nazioarteko Lankidetzarako Espainiako Agentzia) bultzatua (Akreditazioarekin)

Moderatzailea: Eva Morsch-Kihn | ARCALT - Cinélatino Rencontres de Toulouse
Hizlariak:
- Tata Amaral | Tangerina Entretenimento
- Albertina Carri | El Borde
- Tatiana Graullera | Limerencia
- Alejandra Paulin | Los Cabos International Film Festival
- Dominga Sotomayor | Cinestación

 
 
San Telmo Museoa - Klaustroa
12:30 - 14:00

Italiako zinemarekin gosegarriaIstituto Italiano di Cultura Madridek eskainia (Industria akreditazioarekin)

 
 
San Telmo Museoa - Klaustroa
14:00 - 15:30
Bazkaria

(Industria akreditazioarekin)

 
 
San Telmo Museoa
14:30
Elizaren itxiera

Bilera informalak eta one-to-one hitzorduak klaustroan jarrai daitezke 16:30etararte; San Telmo Museoaren itxiera ordurarte.

 

 
Principe, 7
09:30
Los Fuertes

Omar Zúñiga (Txile - 130') 

 
 
Principe, 9
12:15
Los tiburones

Lucía Garibaldi (Uruguai / Argentina - 72') 

 

 
Principe, 9
16:00
Nematoma / Invisible

Ignas Jonynas (Lituania / Letonia / Ukrania - 103')

 

 
Kursaal - 9 aretoa
09:30 - 11:45
Tailerra
 

 
Kursaal - 8 aretoa
10:00 - 15:00
Kontsulta Kontseilua

CACIren (Iberoamerikako Zinematografiako Agintarien Konferentzia) (Itxia)

 

 
Tabakalera - Kutxako 2. eta 3. aretoak
10:00 - 19:00
Pitching-saioak prestatzeko tailerra

XIV. Lau Haizetara dokumentalen Koprodukzio Foroa – IBAIA (Ikus-entzunezkoen Euskal Ekoizle Burujabeen Elkartea) (Itxia)

 

 
Kursaal - Prentsaurrekoen aretoa
20:00
Industria Sarien iragarpena

(Akreditazioarekin)

Europa-Latinoamerika VII. Koprodukzio Foroa
Europa-Latinoamerika VII. Koprodukzio Foroko Proiektu Onenari Saria
EFADS-CACIren Europa-Latinoamerika Koprodukzio Saria
Koprodukzioaren Garapenaren Eurimages Saria
ARTE Kino International Prize

Zinema Eraikitzen 34
Zinema Eraikitzen Industria Saria
Film Factory Saria

Glocal in Progress
Glocal in Progress Industria Saria
Glocal in Progress Saria

Ikusmira Berriak
REC Grabaketa Estudioa Postprodukzio Saria

 

 
San Telmo Museoa
21:30
Industria Kopa

(Industria akreditazioarekin)

 

Agenda profesionala - Osteguna 27


 
Kursaal - 8-9 aretoak
09:30 - 14:00

XIV. Lau Haizetara dokumentalen Koprodukzio Foroa – IBAIA (Ikus-entzunezkoen Euskal Ekoizle Burujabeen Elkartea) (Industria akreditazioarekin)

 

 
Kursaal - The Industry Club
16:00 - 19:30

XIV. Lau Haizetara dokumentalen Koprodukzio Foroko one-to-one bilerak Commissioning Editorsekin – IBAIA (Ikus-entzunezkoen Euskal Ekoizle Burujabeen Elkartea) (Itxia)

 

 
Tabakalera, Z aretoa
16:00 - 19:00
Klase magistrala & koktela

Nola argiztatu, grabatu eta postproduzitu HDRrako, Pablo Rosso argazki-zuzendariak eta ARRI eta FilmLighteko adituek eskainia – ARRI Academy HDR (Akreditazioarekin edo gonbidapenarekin)

 

 
Nineu Jatetxea
19:00 - 20:30
Koktela

EIKEN (Euskadiko Ikus-entzunezkoen Klusterra) eta Argentinako ikus-entzunezko industria (Gonbidapenarekin)

 

 
Keler espazioa
19:45 - 21:00

XIV. Lau Haizetara dokumentalen Koprodukzio Foroko amaiera – IBAIA (Ikus-entzunezkoen Euskal Ekoizle Burujabeen Elkartea) (Gonbidapenarekin)

 
 

Industria Saila ondorengoen babesarekin:
Media Partner:
Aurreko Edizioak "The Industry Club"
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Newsflash

Babesle Ofizialak:
Laguntzaile Ofizialak:
Instituzio Kideak:
© Donostia Zinemaldia | Desarrollado por: Yo Miento Producciones

Webgune hau berezko eta kanpoko cookies-az baliatzen da, erabiltzaile gisa esperientzia hobea eskaintzeko. Informazio gehiago Onartzea