tve movistar+
Babesle
Ofizialak
65. Donostia Zinemaldia
22/30 Iraila 2017 - #65ssiff

itxi
Bete formularioa zure datuekin, erregistratutako erabiltzaileentzako edukiak ikusteko
Sakatu hemen
Ez duzu pasahitza gogoratzen? Sakatu hemen

itxi


Oraindik ez duzu posta elektronikoa balioztatu. Posta elktroniko bat bidali dizugu, ondoko esteka sakatu behar duzu kontua balioztatzeko

Hemen zaude: Lehen orrialdea > 49. Edizioa 2001  > Sailak eta filmak
edizioko filma guztiak49. edizioko filma guztiak
Titulua/ Zuzendaria:
Filmak: 205
 
Titulua
Zuzendaria
Saila
Iraupena
 
Carlos Saura
Klausurako filma Lehiaketatik kanpo
 
He Jianjun
90 min.
 
Jean-Pierre Améris
113 min.
 
(ERAIKUNTZAN)
José Luis Guerin
125 min.
 
Nino Jacusso
90 min.
 
Åke Sandgren
93 min.
 
Mike Figgis
Emanaldi Bereziak
110 min.
 
(JOANA EROA)
Vicente Aranda
117 min.
 
(IHESA)
Eduardo Mignogna
115 min.
 
Ray Lawrence
121 min.
 
Fred Schepisi
 
(GHISLAIN LAMBERTEN BIZIKLETA)
Philippe Harel
 
Ineke Smits
112 min.
 
(HIRUKO TAXIA)
Orlando Lübbert
90 min.
 
(ZONALDE GRISA)
Tim Blake Nelson
108 min.
 
Rose Troche
Inaugurazioa
120 min.
 
(GERLARIA)
Asif Kapadia
87 min.
 
Ann Hui
105 min.
 
(AMESLARIAK)
Manuel Gutiérrez Aragón
 
Pasquale Marrazzo
90 min.
 
(AUTREMENT)
Christophe Otzenberger
93 min.
 
(KALETARRAK)
Gerardo Tort
85 min.
 
Michiel Van Jaarsveld
90 min.
 
(KAIMANAREN AMETSA)
Beto Gomez
102 min.
 
 
Peter Callahan
96 min.
 
(BARKAMENAREN ORDAINA)
Mansour Sora Wade
90 min.
 
(BASAPIZTIAK)
Carlos Molinero
98 min.
 
(STRANDED (ESPAZIOAN GALDUTAKOAK))
Luna
101 min.
 
Robert Connolly
104 min.
 
Luis Eduardo Aute
90 min.
 
(BIZITZA PRIBATUAK)
Fito Paez
97 min.
 
(INTIMITATEA)
Patrice Chereau
119 min.
 
(ETXERA ITZULTZEN NAIZ)
Manoel de Oliveira
90 min.
 
(OFIZIALEN PABILIOIA)
François Dupeyron
135 min.
 
(ZINGIRA)
Lucrecia Martel
102 min.
 
(PIANOJOLEA)
Michael Haneke
130 min.
 
(SEMEAREN GELA)
Nanni Moretti
100 min.
 
(MAITAGARRI EZJAKINA)
Ferzan Ozpetek
105 min.
 
(INORREN LURRALDEAN)
Danis Tanovic
98 min.
 
 
(MAITASUNAREN GARAIPENA)
Clare Peploe
107 min.
 
(ARMEI ADIO)
Frank Borzage
90 min.
 
(NESKA BIHURRIA)
Frank Borzage
88 min.
 
(HIRI HANDIA)
Frank Borzage
80 min.
 
Frank Borzage
88 min.
 
(DADDY'S GONE A-HUNTING)
Frank Borzage
78 min.
 
(DESIRA)
Frank Borzage
99 min.
 
(BIZITZA HEROIKOAK)
Frank Borzage
90 min.
 
Frank Borzage
85 min.
 
(MAIORDOMOAREN ARREBATXOA)
Frank Borzage
93 min.
 
(GAUERDIKO AFARIA)
Frank Borzage
97 min.
 
Frank Borzage
76 min.
 
(BETI MAITE IZAN ZAITUT)
Frank Borzage
117 min.
 
(ALFERRA)
Frank Borzage
78 min.
 
(LILIOM)
Frank Borzage
90 min.
 
(ETA ORAIN ZER, GIZONTXO?)
Frank Borzage
90 min.
 
(BIZIMODU GOZOA)
Frank Borzage
80 min.
 
(ZORIONEKO IZARRAK)
Frank Borzage
105 min.
 
(MAN'S CASTLE)
Frank Borzage
75 min.
 
(MANIKI)
Frank Borzage
94 min.
 
Frank Borzage
90 min.
 
(EZ DA LORIA HANDIAGORIK)
Frank Borzage
78 min.
 
(SEKRETUAK (1924))
Frank Borzage
90 min.
 
(SEKRETUAK (1933))
Frank Borzage
85 min.
 
Frank Borzage
98 min.
 
(ZAZPIGARREN ZERUA)
Frank Borzage
120 min.
 
Frank Borzage
100 min.
 
(ENE BIHOTZEKO KANTA)
Frank Borzage
85 min.
 
(KARGAMENTU BITXIA)
Frank Borzage
113 min.
 
(KALEKO AINGERUA)
Frank Borzage
117 min.
 
(ARRANTZALE HANDIA)
Frank Borzage
149 min.
 
(LEHENENGO URTEA)
Frank Borzage
75 min.
 
(BENE-BENETAKO ANDREA)
Frank Borzage
80 min.
 
(EKAITZ HILGARRIA)
Frank Borzage
100 min.
 
Frank Borzage
20 min.
 
(GIZA UHOLDEAK)
Frank Borzage
49 min.
 
(ORDU DISTIRATSUA)
Frank Borzage
75 min.
 
(THE SPANISH MAIN)
Frank Borzage
101 min.
 
(ABERATS BERRI GURATSUAK)
Frank Borzage
96 min.
 
(HIRU KAMARADA)
Frank Borzage
100 min.
 
Frank Borzage
88 min.
 
Frank Borzage
60 min.
 
(PRESIDENTEAREN GIZON GUZTIAK)
Alan J. Pakula
138 min.
 
(ZALANTZAREN INGURUAN)
Roger Spottiswoode
141 min.
 
Francis Ford Coppola
203 min.
 
(ANAIA, UTZIZKIDAZU HAMAR ZENTIMO)
Philippe Mora
110 min.
 
Bob Fosse
124 min.
 
(APIRILEKO KAPITAINAK)
Maria de Medeiros
98 min.
 
Basilio Martín Patino
130 min.
 
(TXILE, MEMORIA TEMATIA)
Patricio Guzmán
56 min.
 
(DER TUNNEL)
Roland Suso Richter
157 min.
 
(IRUZUR ZIRKULUA)
Volker Schlöndorff
108 min.
 
(BURGOSKO PROZESUA)
Imanol Uribe
134 min.
 
(EXODUS)
Otto Preminger
212 min.
 
(IDI AMIN DADA JENERALA)
Barbet Schroeder
90 min.
 
(ALEMANIA, ZERO URTEA)
Roberto Rossellini
78 min.
 
(IRAULTZAREN ISTORIOAK)
Tomás Gutiérrez Alea
81 min.
 
David Helpern
105 min.
 
Zhang Yimou
129 min.
 
(JFK, KASU IREKIA)
Oliver Stone
189 min.
 
Bo Widerberg
117 min.
 
(NUREMBERGEKO PROZESUA)
Stanley Kramer
178 min.
 
(EURI BELTZA)
Shohei Imamura
123 min.
 
(TXILEKO GATAZKA (1. ZATIA): BURGESIAREN ALTXAMENDUA)
Patricio Guzmán
90 min.
 
(TXILEKO GATAZKA (2. ZATIA): ESTATU-KOLPEA)
Patricio Guzmán
92 min.
 
(ALJERREKO BATAILA)
Gillo Pontecorvo
135 min.
 
(HISTORIA OFIZIALA)
Luis Puenzo
112 min.
 
(LA MARCIA SU ROMA)
Dino Risi
90 min.
 
Joris Ivens, Marceline Loridan
113 min.
 
Marcel Ophüls
256 min.
 
Romain Goupil
95 min.
 
Alain Resnais
32 min.
 
(URRIA)
Sergei M. Eisenstein, Grigori Aleksandrov
103 min.
 
(PARIS SUTAN?)
René Clément
175 min.
 
(AINTZA BIDEAK)
Stanley Kubrick
86 min.
 
(PENTSATZEKO BAIMENA)
Eduardo Meilij
75 min.
 
Darrell Roodt
88 min.
 
Milcho Manchevski
113 min.
 
(REED: MEXIKO MATXINATUA)
Paul Leduc
105 min.
 
(ERROMA, HIRI IREKIA)
Roberto Rossellini
105 min.
 
Margarethe von Trotta
122 min.
 
Oliver Stone
113 min.
 
(EURIPEAN KANTARI)
Stanley Donen, Gene Kelly
103 min.
 
(BAT GORRI, BORROKA DIBISIOA)
Samuel Fuller
113 min.
 
(SALATARIA)
John Ford
91 min.
 
Roger Corman
84 min.
 
(AZKEN ENPERADOREA)
Bernardo Bertolucci
160 min.
 
(EGUNIK LUZEENA)
Andrew Marton, Ken Annakin, Bernhard Wicki
169 min.
 
Shyam Benegal
151 min.
 
(AINTZARAKO HAUTATUAK)
Philip Kaufman
191 min.
 
(LUR ESPAINOLA)
Joris Ivens
52 min.
 
(LERRO GORRI MEHEA)
Terrence Malick
170 min.
 
(TORA! TORA! TORA!)
Richard Fleischer, Toshio Masuda, Kinji Fukasaku
144 min.
 
Michael Wadleigh
184 min.
 
(ADIO, LUR LEHORRARI)
Otar Iosseliani
118 min.
 
(AKUARELA)
Otar Iosseliani
10 min.
 
(APIRILA)
Otar Iosseliani
30 min.
 
(EMAZTEA ETXETIK ATERA DA SENARRARI IRUZUR EGITERA)
Otar Iosseliani
120 min.
 
(GEORGIAR KANTU ZAHARRAK)
Otar Iosseliani
16 min.
 
(ETA ARGIA EGIN ZEN)
Otar Iosseliani
100 min.
 
 
(HOSTOEN ERORTZEA)
Otar Iosseliani
100 min.
 
(BEHIN BAZEN ZOZO KANTARI BAT)
Otar Iosseliani
82 min.
 
 
(ILARGIAREN GUSTUKOAK)
Otar Iosseliani
105 min.
 
(PASTORALA)
Otar Iosseliani
98 min.
 
(AURKITU EZINEKO LOREAREN KANTUA)
Otar Iosseliani
20 min.
 
(SEPT PIECES POUR CINEMA NOIR ET BLANC/ LETTRE D'UN CINEASTE)
Otar Iosseliani
25 min.
 
Otar Iosseliani
238 min.
 
(GALDATEGIA)
Otar Iosseliani
20 min.
 
(ANITAK EZ DU TRENA GALTZEN)
Ventura Pons
90 min.
 
(HILKETA OTSAILAN)
Eterio Ortega Santillana
84 min.
 
(HEZUR ETA MAMI)
Josecho San Mateo
106 min.
 
(MUXUAK DENONTZAT)
Jaime Chávarri
111 min.
 
Adrián Israel Caetano
76 min.
 
(54. KALEA)
Fernando Trueba
105 min.
 
(ZERU ZABALA)
Miguel Albaladejo
107 min.
 
(AZALGORRI IZATEKO NAHIA)
Alfonso Ungría
91 min.
 
(DEABRUAREN BIZKARREZURRA)
Guillermo del Toro
106 min.
 
(EZTA BIZITZA OSOAN ERE)
Beatriz Flores Silva
96 min.
 
(EUREN BURUEZ ARROTZ)
José Luis López-Linares, Javier Rioyo
84 min.
 
(IHESLARIAK)
Miguel Hermoso
98 min.
 
(JAINKOAREN BIZKARRA)
Pablo Llorca
132 min.
 
(SIKARIOEN AMA BIRJINA)
Barbet Schroeder
 
(BERE JABEAREN AHOTSA)
Emilio Martínez-Lázaro
120 min.
 
(NIRE LAGUNEN ARRAZOIAK)
Gerardo Herrero
93 min.
 
(TORMESKO ITSUMUTILA)
Fernando Fernán-Gómez, José Luis García Sánchez
97 min.
 
Gonzalo Tapia
108 min.
 
(GALTZAILEAREN OSPEA)
Víctor García León
91 min.
 
(GAUA TERRAZAN)
Jorge Zima
90 min.
 
(MAISU-LANA)
David Trueba
115 min.
 
(PAU ETA BERE ANAIA)
Marc Recha
110 min.
 
Vicente Molina Foix
105 min.
 
(GIZAKIAK)
Jorge Aguilera
80 min.
 
(ISILTASUN HAUTSIA)
Montxo Armendariz
115 min.
 
(LOTSARIK GABE)
Joaquín Oristrell
116 min.
 
(ITSASOAREN SOINUA)
Bigas Luna
 
(TAXI, ENKONTRU BAT)
Gabriela David
93 min.
 
(TORRENTE 2, EGINKIZUNA MARBELLAN)
Santiago Segura
98 min.
 
(HIRU TXORI)
Carlos María Jaureguialzo
105 min.
 
(ETXE BAT ITSASORA BEGIRA)
Alberto Arvelo
91 min.
 
(BAITA ZURE AMA ERE)
Alfonso Cuarón
105 min.
 
(ZIRKULUA)
Jafar Panahi
90 min.
 
(CHICKEN RUN (OILASKO IHESA))
Peter Lord, Nick Park
85 min.
 
(MOULIN ROUGE)
Baz Luhrmann
130 min.
 
(ANTXETA ETA KATUA)
Enzo d'Alò
80 min.
 
(ADARBAKAR TXIKIAREN KONDAIRA)
Maite Ruiz de Austri
70 min.
© Donostia Zinemaldia | Desarrollado por: Yo Miento Producciones

Webgune hau berezko eta kanpoko cookies-az baliatzen da, erabiltzaile gisa esperientzia hobea eskaintzeko. Informazio gehiago Onartzea