tve movistar+
Babesle
Ofizialak
65. Donostia Zinemaldia
22/30 Iraila 2017 - #65ssiff

itxi
Bete formularioa zure datuekin, erregistratutako erabiltzaileentzako edukiak ikusteko
Sakatu hemen
Ez duzu pasahitza gogoratzen? Sakatu hemen

itxi


Oraindik ez duzu posta elektronikoa balioztatu. Posta elktroniko bat bidali dizugu, ondoko esteka sakatu behar duzu kontua balioztatzeko

Hemen zaude: Lehen orrialdea > 50. Edizioa 2002  > Sailak eta filmak
edizioko filma guztiak50. edizioko filma guztiak
Titulua/ Zuzendaria:
Filmak: 230
 
Titulua
Zuzendaria
Saila
Iraupena
 
(Aro Tolbukhin hiltzailearen buruan)
Isaac P. Racine
Agustí Villaronga
Lydia Zimmermann
94 min.
 
Paul Schrader
100 min.
 
Danièle Thompson
Klausurako filma Lehiaketatik kanpo
91 min.
 
(Aita Amaroren krimena)
Carlos Carrera
118 min.
 
Gonzalo Justiniano
95 min.
 
(Hafid/The Sea)
Baltasar Kormákur
110 min.
 
 
(Istorio ñimiñoak)
Carlos Sorín
94 min.
 
 
(Astelehenez eguzkitan)
Fernando León de Aranoa
113 min.
 
Valeriy Todorovskiy
100 min.
 
(Zu eta bion lekuak)
Adolfo Aristarain
112 min.
 
Basilio Martín Patino
130 min.
 
Edin Moore
102 min.
 
Neil Jordan
Inaugurazioa
110 min.
 
(Suriyothai-ren kondaira)
Chatri Chalerm Yukol
Lehiaketatik kanpo
154 min.
 
Niki Caro
105 min.
 
Philipp Stölzl
105 min.
 
(Carlos munduaren aurka)
Chiqui Carabante
91 min.
 
(Sagua eta katua bezala)
Rodrigo Triana
93 min.
 
 
(Trajea)
Alberto Rodriguez
102 min.
 
György Pálfi
75 min.
 
(Itxaronaldia)
Aldo Garay Dutrey
65 min.
 
(Deabruak)
Christophe Ruggia
105 min.
 
 
Nicolás Acuña
90 min.
 
(Ibilaldia)
Alice Nellis
100 min.
 
 
 
(Zortzi emakume)
François Ozon
103 min.
 
(Dena ala ezer ez)
Mike Leigh
128 min.
 
(Balzac eta txinatar jostun gaztea)
Dai Sijie
116 min.
 
 
(Ciudade de Deus)
Fernando Meirelles
135 min.
 
(Atzeraezina)
Gaspar Noé
90 min.
 
(Igarotzeko baimena)
Bertrand Tavernier
170 min.
 
 
John Malkovich
135 min.
 
(Arnasaldia)
Emanuele Crialese
90 min.
 
(Pianista)
Roman Polanski
148 min.
 
(Zeru zati bat)
Bénédicte Liénard
85 min.
 
Ana Díez
85 min.
 
(Howard Hawks, Donostia 1972)
Samuel Martínez
30 min.
 
Keith Fulton
Louis Pepe
89 min.
 
Bernardo Bertolucci
Claire Denis
Mike Figgis
Jean-Luc Godard
Jiri Menzel
Michael Radford
Volker Schlöndorff
István Szabó
106 min.
 
(Ten minutes older- The Trumpet)
Víctor Erice
Werner Herzog
Jim Jarmusch
Chen Kaige
Aki Kaurismäki
Spike Lee
Wim Wenders
92 min.
 
(Loturak)
Carlos Rodríguez
40 min.
 
Max Ophüls
110 min.
 
(Iraganik gabeko gizona)
Aki Kaurismäki
97 min.
 
Lynne Ramsay
97 min.
 
(49. paraleloa)
Michael Powell
123 min.
 
Michael Powell, Emeric Pressburger
103 min.
 
Michael Powell, Emeric Pressburger
124 min.
 
(Hil ala biziko kontua)
Michael Powell, Emeric Pressburger
104 min.
 
Michael Powell
103 min.
 
(Nartziso beltza)
Michael Powell, Emeric Pressburger
100 min.
 
Michael Powell
92 min.
 
Michael Powell
66 min.
 
(Bihotz basatia)
Michael Powell, Emeric Pressburger
110 min.
 
Michael Powell
78 min.
 
Michael Powell
77 min.
 
Michael Powell
53 min.
 
Michael Powell, Emeric Pressburger
91 min.
 
Michael Powell, Emeric Pressburger
104 min.
 
Michael Powell
65 min.
 
(Eztei-bidaia)
Michael Powell
105 min.
 
Michael Powell, Emeric Pressburger
101 min.
 
(Izuaren argazkilaria)
Michael Powell
109 min.
 
Michael Powell
69 min.
 
Michael Powell
47 min.
 
Michael Powell
69 min.
 
(Rio de la Platako gatazka)
Michael Powell, Emeric Pressburger
119 min.
 
Michael Powell
55 min.
 
Michael Powell
80 min.
 
(Askatzailea)
Michael Powell, Emeric Pressburger
109 min.
 
Michael Powell
77 min.
 
Michael Powell, Emeric Pressburger
163 min.
 
Michael Powell, Desmond Hurst, Adrian Brunel, (Alexander Korda)
76 min.
 
Michael Powell
63 min.
 
Michael Powell
61 min.
 
Michael Powell
75 min.
 
Michael Powell
110 min.
 
(Zapatila gorriak)
Michael Powell, Emeric Pressburger
134 min.
 
Michael Powell, Emeric Pressburger
106 min.
 
Michael Powell
13 min.
 
(Beltzez jantzitako espioia)
Michael Powell
82 min.
 
(Hoffmannen ipuinak)
Michael Powell, Emeric Pressburger
127 min.
 
(Bagdadeko lapurra)
Michael Powell, Ludwig Berger, Tim Whelan, (Zoltan Korda), (William Cameron Menzies), (Alexander Korda)
106 min.
 
Michael Powell, Emeric Pressburger
24 min.
 
Michael Powell
112 min.
 
(Ihesaren amaieran)
Jean-Luc Godard
89 min.
 
(Toki bat eguzkian)
George Stevens
122 min.
 
(Eva agerian)
Joseph L. Mankiewicz
138 min.
 
Alberto Lattuada
107 min.
 
(Ongi etorri Mr. Marshall)
Luis García Berlanga
78 min.
 
(Kain nerabe)
Román Chalbaud
102 min.
 
(Harrizko bihotz)
Paul Verhoeven
104 min.
 
(Nire emazte mesfidatia)
Vincente Minnelli
118 min.
 
(On Kixote)
Grigori Kozintsev
110 min.
 
(Drakula)
Terence Fisher
82 min.
 
(Bi gizon eta armairu bat)
Roman Polanski
15 min.
 
(Buruzagia)
Fernando Ayala
90 min.
 
(Atezaina)
Miguel M. Delgado
 
(Hemendik eternitatera)
Fred Zinnemann
118 min.
 
(Trenbideetako langilea)
Pietro Germi
118 min.
 
(Gorputz-lapurren inbasioa)
Don Siegel
80 min.
 
Nicholas Ray
110 min.
 
(Bizitza aitzinean)
Fernando Fernán-Gómez
89 min.
 
(Cabiriaren gauak)
Federico Fellini
110 min.
 
(Gaueko ederrak)
René Clair
89 min.
 
(Laurehun kolpeak)
François Truffaut
94 min.
 
(Alprojak)
Carlos Saura
88 min.
 
(Ahantzitakoak)
Luis Buñuel
80 min.
 
(Macau)
Josef von Sternberg, (Nicholas Ray)
81 min.
 
(Izarrik gabeko gizona)
King Vidor
89 min.
 
Howard Hawks
92 min.
 
(Txirrindulari baten heriotza)
Juan Antonio Bardem
88 min.
 
Manoel de Oliveira
27 min.
 
(Isiltasunaren legea)
Elia Kazan
108 min.
 
(Neska lapurra, bere aita eta taxilaria)
Alessandro Blasetti
96 min.
 
(Esku arriskutsuak)
Samuel Fuller
83 min.
 
(Errautsak eta diamanteak)
Andrzej Wajda
104 min.
 
(Rio, 40 gradu)
Nelson Pereira dos Santos
93 min.
 
(Zazpi emaztegai zazpi anaiarentzat)
Stanley Donen
102 min.
 
(Itzalak)
John Cassavetes
87 min.
 
(Zetazko galtzerdiak)
Rouben Mamoulian
117 min.
 
(Basamarrubiak)
Ingmar Bergman
91 min.
 
Billy Wilder
110 min.
 
(Gaiztoa eta ederra)
Vincente Minnelli
118 min.
 
(Sobornatuak)
Fritz Lang
89 min.
 
(Ultimatum Lurrari)
Robert Wise
92 min.
 
(Heriotzaren boskotea)
Alexander Mackendrick
97 min.
 
(Helburua: Ingalaterrako Bankua)
Basil Dearden
116 min.
 
(Moja baten istorioa)
Fred Zinnemann
152 min.
 
(Iheslarien ehiztaria)
Anthony Mann
93 min.
 
(Deabruzko ukitua)
Orson Welles
111 min.
 
(Hodei mugikorrak)
Mikio Naruse
123 min.
 
(Heriotzera zigortutako batek ihes egin du)
Robert Bresson
95 min.
 
(Bertigoa)
Alfred Hitchcock
127 min.
 
(Agureen elkartzea)
Volker Schlöndorff
91 min.
 
Volker Schlöndorff
84 min.
 
Volker Schlöndorff, Gisela Grischow
180 min.
 
Volker Schlöndorff, Gisela Grischow
180 min.
 
(Saltzaile baten heriotza)
Volker Schlöndorff
136 min.
 
(Graziazko tiroa)
Volker Schlöndorff
97 min.
 
(Törless gaztea)
Volker Schlöndorff
87 min.
 
(Kombacheko txiroen bat-bateko aberastea)
Volker Schlöndorff
102 min.
 
(Ogroa)
Volker Schlöndorff
118 min.
 
(Alemania udazkenean)
Volker Schlöndorff, Rainer Werner Fassbinder, Alexander Kluge, Edgar Reitz, Alf Brustellin, Bernhard Sinkel, Beate Mainka-Jellinghaus, Maximiliane Mainka, Peter Schubert, Katja Rupé, Hans Peter Cloos
123 min.
 
(Latorrizko danborra)
Volker Schlöndorff
145 min.
 
(Iruzur-gurpila)
Volker Schlöndorff
110 min.
 
(Tiroaren ondorengo isiltasuna)
Volker Schlöndorff
103 min.
 
(Katharina Blumen ohore galdua)
Volker Schlöndorff, Margarethe von Trotta
106 min.
 
 
(Bidaiaria)
Volker Schlöndorff
117 min.
 
Volker Schlöndorff
100 min.
 
Volker Schlöndorff
87 min.
 
Volker Schlöndorff
115 min.
 
(Lastozko sua)
Volker Schlöndorff
101 min.
 
(Dontzeilaren ipuina)
Volker Schlöndorff
108 min.
 
(Swannen maitasun bat)
Volker Schlöndorff
111 min.
 
 
(Bihotzetik sortua)
Francis Ford Coppola
103 min.
 
(Kaleko legea)
Francis Ford Coppola
94 min.
 
(Elkarrizketa)
Francis Ford Coppola
113 min.
 
Francis Ford Coppola
128 min.
 
(Aitajauna)
Francis Ford Coppola
175 min.
 
(Aitajauna II)
Francis Ford Coppola
200 min.
 
(Aitajauna III)
Francis Ford Coppola
160 min.
 
(Euria ene bihotzean)
Francis Ford Coppola
101 min.
 
(Neu naiz Bolivar)
Jorge Alí Triana
93 min.
 
(Kutxa beltza)
Luis Ortega
83 min.
 
(Hiri ilunak)
Fernando Sariñana
113 min.
 
(Cofralandes, rapsodia txiletarra)
Raúl Ruiz
350 min.
 
(Aulki-jokoa)
Ana Katz
93 min.
 
(Mugarik gabeko hirian)
Antonio Hernández
118 min.
 
(eXXXortzismoak)
Jaime Humberto Hermosillo
78 min.
 
(Francisca (...zeinen alde zaude?))
Eva López-Sánchez
85 min.
 
(Gerlariak)
Daniel Calparsoro
96 min.
 
(Hitz egin berarekin)
Pedro Almodóvar
108 min.
 
(Ukigabea)
Juan Carlos Fresnadillo
108 min.
 
(Memoriaren gerrilla)
Javier Corcuera
67 min.
 
(Galgoen hondartza)
Mario Camus
135 min.
 
 
(Inbaditzaileak)
Beto Brant
97 min.
 
(Harriak)
Ramón Salazar
130 min.
 
(Berriz elkar ikusi)
Paula Rodríguez
83 min.
 
Peter Sollett
87 min.
 
(Arrangura)
Miguel Albaladejo
108 min.
 
(Jainkoaren berririk ez)
Agustín Díaz Yanes
108 min.
 
(Hego-ekialdea)
Sergio Bellotti
98 min.
 
(Uhin bat airean)
Helvécio Ratton
92 min.
 
(Zorioneko egun bat)
Sandra Gugliotta
97 min.
 
Adrián Caetano
94 min.
 
Alfredo de Villa
82 min.
 
Nacho Cerdá
80 min.
 
Gabriel Bertini
110 min.
 
Gastón Luis Biraben
120 min.
 
Víctor Arregui
82 min.
 
Santiago Loza
85 min.
 
Bruno Lázaro Pacheco
102 min.
 
Luis Alberto Restrepo
88 min.
 
Francisco Lombardi
165 min.
 
Víctor Gaviria
105 min.
 
(Haizearen nomadak)
Jacques Perrin Zuzendarikideak/Co-directors/Codirectores Jacques Cluzaud, Michel Debats
90 min.
 
(Chihiroren bidaia)
Hayao Miyazaki
122 min.
 
Robert Rodríguez
2001 min.
© Donostia Zinemaldia | Desarrollado por: Yo Miento Producciones

Webgune hau berezko eta kanpoko cookies-az baliatzen da, erabiltzaile gisa esperientzia hobea eskaintzeko. Informazio gehiago Onartzea