tve movistar+
Babesle
Ofizialak
65. Donostia Zinemaldia
22/30 Iraila 2017 - #65ssiff

itxi
Bete formularioa zure datuekin, erregistratutako erabiltzaileentzako edukiak ikusteko
Sakatu hemen
Ez duzu pasahitza gogoratzen? Sakatu hemen

itxi


Oraindik ez duzu posta elektronikoa balioztatu. Posta elktroniko bat bidali dizugu, ondoko esteka sakatu behar duzu kontua balioztatzeko

Hemen zaude: Lehen orrialdea > 45. Edizioa 1997  > Sailak eta filmak
edizioko filma guztiak45. edizioko filma guztiak
Titulua/ Zuzendaria:
Filmak: 198
 
Titulua
Zuzendaria
Saila
Iraupena
 
Alan Rudolph
113 min.
 
(Paradisuko errautsak)
Marcelo Piñeyro
127 min.
 
(Maitasunezko zorra)
Andreas Gruber
117 min.
 
(Hodeien kolorea)
Mario Camus
115 min.
 
William Nicholson
103 min.
 
(Gizon armadunak)
John Sayles
128 min.
 
Paddy Breathnach
107 min.
 
Adrian Lyne
Lehiaketatik kanpo
140 min.
 
Adolfo Aristarain
135 min.
 
Marleen Gorris
100 min.
 
(Nire lagun onenaren ezkontza)
P. J. Hogan
Inaugurazioa Lehiaketatik kanpo
102 min.
 
(Obsesioa)
Peter Sehr
104 min.
 
Claude Chabrol
105 min.
 
 
Steve Box
Lehiaketatik kanpo
10 min.
 
David Fincher
Klausurako filma Lehiaketatik kanpo
131 min.
 
Mark Peploe
98 min.
 
(Gizonezko maitasuna)
Yolanda Garcia Serrano
Juan Luis Iborra
90 min.
 
Alfonso Albacete
David Menkes
102 min.
 
(Bidelapurrak)
Katja Von Garnier
109 min.
 
 
(Zuloa)
Beto Gomez
80 min.
 
(Kale gorrian)
Enrique Gabriel
90 min.
 
(Futboleko istorioak)
Andres Wood M.
90 min.
 
(Bizitza Murielen arabera)
Eduardo Milewicz
100 min.
 
(Maitasuna ustekabean)
Juan Jose Campanella
90 min.
 
(Paperezko hegazkinak)
Farhad Mehranfar
90 min.
 
Diego Arsuaga
94 min.
 
Nicolas Winding Refn
105 min.
 
(Urtezaharreko atzerakontua)
Oskar Roehler
82 min.
 
(Zabor posta)
Pål Sletaune
82 min.
 
Gaston J.-M. Kabore
96 min.
 
(Gabonetako oratorioa)
Kjell-Ake Andersson
124 min.
 
(Bainu turkiarra)
Ferzan Ozpetek
94 min.
 
(Gizon artean)
Neil LaBute
93 min.
 
 
(Lehorreko garbiketa)
Anne Fontaine
90 min.
 
(Gau bateko amodio-kontua)
Mike Figgis
107 min.
 
Gillies Mackinnon
110 min.
 
(Uleeren urrea)
Victor Nuñez
111 min.
 
(Aingira)
Shohei Imamura
117 min.
 
 
Maurice Dugowson
96 min.
 
(Seinale-gizona)
Benoît Mariage
18 min.
 
(Zeihar lapurra)
Jean Darrigol
12 min.
 
(Tangerreko mamuak)
Edgardo Cozarinsky
89 min.
 
(Buñuelen paradoxak)
Jorge Amat
80 min.
 
(Txano Gorritxo)
David Kaplan
12 min.
 
(Murnau, itzalen lengoaia)
Luciano Berriatua
162 min.
 
Koldo Almandoz
10 min.
 
François Ozon
52 min.
 
(Maindire zuriak)
Imanol Goñez Alcon
7 min.
 
(Izan gaitezen lagun!)
Thomas Bardinet
15 min.
 
(Zin dagit)
Tjebbo Penning
11 min.
 
(Aurrera, ene maitea)
Mitchel Leisen
100 min.
 
(Komikoak Parisen)
Mitchel Leisen
90 min.
 
Mitchel Leisen
89 min.
 
(hona hemen nire emaztea)
Mitchel Leisen
79 min.
 
(Mendekuaren emaztegaia)
Mitchel Leisen
91 min.
 
Mitchel Leisen
83 min.
 
Mitchel Leisen
78 min.
 
(Heriotza oporretan)
Mitchel Leisen
78 min.
 
Mitchel Leisen
86 min.
 
(Zorioneko neska)
Mitchel Leisen
88 min.
 
(Lau ordu hiltzeko)
Mitchel Leisen
74 min.
 
(Frantsesaren senaia)
Mitchel Leisen
112 min.
 
(Urrezko belarritakoak)
Mitchel Leisen
95 min.
 
(Aberasteko izangaia)
Mitchel Leisen
88 min.
 
(Eutsi egunsentiari)
Mitchel Leisen
115 min.
 
(Arranoen hegaldia)
Mitchel Leisen
131 min.
 
(Kitty)
Mitchel Leisen
103 min.
 
(Emakume ilunbean)
Mitchel Leisen
100 min.
 
Mitchel Leisen
96 min.
 
(Gauerdi)
Mitchel Leisen
92 min.
 
(Vanities Antzokiko hilketa)
Mitchel Leisen
89 min.
 
(Gezur estalia)
Mitchel Leisen
98 min.
 
(Astirik ez maitatzeko)
Mitchel Leisen
83 min.
 
(Ia-ia zeurea)
Mitchel Leisen
89 min.
 
(Gau bateko oroitzapena)
Mitchel Leisen
94 min.
 
Mitchel Leisen
93 min.
 
Mitchel Leisen
87 min.
 
(Tropikoan hasi zen)
Mitchel Leisen
92 min.
 
(Beta eta bere idazkaria)
Mitchel Leisen
94 min.
 
Mitchel Leisen
100 min.
 
Mitchel Leisen
97 min.
 
(Senargaia hautatuz)
Mitchel Leisen
98 min.
 
(Emakumezko gutizia)
Mitchel Leisen
91 min.
 
(Gorteialdia)
Mitchel Leisen
101 min.
 
(Julia Norrisen bizitza ezkutua)
Mitchel Leisen
100 min.
 
(Gaur gauean abestuko dugu)
Mitchel Leisen
124 min.
 
Mitchel Leisen
84 min.
 
Robert M. Young
110 min.
 
(Bat-bateko eroaldia)
Iván Zulueta
105 min.
 
Louis Malle
105 min.
 
(Harrizko bihotza)
Paul Verhoeven
104 min.
 
Jerzy Skolimowski
88 min.
 
(Heriozko tiroa)
Volker Schlöndorff
96 min.
 
(Saltzailea)
Leonardo Favio
90 min.
 
Nicholas Roeg
130 min.
 
(Suhiltzaileen dantzaldia)
Milos Forman
73 min.
 
(Burkideak)
Mario Monicelli
126 min.
 
(Mertxika-lapurra)
Vulo Radev
84 min.
 
(Teruelgo mendizerra)
André Malraux
75 min.
 
(Bizitza gure alde dago)
Jean-Paul Le Chanois
Jean Renoir
André Zwoboda
66 min.
 
(Ilusioak ereinez)
Luigi Comencini
118 min.
 
Billy Wilder
130 min.
 
(Orlacen eskuak)
Karl Freund
67 min.
 
Bernardo Bertolucci
105 min.
 
Jim Jarmush
75 min.
 
Richard Lester
105 min.
 
John Waters
93 min.
 
(Polly Maggoo, nor zara zu?)
William Klein
96 min.
 
(Sareak)
Emilio Gómez Muriel
Fred ZinNemann
65 min.
 
(Dolu isila)
Akira Kurosawa
95 min.
 
Tim Whelan
88 min.
 
(Erokeria arruntaren istorioa)
Marco Ferreri
91 min.
 
(Muino gaineko etxea)
Robert Wise
93 min.
 
(Gertakaria)
Larry Peerce
100 min.
 
 
Luis Alcoriza
95 min.
 
(Isiltasuna)
Ingmar Bergman
96 min.
 
(Hodei mugikorrak)
Mikio Naruse
123 min.
 
(Hain urrunaldi luzea)
Henri Colpi
105 min.
 
(Biktima)
Basil Dearden
100 min.
 
Peter Bogdanovich
118 min.
 
Peter Bogdanovich
91 min.
 
Peter Bogdanovich
102 min.
 
(Mozorro)
Peter Bogdanovich
120 min.
 
Peter Bogdanovich
121 min.
 
Peter Bogdanovich
104 min.
 
(Paperezko ilargia)
Peter Bogdanovich
103 min.
 
(Saint Jack, Singapurko errege)
Peter Bogdanovich
112 min.
 
Peter Bogdanovich
90 min.
 
Peter Bogdanovich
117 min.
 
(Azken emanaldia)
Peter Bogdanovich
118 min.
 
 
(Barre egin zuten denek)
Peter Bogdanovich
115 min.
 
(Zer dut, doktore?)
Peter Bogdanovich
96 min.
 
(Aktoresak)
Ventura Pons  
88 min.
 
(ZERUETARA GAILENDU)
José Luis López Linares
Javier Rioyo
94 min.
 
(Tximista baten eran)
Miguel Hermoso
105 min.
 
(Maitasunak larriki kaltetzen du osasuna)
Manuel Gómez Pereira
120 min.
 
(Oriente zinetokiko krimena)
Pedro Costa
101 min.
 
(Zerako zera hori)
Fernando Colomo
108 min.
 
Fernando León de Aranoa
97 min.
 
(Adur oneko izarra)
Ricardo Franco
98 min.
 
(Ederra bizimodua)
David Trueba
110 min.
 
(Loretagiaz hartago)
Pedro Olea
95 min.
 
(Aizu, polit hori, Lucasek ni maite ninduen)
Dunia Ayaso
Félix Sabroso
92 min.
 
(Ricardo, Miriam eta Fidel)
Christian Frei
90 min.
 
Solveig Hoogesteijn
90 min.
 
(Bihotz barreneko sekretuak)
Montxo Armendariz
105 min.
 
(Nahi gabe)
Ciro Cappelari
96 min.
 
(Bi aldiz bakarrik hil daiteke)
Esteban Ibarretxe
100 min.
 
Antonio Chavarrías
93 min.
 
(Komantxe lurraldea)
Gerardo Herrero
90 min.
 
 
(Malvarrosarako tranbia)
José Luis García Sánchez
105 min.
 
(Urrelili batek eztanda egin du Cincoesquinasen)
Daniel Burman
83 min.
 
Dana Ranga
77 min.
 
Mike Figgis
51 min.
 
Kelley Sane
90 min.
 
Rigoberto López
107 min.
 
Penny Marshall
102 min.
 
(Aurrez aurre)
John Woo
139 min.
 
Daniel   Greaves
30 min.
 
Curtis Hanson
135 min.
 
Javier Gonzalez de la Fuente
José Martínez Montero
81 min.
 
Alex de la Iglesia
128 min.
 
David Fincher
131 min.
 
Luis Buñuel
17 min.
 
Javier Rebollo
85 min.
 
(Less than zero)
Ernesto Tellería
90 min.
 
Nuria Ruiz Cabestany
14 min.
 
Jose Félix Collazos
10 min.
 
(Egun horietako bat)
Roberto Francisco
Marí Luz Sánchez
13 min.
 
(Larria)
José Luis Serrano
9 min.
© Donostia Zinemaldia | Desarrollado por: Yo Miento Producciones

Webgune hau berezko eta kanpoko cookies-az baliatzen da, erabiltzaile gisa esperientzia hobea eskaintzeko. Informazio gehiago Onartzea