Babesle
Ofiziala
Media
Partner

itxi
Bete formularioa zure datuekin, erregistratutako erabiltzaileentzako edukiak ikusteko
Sakatu hemen
Ez duzu pasahitza gogoratzen? Sakatu hemen

itxi


Oraindik ez duzu posta elektronikoa balioztatu. Posta elktroniko bat bidali dizugu, ondoko esteka sakatu behar duzu kontua balioztatzeko

Hemen zaude: Lehen orrialdea > 70. Edizioa 2022  > Sariak eta Epaimahaiak > Sari Ofizialak - FIAPF
Sari Ofizialak - FIAPF
Sail ofizialak – FIAPF
Film onenaren Urrezko Maskorra
Laura Mora (Kolonbia - Luxemburgo - Frantzia - Mexiko - Norvegia)
 
Epaimahaiaren Sari Berezia
Marian Mathias (AEB - Alemania - Frantzia)
 
Zuzendari onenaren Zilarrezko Maskorra
Genki Kawamura (Japonia)
 
Interpretazio nagusi onenaren Zilarrezko Maskorra
Ex aequo
Christophe Honoré (Frantzia)
 
Ex aequo
CARLA QUÍLEZ
Pilar Palomero (Espainia)
 
Taldeko interpretazio onenaren Zilarrezko Maskorra
Diego Lerman (Argentina - Espainia - Italia - Mexiko - Frantzia)
 
Gidoi onenaren Epaimahaiaren Saria
DONG YUN ZHOU, WANG CHAO
Wang Chao (Txina)
 
Argazki onenaren Epaimahaiaren Saria
MANUEL ABRAMOVICH
Manuel Abramovich (Argentina - Frantzia - Brasil - Mexiko)
 


Beste sari ofizial batzuk
Kutxabank-New Directors Saria
KUTXABANK-NEW DIRECTORS SARIA
Jeanne Aslan, Paul Saintillan (Frantzia)
 
AIPAMEN BEREZIA
Parth Saurabh (India)
 
Horizontes Saria
Valentina Maurel (Belgika - Frantzia - Costa Rica)
 
Zabaltegi-Tabakalera Saria
ZABALTEGI-TABAKALERA SARIA
Hlynur Pálmason (Danimarka - Islandia - Frantzia - Suedia)
 
Nest Saria
NEST SARIA
Film laburra
Sofía Salinas, Juan David Bohórquez (Kolonbia)
 
AIPAMEN BEREZIA
Film laburra
Benjamin Goubet (Suitza)
 
Donostia Hiria Publikoaren Saria
DONOSTIA HIRIA PUBLIKOAREN SARIA
Santiago Mitre (Argentina - AEB)
 
EUROPAKO FILM ONENAREN SARIA
Rodrigo Sorogoyen (Espainia - Frantzia)
 
Euskal Zinemaren Irizar Saria
EUSKAL ZINEMAREN IRIZAR SARIA
Mikel Gurrea (Espainia)
 
AIPAMEN BEREZIA
Maria Elorza (Espainia)
 
Gazteriaren TCM Saria


Industria Sariak
WIP LATAM Sariak
WIP LATAM INDUSTRIA SARIA
Martín Benchimol (Argentina - Frantzia)
 
WIP LATAM ONENARENTZAKO EGEDA PLATINO INDUSTRIA SARIA
Martín Benchimol (Argentina - Frantzia)
 
PROJETO PARADISO LEHEN SARIA
Guto Parente (Brasil - Portugal)
 
PROJETO PARADISO BIGARREN SARIA
Davi Pretto (Brasil - Frantzia - Argentina)
 
WIP EUROPA Sariak
WIP EUROPA INDUSTRIA SARIA
Selman Nacar (Turkia - Frantzia - Errumania)
 
WIP EUROPA SARIA
Selman Nacar (Turkia - Frantzia - Errumania)
 
Europa-Latinoamerika XI. Koprodukzio Foroko Sariak
EUROPA-LATINOAMERIKA XI. KOPRODUKZIO FOROKO PROIEKTU ONENARI SARIA
Seis meses en el edificio rosa con azul / Six Months in the Pink and Blue Building
Bruno Santamaría Razo (Mexiko)
 
DALE! SARIA (EUROPA-LATINOAMERIKA GARAPENA)
Seis meses en el edificio rosa con azul / Six Months in the Pink and Blue Building
Bruno Santamaría Razo (Mexiko)
 
ARTEKINO INTERNATIONAL PRIZE
Madre pájaro
Sofía Quirós Ubeda (Costa Rica - Argentina)
 
FILM CENTER SERBIA SARIA
La muñeca de fuego / The Fire Doll
Niles Atallah (Txile - Frantzia)
 
Ikusmira Berriak Saria
IRUSOIN POSTPRODUKZIO SARIA
Bandeira
João Paulo Miranda Maria (Brasil - Frantzia)
 
Zinemaldia Statup Challenge Saria
ESPAINIAKO PROIEKTU ONENA
Motmo.Pro
(Espainia)
 
EUROPAKO PROIEKTU ONENA
Mine S
(Italia)
 
PERTSONA EDO TALDE EKINTZAILE BATEK AURKEZTUTAKO PROIEKTU ONENARI
kino_GreenToken
(Espainia)
 
XVIII Lau Haizetara dokumentalen Koprodukzio Foroaren Sariak
IBAIA – BILIBIN CIRCULAR SARIA
CARAPIRÚ: EL SUPERVIVIENTE
 
 
Aner Etxebarria, Pablo Vidal
Ekoizlea: Federation Spain (Espainia - Frantzia)
TREELINE BANAKETA ETA JAIALDIETAKO AHOLKULARITZAREN SARIA
EL SILENCIO DE LAS HORMIGAS
 
 
Francisco Montoro
Ekoizlea: Apnea Films (Espainia)
IBAIA - ELKARGI SARIA
EL SILENCIO DE LAS HORMIGAS
 
 
Francisco Montoro
Ekoizlea: Apnea Films (Espainia)


Beste sari batzuk
TVE-Beste Begirada Saria
PREMIO RTVE - OTRA MIRADA
Isabel Coixet (Espainia)
 
AIPAMEN BEREZIA
Marie Kreutzer (Austria - Frantzia - Alemania - Luxemburgo)
 
Espainiako Lankidetza Saria
Natalia Beristain (Mexiko)
 
Agenda 2030 Euskadi Basque Country Saria
Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne (Belgika - Frantzia)
 
Dunia Ayaso Saria
DUNIA AYASO SARIA
Rocío Mesa (Espainia - AEB)
 
AIPAMEN BEREZIA
Isabel Coixet (Espainia)
 


Ohorezko Sariak
Donostia Sariak
JULIETTE BINOCHE
 
 
 
DAVID CRONENBERG
 
 
 
Zinemira Saria
Txema Areizaga
 
 
 


Sari paraleloak
FIPRESCI Saria
Mikel Gurrea (Espainia)
 
Feroz Zinemaldia 2022 Saria
Laura Mora (Kolonbia - Luxemburgo - Frantzia - Mexiko - Norvegia)
 
Euskal Gidoigileen Elkartea Saria
Mikel Gurrea, Francisco Kosterlitz
Mikel Gurrea (Espainia)
 
Sebastiane Saria
Luis De Filippis (Kanada - Suitza)
 
Lurra - Greenpeace Saria
Carla Simón (Espainia - Italia)
 
SIGNIS Saria
SIGNIS Saria
Laura Mora (Kolonbia - Luxemburgo - Frantzia - Mexiko - Norvegia)
 
AIPAMEN BEREZIA
Marian Mathias (AEB - Alemania - Frantzia)
 

Epaimahai Ofiziala

Epaimahai ofizialak ondoko sari hauek eman behar ditu nahitaez:

  • Film onenaren Urrezko Maskorra (ekoizlearentzat).
  • Zuzendari onenaren Zilarrezko Maskorra.
  • Interpretazio nagusi onenaren Zilarrezko maskorra.
  • Taldeko interpretazio onenaren Zilarrezko maskorra.
  • Argazki onenaren epaimahaiaren saria.
  • Gidoi onenaren epaimahaiaren saria.

Epaimahai ofizialak sari berezi bat emateko aukera du, eta nahi bezala esleitu ahalko dio, edozer ezaugarri direla eta, jasotzeko merituak dituela uste duen filmari. Dena den, arrazoi horiek azaldu beharko ditu.

Urrezko Maskorra ezingo da ex aequo eman.

Sari ofizialak Zinemaldiko amaierako galan jakinarazi eta banatuko dira.

 

Sariak
Film onenaren Urrezko Maskorra
70. Edizioa 2022
Los reyes del mundo
Laura Mora (Kolonbia - Luxemburgo - Frantzia - Mexiko - Norvegia)
69. Edizioa 2021
Crai nou
Alina Grigore (Errumania)
68. Edizioa 2020
Dasatskisi
Dea Kulumbegashvili (Frantzia - Georgia)
67. Edizioa 2019
Pacificado
Paxton Winters (Brasil)
66. Edizioa 2018
Entre dos aguas
Isaki Lacuesta (Espainia)
65. Edizioa 2017
The Disaster Artist
James Franco (AEB)
64. Edizioa 2016
63. Edizioa 2015
Sparrows
Rúnar Rúnarsson (Islandia - Danimarka - Kroazia)
62. Edizioa 2014
Magical Girl
Carlos Vermut (Espainia - Frantzia)
61. Edizioa 2013
Pelo malo
Mariana Rondón (Venezuela-Peru-Alemania)
60. Edizioa 2012
Dans la maison
(FRANTZIA)
59. Edizioa 2011
Los pasos dobles
Isaki Lacuesta (Espainia-Suitza)
58. Edizioa 2010
Neds
Peter Mullan (Erresuma Batua-Frantzia-Italia)
57. Edizioa 2009
City of Life and Death
Lu Chuan (Txina)
56. Edizioa 2008
Pandoranin kutusu / Pandora’s Box
Yesim Ustaoglu (Turkia-Frantzia-Alemania-Belgika)
55. Edizioa 2007
A Thousand Years of Good Prayers
Wayne Wang (AEB - Japonia)
54. Edizioa 2006
ex-aequo
Half Moon
(Iran - Irak - Austria - Frantzia)
ex-aequo
Mon fils à moi
Martial Fougeron (Frantzia)
53. Edizioa 2005
Štĕstí
(Txekiar Errepublika - Frantzia - Alemania)
52. Edizioa 2004
Turtles Can Fly
Bahman Ghobadi (Iran-Irak)
51. Edizioa 2003
Schussangst
Dito Tsintsadze (Alemania)
50. Edizioa 2002
Los lunes al sol
Fernando León de Aranoa (Espainia)
49. Edizioa 2001
Taxi para tres
Orlando Lübbert (Txile)
48. Edizioa 2000
La perdición de los hombres
Arturo Ripstein (Mexiko - Espainia)
47. Edizioa 1999
C'est quoi la vie?
François Dupeyron (Frantzia)
46. Edizioa 1998
EL VIENTO SE LLEVO LO QUE
Alejandro Agresti (Argentina - Espainia - Frantzia - Herbehereak)
45. Edizioa 1997
Rien ne va plus
Claude Chabrol (Frantzia - Suitza)
44. Edizioa 1996
ex-aequo
BWANA
Imanol Uribe (Espainia)
ex-aequo
TROJAN EDDIE
Gillies Mackinnon (Erresuma Batua)
43. Edizioa 1995
Margaret's Museum
Mort Ransen (Kanada - Erresuma Batua)
42. Edizioa 1994
Días contados
Imanol Uribe (Espainia)
41. Edizioa 1993
ex-aequo
Principio y fin
Arturo Ripstein (Mexiko)
ex-aequo
Sara
Dariush Mehrjui (Iran)
40. Edizioa 1992
Un lugar en el mundo
Adolfo Aristarain (Argentina)
39. Edizioa 1991
Alas de mariposa
Juanma Bajo Ulloa (Espainia)
38. Edizioa 1990
Las cartas de Alou
Montxo Armendariz (Espainia)
37. Edizioa 1989
ex-aequo
Homer and Eddie
Andrei Konchalovski (AEB)
ex-aequo
La nación clandestina
Jorge Sanjinés (Bolivia)
36. Edizioa 1988
On the Black Hill
Andrew Grieve (Erresuma Batua)
35. Edizioa 1987
Noce en Galilée
Michel Khleifi (Palestina - Frantzia - Belgika)
34. Edizioa 1986
La mitad del cielo
Manuel Gutiérrez Aragón (Espainia)
33. Edizioa 1985
Yesterday
Radoslaw Piwowarski (Polonia)
32. Edizioa 1984
Sari ez ofizialak. Nazioarteko Kritikaren Sari Nagusia
Rumble Fish
Francis Ford Coppola (AEB)
31. Edizioa 1983
Sari ez ofizialak. Nazioarteko Kritikaren Sari Nagusia
Coup de foudre
Diane Kurys (Frantzia)
30. Edizioa 1982
Sari ez ofizialak. Nazioarteko Kritikaren Sari Nagusia
Demonios en el jardín
Manuel Gutiérrez Aragón (Espainia)
29. Edizioa 1981
Sari ez ofizialak. Nazioarteko Kritikaren Sari Nagusia
Storie di ordinaria follia
Marco Ferreri (Italia)
28. Edizioa 1980
Sari ez ofizialak. Nazioarteko Kritikaren Sari Nagusia
Dyrygent
Andrzej Wajda (Polonia)
27. Edizioa 1979
Osenniy marafon
Georgiy Daneliya (SESB)
26. Edizioa 1978
¡Alambrista!
Robert M. Young (AEB)
25. Edizioa 1977
24. Edizioa 1976
Tabor ujodit v niebo
Emil Lotianu (SESB)
23. Edizioa 1975
Furtivos
José Luis Borau (Espainia)
22. Edizioa 1974
Badlands
Terrence Malick (AEB)
21. Edizioa 1973
El espíritu de la colmena
Víctor Erice (Espainia)
20. Edizioa 1972
The Glass House
Tom Gries (AEB)
19. Edizioa 1971
Le genou de Claire
Éric Rohmer (Frantzia)
18. Edizioa 1970
Ondata di calore
Nelo Risi (Italia)
17. Edizioa 1969
The Rain People
Francis Ford Coppola (AEB)
16. Edizioa 1968
The Long Day's Dying
Peter Collinson (Erresuma Batua)
15. Edizioa 1967
Two for the Road
Stanley Donen (AEB)
14. Edizioa 1966
I Was Happy Here
Desmond Davis (Erresuma Batua)
13. Edizioa 1965
ex-aequo
Mirage
Edward Dmytryk (AEB)
ex-aequo
Zlatá reneta
Otakar Vávra (Txekoslovakia)
12. Edizioa 1964
America America
Elia Kazan (AEB)
11. Edizioa 1963
Mafioso
Alberto Lattuada (Italia)
10. Edizioa 1962
L'isola di Arturo
Damiano Damiani (Italia)
9. Edizioa 1961
One-Eyed Jacks
Marlon Brando (AEB)
8. Edizioa 1960
Romeo, Julie a tma
Jirí Weiss (Txekoslovakia)
7. Edizioa 1959
The Nun's Story
Fred Zinnermann (AEB)
6. Edizioa 1958
Ewa chce spac
Tadeusz Chmielewski (Polonia)
5. Edizioa 1957
La nonna Sabella
Dino Risi (Italia)
4. Edizioa 1956
ATZERRIKO FILMEAK
Il ferroviere
Pietro Germi (Italia)
FILME SPAINIARRAK
Todos somos necesarios
José Antonio Nieves Conde (Espainia)
3. Edizioa 1955
Giorni d'amore
Giuseppe de Santis (Italia)
2. Edizioa 1954
Sierra maldita
Antonio del Amo (Espainia)
1. Edizioa 1953
La guerra de Dios
Rafael Gil (Espainia)

© Donostia Zinemaldia | Desarrollado por: Yo Miento Producciones